Systemy operacyjne

Android 5.0 Lollipop dla urządzeń z serii Nexus jednak opóźniony

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2014-11-06

W ostatniej chwili dostrzeżono podobno drobne błędy, które zdecydowano się wyeliminować.

Android 5.0 Lollipop Google Nexus

Wydawało się, że po całkiem sporej liczbie zapowiedzi Android 5.0 Lollipop wreszcie trafi na pierwsze urządzenia. Niestety, na problemy natknęło się nawet Google.

We wtorek pojawiły się informacje, iż rusza proces wdrażania aktualizacji na urządzenia z serii Google Nexus. Wiele osób zaczęło wyczekiwać nowej wersji systemu, ale szybko okazało się, że musi istnieć jakiś kłopot. Tak też było, ponieważ ostatecznie "lizak" nie pojawił się na żadnym smartfonie czy tablecie z wspomnianej serii. Dlaczego?

W ostatniej chwili dostrzeżono podobno drobne błędy, które zdecydowano się wyeliminować i dopiero wtedy wydać aktualizację. Ile czasu zajmie to producentowi?

Wedle oficjalnego stanowiska Android 5.0 Lollipop zadebiutuje 12 listopada - na smartfonach Nexus 4 oraz Nexus 5 oraz tabletach Nexus 7 i Nexus 10.

Źródło: phonearena, bgr

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A ciekawe co z moto g 2nd
 • avatar
  hihi mam gdzieś nexusy :)

  jeszcze trochę i lizaczek wyjdzie na Samsung Galaxy S2 w postaci SlimSaber :)
  Zaloguj się
  -20
 • avatar
  Według Forbes te, jak to określa benchmark, drobne błędy to czas pracy urządzenia poniżej 4 godzin jeżeli mamy włączone WiFi... Podobno problem dotyczy tylko Nexus 4, 5 i 7. Wygląda na to, że sknocili coś z oszczędzaniem energii.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja na razie się nie śpieszę.
  http://www.reddit.com/r/Android/comments/2965d8/l_release_app_thread_what_works_and_what_doesnt/
  Jeśli wierzyć tej liście, wciąż jest wiele aplikacji, które nie działają na Lizaku, dlatego system zaktualizuję sobie gdzieś na początku następnego roku.