Na topie

Apple iPhone X vs Galaxy S8 vs LG V30 - pojedynek „bezramkowych” smartfonów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple LG Samsung

Apple iPhone X, Galaxy S8 i LG V30 to bardzo atrakcyjne i wydajne smartfony. Porównujemy wygląd i specyfikacje.

  • Apple iPhone X vs Galaxy S8 vs LG V30 - pojedynek „bezramkowych” smartfonów
A A

Wczorajsza premiera iPhone'a X budziła bardzo duże emocje. Zdaniem Apple jest to rzecz jasna najładniejszy, najlepiej wykonany i najwięcej oferujący smartfon na rynku. Zweryfikują to testy, niemniej już teraz pokusić można się o bliższe porównanie tego modelu z konkurentami.

Z uwagi na stylistykę i rozmiary, tych wskazać stosunkowo łatwo. Wystarczy spojrzeć chociażby na ciepło przyjęte propozycje koreańskich producentów, a mianowicie Galaxy S8 i LG V30.

Wszystkie trzy modele cechują się wyświetlaczami o bardzo smukłych ramkach, niemniej również na froncie dostrzec można pewne różnice. Najważniejsza to fakt, iż w Galaxy S8 ekran zakrzywiony został na boczne krawędzie, a w przypadku iPhone'a X przednia kamera, głośnik i czujniki ukryte zostały w wycięciu w górnej, centralnej części wyświetlacza.

Jak wygląda kwestia materiałów wykorzystanych do przygotowania obudowy?

  • iPhone X - stal nierdzewna i szkło, wodoszczelność IP67
  • Galaxy S8 - aluminium i szkło, wodoszczelność IP68
  • LG V30 - aluminium i szkło, wodoszczelność IP68

iPhone X ma niestety wystający obiektyw głównego aparatu. Nie zajdziemy tu czytnika linii papilarnych, który zastąpiono skanowaniem twarzy Face ID. Galaxy S8 i LG V30 czytniki mają, na tylnych panelach. Tyle tylko, że w Galaxy S8 umiejscowienie tego elementu jest bardzo niepraktyczne.

Apple iPhone X

Galaxy S8

LG V30

Porównywanie specyfikacji zacząć wypada o tego, iż iOS oraz Android to dwa zupełnie różne światy. Nie można zatem oceniać atrakcyjności konkurencyjnych modeli pod kątem liczby rdzeni w procesorach czy ilości pamięci RAM. iPhone X wypadanie bowiem najskromniej, a w praktyce powinien być najwydajniejszy.

Z większą śmiałością przyjrzeć można się jednak aparatom, modułom łączności bezprzewodowej, wbudowanym złączom czy dodatkowym funkcjom. Wszystkie trzy modele to na ten moment czołówka rynku mobilnego, niemniej da się zauważyć pewne różnice.

Model Apple iPhone X Samsung Galaxy S8 LG V30
Cena 4 979 zł 3 399 zł jeszcze nie podana
Wymiary (wy/sz/gł) 143.6 x 70.9 x 7.7 mm 148.9 x 68.1 x 8 mm 151.7 x 75.4 x 7.4 mm
Waga 174 g 155 g 158 g
System operacyjny iOS 11 Android 7.0 Android 7.0
Ekran » 5,8"
» 2436 x 1125 px
» OLED
» 5,8"
» 1440 x 2960 px
» Super AMOLED
» 6,0"
» 1440 x 2880 px
» OLED
Procesor » 6 rdzeni
» Apple A11 Bionic
» CPU: 4x 2,3 GHz + 4x 1,7 GHz 
» 8 rdzeni
» Exynos 8895
» CPU: 4x2,45 GHz + 4x1,9 GHz
» 8 rdzeni
» Snapdragon 835
Pamięć » RAM: 3 GB
» Wbudowana: 64 GB
» RAM: 4 GB
» Wbudowana: 64 GB
» Slot kart microSD
» RAM: 4 GB
» Wbudowana: 64 GB
» Slot kart microSD
Bateria b.d. 3000 mAh 3300 mAh
Aparat / kamera » 12 Mpx + 12 Mpix (tył)
» 7 Mpx (przód)
» lampa LED
» OIS (w obydwu aparatach)
» geotagging
» nagrywanie 4K
» 12 Mpx (tył)
» 8 Mpx (przód)
» lampa LED
» OIS
» geotagging
» nagrywanie 4K
» 16 Mpx + 16 Mpx (tył)
» 5 Mpx (przód)
» lampa LED
» OIS (w jedynym aparacie)
» geotagging
» nagrywanie 4K
Internet » 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
» 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
» 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
Komunikacja i złącza » Bluetooth 5.0
» NFC
» Lightning
» Bluetooth 5.0
» NFC
» USB typ C
» słuchawkowe
» Bluetooth 5.0
» NFC
» USB typ C
» słuchawkowe
Dodatkowe funkcje » akcelerometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» kompas cyfrowy
» żyroskop
» barometr
» Face ID
» HDR
» wodoszczelność (IP67)
» akcelerometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» kompas cyfrowy
» żyroskop
» barometr
» czujnik tętna
» skaner linii papilarnych
» czytnik siatkówki
» HDR
» wodoszczelność (IP68)

» akcelerometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» kompas cyfrowy
» żyroskop
» barometr
» skaner linii papilarnych
» odblokowywanie telefonu poprzez rozpoznawanie twarzy i głosu
» Dolby Vision / HDR10
» quad DAC
» wodoszczelność (IP68)

Która propozycja podoba Wam się najbardziej? Być może myślicie o zakupie jednej z nich. Dajcie znać - której i dlaczego.

Źródło: inf. własna, foto - Apple, Samsung, LG

Apple iPhone X

Cena od 4 979.00 do 4 979.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 7987 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij

Zobacz podobne

  1. Marecki_CLF
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-09-13 09:27

    Snapdragon 835 ma 8 rdzeni...

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-09-13 09:40

      No to co, iPhone będzie wydajniejszy.

      Skomentuj

  2. ciomasta
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-09-13 09:32

    6 tyś za telefon ?? Boże jakich my czasów doczekaliśmy że ceny telefonów są jak za samochód .
    Rozsądne cenyy za telefon to 1000-1500 max .

    Skomentuj

    1. disturbedone
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2017-09-13 09:46

      Nie przesadzaj.
      Tym myśleniem to dobre buty za 1200PLN kosztują tyle co samochód.
      Komputer 1500 kosztuje tyle co samochód
      Laptop 2300 Kosztuje tyle co samochód
      itd. itp.

      Skomentuj

    2. hexenisalive
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-13 09:47

      No przecież masz iPhone za 1500. To iPhone SE który jest pełnoprawnym flagowcem.
      Apple sprzedaje starsze flagowce w niższej cenie - przez to nie robią średniaków i możesz kupić od 1500 do 2500 tańszego od topowego iPhone od topowego.
      IMHO to super posunięcie.

      Skomentuj

    3. sliski15
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-09-13 10:35

      Wszystko spoko, tylko dlaczego porównujesz nowy telefon do 16-17 letniego samochodu? Takie porównanie nie ma sensu, bo za dobry, nowy samochód trzeba dać grubo ponad 100 tysięcy. Wtedy te 6 tysięcy już nie jest nie wiadomo czym.

      Inna kwestia to oczywiście polskie realia, no ale Polska to raczej nie jest docelowy rynek dla Apple :)

      Skomentuj Historia edycji

  3. R2rr0
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-09-13 09:42

    Najładniejszy jest LG V30, ale speckę najlepszą ma iPhone X.

    Skomentuj

    1. .Alx.
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-09-13 09:59

      No i ta ramka ze stali nierdzewnej...

      Skomentuj

      1. bluxblix
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-13 12:44

        jeszcze aparat ma podobno najlepszy ale aż tak mi chyba nie zależy na tym żeby dokładać tyle hajsu :/

        Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-13 09:50

      A jak myślisz? OIS jest w głównym tylnym aparacie. Tu jest wyszczególnienie bo iPhone ma w obydwu, co jest nowym rozwiązaniem. Chyba jeszcze tylko Note 8 może się tym pochwalić.

      Skomentuj

      1. gormar
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-09-13 10:17

        Powinno być w jednym.
        Jedyny oznacza, że tylko jeden aparat znajduje się w smartfonie.

        Skomentuj

  4. Yesusik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-13 10:27

    Kurde, żaden nie ma nagrywania 8K... to ja dziękuję, ale spasuje :P

    Skomentuj

  5. Dizzy
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-13 10:37

    LG V30 - mój przyszły smartphone. Nie mogę się doczekać!

