Systemy operacyjne

Android Wear 2.0 - nowe oblicze smartwatchy

z dnia 2016-05-18
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Android Wear 2.0 będzie największą aktualizacją systemu, o jakie Google się do tej pory pokusiło. Co nowego?

Niektórzy mają co do systemu Android Wear sporo uwag. Nie zmieni to faktu, że jest to najważniejsza platforma z jaką mamy do czynienia w kontekście smartwatchy. Doniesienia z Google I/O 2016 powinny zatem cieszyć.

Zapowiedziano Android Wear 2.0, czyli nic innego jak nową wersję przywołanego systemu. Google obiecało kilka pomniejszych poprawek mających zwiększyć płynność działania systemu, ale w większym stopniu skupiło się na przedstawieniu kilku nowości, dzięki którym korzystanie z inteligentnych zegarów pracujących na Android Wear 2.0 ma być dla użytkowników dużo przyjemniejsze.

Producent podążając na rynkowymi trendami zapewniać chce smartwatchom większą niezależność od smartfonów. W związku z tym Android Wear 2.0 obsługiwać ma szereg aplikacji, które nie będą wymagały smartfona.

Zmianą wizualną, ale i jednocześnie zwiększającą komfort korzystania z urządzenia będzie korekta koperty. Na niej prezentowane będą informacje z różnych aplikacji. Pojawi się kilak wybranych przez użytkownika okienek.

Android Wear 2.0 tarcza

Google chce też wykonać ukłon w stronę osób aktywnych. Aplikacje fitness mają zostać tak rozbudowane, aby automatycznie wykrywały ruch użytkownika i dodatkowo wymieniały między sobą stosowne dane. Coraz istotniejsze stawać ma się też rozpoznawanie pisma odręcznego.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Android Wear 2.0 tekst

Data udostępnienia Android Wear 2.0 nie została podana. Zapewne poznamy ją w najbliższej przyszłości.

Źródło: phonearena

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  System wygląda teraz znacznie lepiej. Powiadomienia są bardziej czytelne, a launcher w końcu działa jak powinien, bez lagów.

  Na minus swype prawo-lewo, który służy teraz do zmiany tarcz.
 • avatar
  Na fuckit.spierdalaj

  JacekGothic.wypad

  FUCK YOU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • avatar
  Osoby aktywne na pewno docenią Smartwatch Samsung Gear S2 który liczy realne kroki, a nie te po machnięciu ręką. Dodatkowo zegarek jest wodoodporny dzięki czemu nie umknie nam żadne powiadomienie - nawet podczas wizyty na basenie.
 • avatar
  Osoby aktywne na pewno docenią Smartwatch Samsung Gear S2 który liczy realne kroki, a nie te po machnięciu ręką. Dodatkowo zegarek jest wodoodporny dzięki czemu nie umknie nam żadne powiadomienie - nawet podczas wizyty na basenie.