Chłodzenie

Wydajny blok wodny Aqua Computer kryographics dla karty GeForce GTX Titan - zobacz montaż

przeczytasz w 1 min.

Blok wodny składa się z miedzianej podstawy i stalowego topu, a jego wydajność powinna pozwolić na solidne podkręcenie karty.

Aqua Computer kryographics GTX TITAN blok wodny montaż zdjęcie

Niedawno pisaliśmy o bloku wodnym EK Water Blocks EK-FC Titan, który przeznaczony jest dla karty graficznej Nvidia GeForce GTX Titan. Podobna konstrukcja zagościła również w ofercie niemieckiej firmy Aqua Computer.

Aqua Computer kryographics GTX TITAN zalicza się do konstrukcji typu Full Cover, a więc jego zadaniem jest odprowadzać ciepło z procesora graficznego, kości pamięci, a także sekcji zasilania. Podstawa bloku została wykonana z czystej miedzi, top z nierdzewnej stali, natomiast przyłącza z poliacetalu.

Warto również wspomnieć, iż producent powiększył tutaj przekrój „wlewów”, dzięki czemu uzyskał lepszą wydajność względem poprzedniej generacji aquagraFX – podobno pozwoli ona na przetaktowanie karty wraz z podniesieniem napięcia zasilającego rdzeń. Do podłączenia bloku stosuje się popularne złączki G1/4, natomiast w zestawie dodawane są akcesoria montażowe.

Blok wodny kryographics GTX TITAN został wyceniony na 90 euro, a jego sprzedaż powinna się rozpocząć w połowie marca – wtedy też można spodziewać się wersji z niklowaną podstawą i akrylowym topem oraz dedykowanych złączek do konfiguracji SLI.

Specyfikacja bloku wodnego Aqua Computer kryographics GTX TITAN:

  • typ: Full Cover
  • materiały: miedź (podstawa), stal nierdzewna (top), poliacetal (przyłącza)
  • kompatybilność: GeForce GTX Titan
  • złączki: G1/4
  • dodatki: zestaw montażowy, termopady

Źródło: Aqua Computer

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    3
    Jest to metoda zła ale nie beznadziejna, ponieważ pasta może być nierównomiernie rozprowadzona. Bloki Wodne CPU mają sprężynki przed śrubkami to samo tyczy się radiatorów GPU czy chipsetów, w następstwie czego siły docisku działają równomiernie. Pastę na GPU lepiej rozprowadzić równomiernie (często producenci dodają do tego patyczki przypominające te od lodów w kubkach). Należy pamiętać, że nie nakładamy grubej warstwy pasty bo to nie szpachla, a nałożona pasta ma być możliwie jak najcieńsza aby wypełnić tylko wszystkie pory i mikronierówności.
    Dlatego zacytuje ekspertów z cooling"
    "Pasty (czy po części kleje) termoprzewodzące są po to aby zapełnić mikro-nierówności i przestrzenie między elementami stykającymi się jak i mikro-porowatości w ich powierzchniach - pasta nie może być kolejną warstwą, którą ma pokonać ciepło w drodze do radiatora!"
    • avatar
      atomowy
      1
      Niezależnie od metody rozprowadzenia różnica temperatur nie będzie większa niż 0.5C. Nawet w przypadku nieumiejętnego i naprawdę beznadziejnego nałożenia pasty.
      • avatar
        racedriver
        0
        Ten film instruktażowy jest do bani! Pastę powinno się dokładnie rozsmarować po całej powierzchni rdzenia i pamięci, zostawiając jedynie cienką, równomierną warstwę.
        • avatar
          Vatharian
          -1
          @regist88 - że jak? Niklowana wersja i owszem, sam mam bloki od AC niklowane, ale jaki akrylowy top?
          • avatar
            Konto usunięte
            -3
            fake - no i po gwarancji...
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              wie ktoś czy taki bok wodny można zastosować do innej karty po jej wymianie, czy to są dedykowane akcesoria?
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                ale żeby nie słyszał o wkrętarce ??
                • avatar
                  dexiji
                  0
                  jaki sens ma robienie bloku dla kart ktorych podobno mialo byc tylko tysiac?:D