Na topie

AMD Radeon RX Vega na pierwszych renderach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Radeon AMD Vega Producenci: AMD

Premiera nowej karty zbliża się coraz większymi krokami. Według najnowszych informacji, w planach producenta jest kilka wersji akceleratora.

  • AMD Radeon RX Vega na pierwszych renderach
A A

Czekacie na kartę graficzną AMD Radeon RX Vega? Co prawda nadal nie znamy zbyt wielu szczegółów o nowej konstrukcji „czerwonych”, ale ostatnio serwis VideoCardz dotarł do oficjalnych renderów dwóch wersji akceleratora.

Nowa karta została wyposażona w układ graficzny Vega z 64 blokami CU (4096 procesorów strumieniowych) oraz 8 GB pamięci HBM2 2048-bit. Poszczególne wersje mają się różnić taktowaniami i zastosowanym chłodzeniem.

AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 64 w wersji referencyjnej przypomina model, o której pisaliśmy kilka dni temu. Producent zastosował tutaj cztery wyjścia wideo: HDMI i 3x DisplayPort, a za zasilanie odpowiadają dwa 8-pinowe gniazda. Do chłodzenia akceleratora wykorzystano 2-slotowy cooler z wentylatorem promieniowym.

AMD Radeon RX Vega 64

Na rynku pojawi się też AMD Radeon RX Vega 64 w wersji Limited Edition. Do dyspozycji oddano taki sam zestaw złączy, ale zmieniła się kolorystyka chłodzenia (nadal jednak mamy do czynienia z konstrukcją opartą o turbinę).

Nieoficjalnie wiadomo, że w planach producenta jest również Radeon RX Vega 64 z chłodzeniem wodnym, ale jeszcze nie wiadomo jak dokładnie wygląda - być może jest podobny do profesjonalnego odpowiednika Radeon Frontier Edition.

Pozostało jedynie przypomnieć, że premiera karty Radeon RX Vega została zaplanowana na targi SIGGRAPH 2017 (odbywają się one w dniach 30 lipca – 3 sierpnia).

Źródło: VideoCardz

Odsłon: 5238 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2017-07-29 12:00

    Ja rozumiem pisanie newsów o kartach których nie ma, dywagowanie na temat specyfikacji ale kurcze żeby robic newsa o renderach. Zaskakujecie z tygodnia na tydzień.

    Skomentuj

  2. zloteTEMATYbenchmarka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-29 12:25

    Panie, toz to benczmark jest.

    Skomentuj

  3. equalypse
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-29 12:41

    jestem cały zły ale to wina AMD - olali całkiem dział graficzny - ryzeny im wyszły to fakt ale VEGA wygląda na lipę - słaba wydajność i ogromny pobór mocy .... (tak mówią wstępne testy, które śledzę). liczę po prostu na pojawienie się konkurencji i spadek cen kart nvidii

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-29 14:28

      Zdajesz sobie sprawę że RadeonTechnologyGroup na dzień dzisiejszy dysponuje zaledwie mały procentem środków finansowych jakimi dysponuje nVidia?

      Sugestia: dostosuj oczekiwania do realiów i aktualnych warunków.

      AMD prawie całą kasę przeznacza na rozwój architektury ZEN by rozwijać X86 i rywalizować z 17x większym konkurentem.
      IMO Raja Koduri i ekipa RTG i tak bardzo dobrze sobie radzą. Mając mocno ograniczony budżet, dogonili 1080-tkę (w API Vulkan pewnie trochę przegonią) jednak przy słabszej efektywności energetycznej w stosunku do (znów większego) konkurenta...
      Pascal już niczym nie zaskoczy, za to w pewnym momencie wyniki efektywności energetycznej będą aktualizowane gdy VEGA i VOLTA będą się ścierać w nowym trybie pracy shaderów: FP16.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-29 15:33

        dogonili 1080tkę? gdzie ?

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-07-29 16:12

          Na pokazie wersji inżynieryjnej, dogonili 1080-tkę w DX11.1 (Battlefront) i pokonali w Vulkan (DOOM).

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-07-29 18:33

            ehhh, juz pokazalem wam jak bardzo dogonili - dobili prawie do stalych 60fps gdzie 1080 smigalo pod 90 fps tylko nie bylo tego widac bo byl vsync wlaczony.
            Teraz zrobili pokaz przy monitorach z gsync i freesync nie pokazujac licznika fps a ludzie na oko mieli ocenic ze plynnosc jest taka sama.

            ty tak na powaznie mowisz czy chcesz sie droczyc ze mna?

            https://www.youtube.com/watch?v=n04ADwdum4s
            Na jednym filmiku z prezentacji Vegi widac spadki do 56fps tak jakby karta slizgała się ledwo co nad 60fps.

            Znow robicie wielki hype na vege co jest standardem.
            Dlaczego NV nie potrzebuje takiego hajpu wez mi wytlumacz?
            Podobnie jak i enigmatycznych testow wydajnosci w jednej grze i to jeszcze z vsync on

            Skomentuj Historia edycji

          2. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-29 19:31

            Wrócimy do testów... po testach. Pozdr.

            Skomentuj

      2. Pardek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-30 07:33

        Eternal Ale to, że nie mają hajsu na dobre GPU to znaczy, że mam je kupować i olewać lepszy produkt według Ciebie? xD

        Skomentuj Historia edycji

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-07-30 10:26

          Niech każdy kupuje co mu pasuje - zamiast jałowo smęcić i narzekać w internecie, nie sądzisz?

          Obecne uwarunkowania ekonomiczne są takie że nie ma sensu stawiać przez każdą firmą takich samych oczekiwań, to nieprofesjonalne i świadczy o wąskim punkcie widzenia.

          Skomentuj

  4. Hektor^
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-29 14:33

    Okropnie bym chciał, żeby to co odwalali ostatnio odnośnie VEGI to tylko taka marketingowa strategia i tak naprawdę w testach brała udział jednostka z 56 CU a nie pełna z 64.
    Przecież to się kupy nie trzyma, prawie 2x więcej tranzystorów, 50% większy pobór mocy, podkręcone zegary i karta jest właściwie tak samo szybka jak Fury z takimi samymi zegarami?
    Coś tu na prawdę nie gra...
    Jakiej ceny nie rzucą to jeżeli te poprzednie plotki okażą się prawdą to ta karta już jest skazana na porażkę.
    I hasło 'Poor volta' będzie się za nimi ciągnęło jeszcze długo.

    Skomentuj

  5. Reyqer
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-29 14:39

    Jak dla mnie styknie. Chcę kupić coś do FullHD 144Hz i Vega będzie dla mnie idealna. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, ale mi się przejadł już problem nVidii z ditheringiem.
    Dodatkowo monitorów z FreeSync jest całkiem spory wybór.

    Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-29 15:00

      Jaki konkretnie to problem ?

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-29 15:35

      problem? jaki? w czym?

      Skomentuj

  6. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-29 22:47

    Tutaj macie prawdziwe zdjęcie:
    https://videocardz.com/71325/first-amd-radeon-rx-vega-64-limited-edition-shown

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-30 11:14

      zaraz będzie kolejny news ze na zywo przyłapano vege.