Na topie

AMD Dynamic Local Mode - funkcja usprawni wydajność procesorów Ryzen Threadripper WX

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: AMD Ryzen Threadripper Procesory AMD Producenci: AMD

Tryb Dynamic Local Mode zostanie udostępniony wraz z nową wersją narzędzia Ryzen Master. Użytkownicy mogą liczyć na dodatkowy wzrost wydajności.

  • AMD Dynamic Local Mode - funkcja usprawni wydajność procesorów Ryzen Threadripper WX
A A

Procesory AMD Ryzen Threadripper należą do najwydajniejszych układów dostępnych na rynku. Niebawem producent udostępni nową wersję narzędzia Ryzen Master, która pozwoli usprawnić wydajność modeli WX w najbardziej wymagających scenariuszach.

Nowa wersja narzędzia otrzyma tryb Dynamic Local Mode, który pozwoli zoptymalizować działanie aplikacji tak, aby najbardziej wymagające obliczeniowo wątki były za każdym razem realizowane przez rdzenie z bezpośrednim dostępem do pamięci.

AMD Ryzen Threadripper - schemat

Dzięki temu oprogramowanie preferujące szybszy dostęp do RAM automatycznie go otrzyma bez wpływu na działanie programów, które są bardziej zależne od liczby dostępnych rdzeni.

AMD Ryzen Threadripper - Dynamic Local Mode wydajność

Według testów producenta, przełączenie się w tryb Dynamic Local Mode pozwoli zwiększyć wydajność nawet o 10 – 47%.

AMD Ryzen Master

Nowa wersja Ryzen Master zostanie udostępniona 29 października. Funkcja Dynamic Local Mode będzie działać z 24-rdzeniowym modelem Ryzen Threadripper 2970WX i 32-rdzeniowym Ryzen Threadripper 2990WX (pierwszy dopiero ma trafić do sprzedaży, natomiast drugi już jest dostępny).

Źródło: AMD

Odsłon: 3008 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij

Procesory w marketplace

  1. sn00p
    Oceń komentarz:

    -14    

    Opublikowano: 2018-10-08 15:15

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    8 149.00zł to już chyba Matrix? Ta cena niema nic wspólnego z rzeczywistością :)

    Skomentuj

    1. Rantarus
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2018-10-08 15:23

      34 rdzenie 64 wątki :)
      To musi kosztować.
      Dla serwerowni czy Data-labów to nie jest kosmiczna cena :)

      Skomentuj

      1. Balrogos
        Oceń komentarz:

        -8    

        Opublikowano: 2018-10-08 16:15

        Tak tylko zauważ ze testy byly robione w grach :) czyli procesory sa skierowane dla graczy miedzy innymi

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-09 13:41

          Kto minusuje nich spojrzy na linka: http://cdn.benchmark.pl/uploads/backend_img/c/newsy/2018-10/PM/amd-ryzen-threadripper-dynamic-local-mode.png

          widze macie problemy ze wzrokiem

          Skomentuj

        2. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-09 14:54

          lepiej żeby taki gracz kupił TH, niż sukał na siłę platformy typu dual CPU Ryzen, bo takich nie ma, albo kupował mobo serwerowe 2x Epyc. kto bogatemu zabroni? :D

          btw. kiedyś zanim oddałem pewien serwer do eksploatacji, to się świetnie na nim grało w Doom1 :D

          Skomentuj

    2. deseczka
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-10-08 15:30

      No ja nie wydałem tyle na kompa przez 10 lat w sumie, a mam w tym czasie już 3 procek i grafikę, 2 płytę i kilka innych rzeczy. Tak wiem wiem na ultra to tylko w Mario sobie mogę pograć :-P

      Skomentuj

    3. franiux
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2018-10-08 15:33

      To jest procesor do pracy a nie do zabawy w gierki. Dla 99% ludzi wystarczy taki R5 2600. A pozostałe 1% wie do czego są takie procesory jak TR.

      Skomentuj

    4. tazik21
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-08 18:18

      a 2000 zł jest dla ciebie dużo?

      Skomentuj

      1. tazik21
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-10-08 19:20

        oczywiście chodzi mnie o Amerykanina, Niemca, Francuza, Anglika, dla którego ok. 2000 czegoś, to może być jak splunąć. Oczywiście wzoruje się tym, że i u nas są, dla których 2000 zł jest jak splunąć(niby).

        Skomentuj Historia edycji

        1. Betonowy Druid
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-10-08 20:46

          Ostatnio widzę że 10000zł za PC to juz nikogo specjalnie nie dziwi, 1080ti, do tego dobry proc, trochę RAM, samsung 960 na system + trochę markowej drobnicy i 10k pęka szybko.
          Ceny RTX2080, też specjalnie nie ruszyły nikogo, fajna karta, jak dobra to warto.
          Jak kompy składam po znajomych, to dzieciakowi do grania 7-8k to tak spoko, za to tatusiek ma reaktor za drugie tyle.
          Jak ktoś dorabia po godzinach na zleceniach, to zdarzy się 18-20k. Już nawet nie chce mi się tłumaczyć że CS:GO czy fortnite nie muszą mieć topowego GPU, "bo młody chce streamować, bo koledzy w klasie na youtuba wrzucają, a on też chece", ludzi nie zmusi jak nie chcą.
          Już pierwsze pytania o nowe Threadrippery miałem, to samo o RTXy, nawet jedno z drugim ^^

          Najlepszy przypadek miałem z gościem co kupił taki wymaxowany reaktor i nie miał czasu go włączyć przez 2 miesiące. Zapomniałem mu aktywować windowsa, a minął okres 30 dni, więc się windows pluł.

          Podobnie z cenami nowych iphone, 6k? ... trudno, pac i kupiony.

          Skomentuj

    5. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-09 14:52

      CPU o takich parametrach u intela jest znacznie droższy.

      jeśli zaś chodzi o funkcję dynamic cośtam, to jest rola systemu operacyjnego. taką funkcjonalność miał solaris.