Na topie

Karty ASUS i Gigabyte GeForce GTX 970 i 980 już w przedsprzedaży [AKTUALIZACJA]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Premiera nowych kart graficznych Nvidia Maxwell potwierdzona?

ASUS GeForce GTX 780 STRIX karta graficzna

AA

Niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje, jakoby Nvidia miała ominąć karty graficzne GeForce 800 i od razu przeszła do serii GeForce 900. Doniesienia te poniekąd potwierdził jeden z tajlandzkich sklepów, który już wprowadził do przedsprzedaży modele GeForce GTX 970 i 980.

W ofercie pojawiły się modele od firmy ASUS – GeForce GTX 980 (GTX980-4GD5) najprawdopodobniej w referencyjnej wersji oraz GeForce GTX 970 (STRIX-GTX970-DC2OC-4) w wersji STRIX z chłodzeniem DirectCU II. Specyfikacja kart jeszcze nie jest znana, ale mają one bazować na nowych procesorach graficznych Maxwell GM204 i 4 GB pamięci GDDR5. Dodatkowo w przypadku 970-tki możemy liczyć na fabrycznie podniesione taktowania.

Nieoficjalnie wiadomo, że pierwsze modele GeForce GTX 970 i GTX 980 będą mieć 4 GB pamięci wideo, ale później powinniśmy się spodziewać wersji z 8 GB. Warto również zauważyć, że GeForce GTX 980 ma być następcą modelu GeForce GTX 780 (a nie GTX 780 Ti).

ASUS GeForce GTX 970 STRIX karta graficzna  ASUS GeForce GTX 980 karta graficzna

 

Aktualizacja 05.09.2014 15:10

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming karta graficzna  Gigabyte GeForce GTX 980 karta graficzna

Ten sam sklep wprowadził do oferty też karty graficzne od Gigabyte - GeForce GTX 970 w wersji G1 Gaming oraz GeForce GTX 980 (najprawdopodobniej w wersji referencyjnej). Z krótkiego opisu możemy się dowiedzieć, że obydwia modele zostały wyposażone w 4 GB pamięci GDDR5 o 256-bitowym interfejsie. Wersja G1 Gaming najprawdopodobniej ma niereferencyjne chłodzenie i podniesione taktowania.

Źródło: Synnex, OverclockersUK, VideoCardz

Odsłon: 21361 Skomentuj newsa
Komentarze

50

Udostępnij
    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2014-09-04 22:11

      Coś w tym stylu :)

      Skomentuj

        1. Hedrox
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-09-05 13:49

          To o czym mówisz to fakt. Ma nawet swoją nazwę w marketingu w mediach, tylko teraz nie pamiętam dokładnie jaką. Na studiach się kiedyś uczyłem o tym.

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            13    

            Opublikowano: 2014-09-05 15:37

            czyli nauka poszła w las

            Skomentuj

          2. Hedrox
            Oceń komentarz:

            12    

            Opublikowano: 2014-09-05 17:34

            Agenda setting. Tak to się nazywa. Pamiętałem ale bałem się zbłaźnić myląc pojęcia bo w Internecie to gorszy grzech, na poziomie literówki. Nie chciałem się różnym nazistom narażać. A i tak minusy dostałem za prawdę i szczerość. Polska... Nic tylko uciekać jak premier...

            Skomentuj

          3. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2014-09-06 00:09

            Jakbym to ja stawial minusa, to bym postawil nie "za szczerosc", tylko za to, ze wacpan piszesz jakies bzdety o niepamietaniu i tracisz czas na pisanie bzdetnego komenta (a tak, bo co to kogo interesuje, czegos sie uczyl i ... zapomnial), zamiast wstukac google i poszukac na boku i moze nawet 5 minut pozniej - ale napisac wlasciwego, tresciwego posta.
            Nazista nie jestem, ale boje sie az pytac, kim to w oczach wacpana sie maluje. Rany boskie, tak to ujme.
            Aaa.. i najwazniejsze. Ja to "ucieklem" z kraju. Nie wiem, czy to czyni mnie jakos gorszego, czy tez moja prace, ktora podjalem na poczatku (tak - zmywak w poczatkowej fazie... prawie.. dokladnie to odgrzewacz jedzenia w mikrofalach w szpitalu + potem czyszczenie tego calego jedzenia), niemniej kazdemu "gornolotnemu" picusiowi po studiach zycze tego samego, aby docenic kazda prace. Bo kazda jest potrzebna, a co za tym idzie - bezwstydna. Jakby sie ktos pytal, to robilem studia jedne, potem drugie, potem podyplomowe. Rzeklbym, ze to bylo najwieksze go*no w moim zyciu. A ile kasy ode mnie wyciagneli. Szkoda gadac.