    Skomentuj

    1. Minimal
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-13 10:50

      mój również ;)

      Skomentuj

  6. Adixxx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-13 11:07

    Niepokojące jest to, że flagowce z Androidem mają tylko 4GB RAM a iPhone aż 3GB. Zawsze ta różnica była znacznie większa :P

    Skomentuj

  7. Q'bot
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-13 11:39

    A gdzie MiMix 2 ja się pytam?

    Skomentuj

  8. stach122
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-13 11:45

    Apple - stal nierdzewna, konkurencja - amelinium. I kto jest droższy? No kto?
    Wiem że czepiam się szczegółów ale o to tu chodzi.

    Skomentuj Historia edycji

  9. decrypterie
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-13 11:45

    Używam iPhone od modelu 3G tak jak firmowego Galaxy S8.
    iPhone wbił sobie nóż w plecy wydając i10 który wyglada jakby mu ekran się z sunął na środku, nie wprowadzili nic z wyjątkiem Face id gdzie aby odblokować tel trzeba na niego patrzeć (nie można było dać Touch ID na plecy? Kwestia przyzwyczajenia jak w S8) Dali i8 pomijając i7s bo konkurencja ma nr 8 a wiec ci co się nie znają zobaczą wyższy nr to pójdą do konkurencji. Każdy ma swój koniec i nadszedł czas dla Apple . Jakby Steve żył to byśmy mieli Touch ID pod ekranem bez gadania , korzystam z S8 na codzień jak i i7 i nawet iOS wcale nie jest taki łatwy w obsłudze przy nowym andku.
    Steve udowodnił to że jednak są ludzie nie zastąpieni.
    Żegnaj Apple

    Ps Ci co kupią i10 za rok może zrobią upgrade do i9 :)

    Skomentuj

  10. hex3n
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2017-09-13 12:17

    Wielkim problemem w S8 i V30 są baterie. 3000 i 3300 mAh przy 5,8 i 6 cala nie starczą na długo. Gdyby odtwarzać z zapętleniem film w maksymalnej rozdzielczości na tych fonach to po 3h z pewnością by padły. Trzeba też uwzględnić fakt że android jest bardzo prądożerny w porównaniu z iOS (słaba optymalizacja) Wydaje mi się że jeśli już stać kogoś na fon za 4k to ten dodatkowy 1k jakoś załatwi i będzie miał 100% pewność, jakości i niezawodności. Producenci fonów na androidzie nie powinni próbować rywalizacji z Apple.

    Skomentuj Historia edycji

  11. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-13 12:52

    Apple pojechało po bandzie z tym sprzętowym utrzymaniem sieci neuronowych, to ma taki potencjał że ja nie mogę.

    Ale nadal dla mnie jedynym iphonem wartym rozważenia jest SE, szybkie, małe poręczne i ma długi czas na baterii.

    Skomentuj

  12. bendyz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-13 16:54

    Zapomnieliście jeszcze dodać jednej ważnej rzeczy. LG V30 oferuje najlepsze wyjście audio ze swoim QuadDAC

    Skomentuj

  13. grzech7
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-13 21:20

    LG V30 ma 32bit quad dac! Barany!
    Z tego powodu jest najlepszym telefonem na świecie głąby! Nikt nie może się tym pochwalić a co dopiero równać!
    Mam V 20 i wiem co mówię. Obecnie czekam na note8.

    No i znowu plebs z iPhonami będzie po ulicach chodził w obleśnych kondonach żeby się nie porysował

    Skomentuj

  14. Eryk333
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-14 09:37

    Te ceny są podyktowane przeliczeniem waluty euro dolar i nie są drogie te telefony tu chodzi oto że nasza waluta jest gówno warta protensje proszę kierować do Rządu RP tyle w temacie.

    Skomentuj

    1. grzech7
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-14 14:07

      Jedź do Niemiec i muzułmanom laski strugaj! Na co czekasz!?

      Skomentuj

  15. kiziamizia
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-16 22:54

    ten wycinek ekranu u iphona x to porażka ... nie mógł bym spać przez to jak by mój telefon miał takie dziwne coś u góry ...

    Skomentuj Historia edycji

  16. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-16 23:49

    Z wyglądu moim zdaniem wygrywa "LG V30" za sprawa najmniej szpetnego wystającego obiektywu, oraz ergonomicznie umieszczonego czytnika linii papilarnych.