Na topie

AOC zapowiada monitor 4K z funkcją G-Sync - sprzedaż ruszy w kwietniu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: 4K G-SYNC Producenci: AOC

AG271UG to jeden z topowych modeli z gamingowej serii Agon. Wymagający klienci powinni być zadowoleni.

  • AOC zapowiada monitor 4K z funkcją G-Sync - sprzedaż ruszy w kwietniu
A A

W ofercie firmy AOC pojawił się monitor AG271UG – 27-calowy model o rozdzielczości 4K, który został wyposażony w technologię Nvidia G-Sync. Propozycja ta jest najnowszym uzupełnieniem gamingowej serii Agon.

AG271UG wykorzystuje matrycę IPS o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli (przy częstotliwości odświeżania wynoszącej 60 Hz). Graczy powinna zainteresować technologia Nvidia G-Sync, która dla eliminuje efekt rozrywania obrazu.

Ponadto producent zastosował tutaj dodatkowe technologie wpływające na komfort użytkowania monitora. Shadow Control rozświetla najciemniejsze obszary w grach, bez wpływu na resztę wyświetlanej sceny, Flicker Free minimalizującą migotanie obrazu, a Low Blue Light zmniejszającą emisję potencjalnie szkodliwego niebieskiego światła.

AOC AG271UG

Do dyspozycji oddano wejścia HDMI i DisplayPort. Przy prawej krawędzi panelu umiejscowiono składany wieszak na słuchawki, a także port USB 3.0, port USB z funkcją szybkiego ładowania oraz złącza mini-jack dla mikrofonu i słuchawek.

AOC AG271UG

Solidna, metalowa podstawa Ergo Base daje możliwość obracania ekranu w poziomie (swivel) i w pionie (pivot) oraz regulacji jego wysokości i kąta nachylenia. Na zwieńczeniu podstawy monitora umiejscowiono uchwyt służący do jego wygodnego przenoszenia.

Specyfikacja monitora AOC Agon AG271UG:

  • przekątna: 27 cali
  • rozdzielczość: 3440 x 2160 pikseli @ 60 Hz
  • matryca: IPS
  • kąty widzenia: 178/178°
  • podświetlenie: 300 cd/m²
  • kontrast statyczny: 1 000:1
  • czas reakcji: 4 ms
  • wejścia: HDMI, DisplayPort
  • dodatkowe funkcje: hub USB 3.0, głośniki 2x 2 W
  • technologie: Nvidia G-Sync, Shadow Control, Flicker Free, Low Blue Light
  • wymiary: 623 x 433 x 218 mm
  • waga: 6,8 kg

AOC Agon AG271UG trafi do sprzedaży w kwietniu, a jego sugerowana cena wynosi 3 499 złotych.

Źródło: AOC

Odsłon: 2659 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. Komendator
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-17 10:16

    Do poprawki

    "Graczy powinna zainteresować technologia Nvidia G-Sync, która dla eliminuje efekt rozrywania obrazu."

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-03-17 16:26

      a co w tym zdaniu złego ?

      Skomentuj

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-17 10:20

    Nie rozumiem po co pakuja 4K do 27"...

    Sam mam 1440p w 27", z normalnej odległości nie widzę żadnych pixeli. Jakos telewizory robią 60"/70"/80"++ ale ekranu do PC w okolicach 30-32+" nie mogą zrobić wszyscy uprali się na te 27"? Jeśli dobrze pamiętam to tylko Acer zrobił jakiegoś Pregatora w tym rozmiarze, ale teraz przy bliskiej przemierzę "nowej generacji" ekranów 4k/144Hz/HDR nie opłaca się go kupować.

    Skomentuj

  3. Po1nter
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-17 11:18

    4k i 144Hz spoko ale w budzie musiały by siedzieć 2 albo i 3 1080Ti żeby utrzymać mi 144FPsy. Najlepiej w połączeniu z G-Sync.

    Moim zdaniem 27 cali w 4k na 60fps z G-Sync to będzie fajne granie.

    Skomentuj

    1. KENJI512
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-17 11:49

      To chyba na 144Hz nie grałeś, że tak uważasz :P

      Fajne także są Passaty, chociaż S-Klasa lepsza. Odnośnie kart, ktoś kto kupuje takie monitory ma dobre karty graficzne, zaś zawsze może zmniejszyć rozdzielczość i mieć to samo co na 27" monitorze 1080 czy 1440p :) Zaś w mniej wymagających grach lub sieciówkach te 144Hz 4K utrzyma.

      Skomentuj

      1. Po1nter
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-17 12:12

        No zgadza się nie grałem. Dla tego mam dylemat przy zakupie. Jak mam już wydać przeszło 3000zł na monitor to chcę korzystać z jego dobrodziejstw. Dla tego też nie widzę potrzeby ani nawet sensu kupowania monitora 4k 144Hz skoro w 4k żadna karta nie generuje 144FPSów na maksymalnych detalach. Powiesz mi to zmniejsz detale na średnie i już masz 144 no ale po co? Wolę grać na ultra w 60 niż na średnich w 144. Nie wiem może to błędna logika ale raczej wolę mieć wyższe detale niż więcej FPSów (warunkiem jest 60 poniżej już nie jest dla mnie komfortowo).

        Dla tego wydaje mi się że korzystanie z GTX1080Ti na monitorze 4k 60fps z Gsync to fajne doznanie. Bo z tego co widziałem w większości nowych tytułów trzyma 60 stałych klatek na najwyższych możliwych ustawieniach. Ja mam GTX 1080 więc maks na co mogę sobie pozwolić to 2k i 60fps.

        Skomentuj Historia edycji

        1. Dudi4Fr
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-03-17 13:51

          Zależy w co grasz, ale nie bój się ekrany 4k/144Hz nie będą kosztować 3000 zł tylko 6000-9000 zł więc nie będziesz musiał się o nie martwić.

          Skomentuj

        2. KENJI512
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-03-17 15:27

          Ja tez pozostawiam ULTRA i mniej fps (mam monitor 27 1440p 165hz), czyli nie korzystam z dobrodziejstw np wiedzmina 3 itp.

          jednak wiele tytulow (indie, mniejsze gry, starsze gry itd) wyswietla mi te 165hz. do tego ruch myszki na pulpicie... to chbya glowny powod, dla ktorego mam taki monitor :D i wszyscy znajomi po ruchu myszki sa w szoku :) jak plynnie :)

          Skomentuj

  4. Ruter19
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-18 03:12

    G-sync jest wolniejszy od Freesynca...nie podniecajcie sie nim :)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-18 14:33

      no to chyba cos Ci się pomyliło ;)
      a nie, czekaj czekaj niech zgadne - nie sprawdziłeś tylko filmik linusa zobaczyles gdzie przy pewnym framerate freesync jest niby szybszy. szkoda ze tylko zakochanemu w AMD linusowi udało się do takich wnioskow dojść i nikt już ich nie powtorzył.