Telefony

Android Market goni App Store - 4,5 miliarda pobrań

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2011-07-01

Dopiero co informowaliśmy o rekordzie aktywacji smartfonów z systemem Google Android, a już docierają do nas informacje o kolejnym, tym razem dotyczącym sklepu z aplikacjami. Otóż liczba pobrań z Android Market przekroczyła właśnie 4,5 miliarda. Jest to wynik o tyle świetny, że, jak się okazuje, ostatni miliard to wynik pobrań z ostatnich dwóch miesięcy!

Dokładnie rok temu, w sieci pojawiły się informacje, że Android Market zanotował swoje miliardowe pobranie aplikacji. Jak możemy wyczytać, 2 miesiące temu, liczba ta wzrosła do 3,5 miliardów, by dziś wynieść mogła już 4,5 miliarda. Choć w porównaniu do App Store firmy Apple, które w styczniu świętowało pobranie numer 10 miliardów, wynik Androida nie jest tak spektakularny, to jest to bez wątpienia ogromny sukces tego sklepu, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę politykę obydwu marek.
 

Aplikacje Google Android
 

Walka Android Market kontra App Store nabiera więc ogromnego tempa. Serwis Google musi jednak jeszcze sporo popracować, by choćby zbliżyć się do Apple. Wzrost ilości pobrań aplikacji z tego drugiego serwisu wynosi bowiem około miliarda za ostatnie 30 dni.
 

Więcej o Androidzie:

Źródło: Pocket-lint 

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Niestety aplikacje a Android Markecie nie są tak dopracowane jak te w AppStore. Ich funkcjonalność również nie zachwyca, tak programy jak gry.
  Zaloguj się
 • avatar
  Wspaniałe, jak wynika z artykułu Android Market nie ma szans z AppStore, bo choć "ostatni miliard to wynik pobrań z ostatnich dwóch miesięcy" to jednak musi się starać znacznie bardziej, bo u Appla "Wzrost ilości pobrań aplikacji z tego drugiego serwisu wynosi bowiem około miliarda za ostatnie 60 dni".
  Przypomina się powiedzenie, że katar nieleczony trwa cały tydzień, a leczony tylko 7 dni.
  Drogi Wojtku_K dane są bardzo ciekawe, ale nie widać w nich żadnego powodu do radości dla Apple. AppStore działa znacznie dłużej i skoro wyniki za ostatnie 2 miesiące są porównywalne, oznacza to, że Android nabiera coraz większego rozpędu i ilość pobrań lada chwila będzie wyższa po stronie Googla. Google nie musi już poprawiać, jego przewaga jest tylko kwestia czasu, to wynika z przytoczonych danych. Ale są kłamcy, wielcy kłamcy i statystycy.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jeden model-Iphone VS cała reszta od chińskich po koreańskie,też mi porównanie.
  Zaloguj się
 • avatar
  dla mnie wybór spośród 10 modeli klepanych na jedno kopyto to znacznie gorzej niż wybór ze 100 modeli czasem skrajnie odmiennych. Ale użytkownikom apple nie daje się wyboru, oni mają brać co jest bez szemrania, bo tak ich sekciarski "guru" kazał :P

  A co do wyglądu aplikacji, jak się wali wszystko na jedno kopyto bo inaczej nie można to aplikacje wyglądają tak samo. W Androidzie powstają czasem perełki, a czasem gnioty, ale przynajmniej nie ogranicza się kreatywności programistów.
 • avatar
  Nie rozumiem tego wytykania ktory system jest lepszy, a ktory gorszy. Kazdy z nich ma plusy i mniusy i nie mozna powidziec, ze jezeli ktos decyduje sie na iPhone'a jest lanserem albo snobem albo ktos kto decycuje sie na telefon z Androidem jest debilem albo glupi. To zalezy od osobistych preferencji.
  Jak dla mnie jako posiadacza Iphona uwazam ze to bardzo dobrze ze jest konkurencja w postaci Androida bo wymusza to na Apple ciagle udoskonalanie swoich produktow i sodze ze kazdy uzytkownik Androida czy tez innego systemu powinien miec takie odczucie. W koncu to konkurencja a nie dominacja napedza rynek.