Na topie

Android Pay staje się teraz Google Pay

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Mobile Producenci: Google

Nowa aplikacja mobilna to jednak nie wszystko. Producent chce uruchomić Google Pay we wszystkich swoich produktach (m.in. Chrome) i tym samym ułatwić użytkownikom dokonywanie zakupów.

 • Android Pay staje się teraz Google Pay
A A

Google rozpoczęło realizację zapowiadanych jakiś czas temu planów. Producent obiecywał przygotować nowy, wygodniejszy dla użytkowników sposób płatności. Android Pay staje się teraz Google Pay, ale jest to tylko wierzchołek całego projektu.

Aplikacja Google Pay (korzystający z Android Pay otrzymają odpowiednią aktualizację) dla urządzeń mobilnych to jedno. Producent chce uruchomić Google Pay we wszystkich swoich produktach (m.in Chrome). Podjęto też współpracuję ze sklepami online i stacjonarnymi, Google Pay ma być wspierane na stronach internetowych, w aplikacjach oraz w sklepach. Na pierwszy ogień poszła aplikacja Airbnb, a w ciągu najbliższych tygodni dołączy iTaxi.

Proste, szybkie płatności, łatwy dostęp do nagród i ofert, jedno miejsce na zakupy, realizację bonów i wszystkie karty płatnicze. W Google pracowaliśmy nad tym, aby użytkownicy na całym świecie mogli dokonywać wszystkich transakcji w bezpieczniejszy i łatwiejszy sposób. Dzięki temu od dziś możecie w pełni korzystać z tych nowych możliwości w aplikacji Google Pay na Androida.”

Google Pay to zatem projekt, który cały czas będzie się rozrastał. Producent zachęca do sprawdzania aplikacji mobilnej. Wyróżnia w niej wygodny ekran główny zawierający między innymi pole do sprawdzenia ostatnich zakupów czy opcję znalezienia najbliższych sklepów. Najcenniejsza powinna być jednak zakładka Karty zawierająca zapisane karty kredytowe i debetowe, programy lojalnościowe, oferty czy karty podarunkowe.

Google Pay

Źródło: polska.googleblog

Odsłon: 3234 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Mobile w marketplace

 1. Damian_jo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-21 12:41

  Ostatni akapit - To wszystko było w Android Pay.
  Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - z tym że, czym będzie różnić się Android Pay od Google Pay?
  Z Android Pay korzystam odkąd tylko T-Mobile Bankowość umożliwiło dodanie karty. Po za przelotnymi rozłąkami (gdzie Google blokowało możliwość korzystania przy wykrytym Root'cie) dla mnie AP to pierwsza aplikacja którą instaluję przy stawianiu Andka na nowo. Nie noszę nawet portfela ze sobą bo i po co...

  Skomentuj

  1. BARTOL48
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-21 15:56

   Aplikacja t-mobilebankowe umożliwia też płacenie zbliżeniowo więc android pay czy google pay już nie jest potrzebne.

   Skomentuj

   1. Damian_jo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-21 17:41

    Niby tak, ale Android Pay wydaje się być wygodniejsze (przyzwyczaiłem się) a po drugie mam dodane wszystkie karty typu Biedronka, Auchan, Decathlon czy 50Style

    Skomentuj

 2. Dragonik
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-21 12:53

  Ja bym tam aż tak nie ufał ale kto co lubi.

  Skomentuj

 3. wojtek_pl
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-02-21 12:55

  "Producent chce uruchomić Google Pay we wszystkich swoich produktach (m.in Chrome) i tym samym ułatwić użytkownikom dokonywanie zakupów." Taaa.... W tłumaczeniu na nasze: szybciej i łatwiej pozbawimy cię pieniędzy.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!