            Skomentuj

          4. Hedrox
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2014-09-06 00:57

            Aleś się rozpisał. Po prostu potwierdziłem, że to o czym pisał domino241 to fakt potwierdzony przez specjalistów i znawców branży, a nie tylko jego osobiste odczucie po przeczytaniu "newsa o szajsungu". Po czym uzasadniłem skąd to wiem, z tym że nie każdy element studiów muszę dokładnie pamiętać. Tym bardziej jeśli to fakultet. Nazwa mi chodziła po głowie, ale nie bardzo miałem czas tego szukać. Jednocześnie właśnie bałem się palnąć głupotę, np myląc agenda setting z framingiem. Potem sprostowałem wszystko widząc, że innym nie podoba się co napisałem i tyle. Nie widzę większego problemu.

            Skomentuj

        2. kryst85
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-09-05 16:35

          Tusk też tak robi.

          Skomentuj

    2. Altruistyczna materialistka
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2014-09-05 01:18

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Fajne kotlety :)

      Skomentuj

      1. mesjan
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-09-05 09:47

        W twoim staniku?

        Skomentuj

  1. Max Power
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-09-04 22:07

    Mam nadzieje na przynajmniej 3GB pamięci w modelu GTX 960

    Skomentuj

    1. piterrrxd
      Oceń komentarz:

      19    

      Opublikowano: 2014-09-04 22:23

      Będzie w jakimś gtx940 do gotowców na allegro :D

      Skomentuj

      1. aviel
        Oceń komentarz:

        13    

        Opublikowano: 2014-09-05 12:45

        A daj spokój, w GT 930 SE będzie pewnie z 6 GB GDDR3 :P

        Skomentuj

    2. davidoff
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-04 22:24

      premiera zapowiedziana na październik ale jest duże prawdopodobieństwo że będzie 3GB

      Skomentuj

  2. davidoff
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-09-04 22:21

    hmm nie wiem jak do końca ma być ale ponoć 970 ma być "tania" jak na swoją "półke" w dniu premiery ok 1400-1500zł

    Skomentuj

    1. stigar
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2014-09-04 22:59

      1500? To wydajnościowo musiałby być mega przyrost.
      Bo Nvidia obniżyła cenę 770 o 50 dol.

      50% drożej, z wydajnością większą o 10-15%? pls
      Choć być może założenie jest takie, że do momentu premiery 970 na rynku 770-ątek już ma nie być.
      Ja bym robił zapasy na miejscu hurtowników ;)

      Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2014-09-05 07:04

        wydajność niby powyżej gtx780

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-09-07 13:48

          co potwierdzają najnowsze przecieki

          http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wydajnosc_kart_graficznych_nvidia_gtx_980_i_gtx_970_w_3dmark

          Skomentuj

      2. davidoff
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2014-09-05 07:39

        wg tego co piszą 970 ma być zbliżona do 780 wiec cena 1400-1500zł w dniu premiery jest ok myśle że szybko ( listopad-grudzień ) spadnie do ceny ok 1200zł czyli ok 299€

        Skomentuj

        1. XaRaDaS
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-09-05 19:24

          W tym okresie to raczej zdrożeje, przecież święta i hurtownie nie będą zamawiać, żeby nie zostać na koniec roku z rozliczeniem ;)

          Skomentuj

    2. stalkerpl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-05 06:40

      nie sadze, bliżej bedzie do 2000 zł, nvidia nigdy nie była tania, szczególnie gdybwydaje nowe produkty

      Skomentuj

  3. arcadios
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2014-09-04 23:19

    Yes Yes Yes! Już 1000zł jest uzbierane i 960 będzie za niedługo moja!

    Skomentuj

      1. Kisiel442
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-09-05 19:51

        Tylko w jakich jednostkach ?

        Skomentuj

  4. leto87
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2014-09-04 23:27

    Nie lepiej bylo odrazu wprowadzic wersje o nazwie GTX 1000 juz o wersji GTX 1000000 nie wspominajac..

    Skomentuj

      1. cura666
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2014-09-05 09:42

        Możliwe a dodatkowo pewnie przyszło im do głowy, że spora część mało obeznanych z tematem użytkowników powiąże przeskok w numeracji z większym przyrostem mocy. Część pewnie nawet tego przeskoku ni zauważy i poleci do sklepu wymienić bo ma w zwyczaju kupować co drugi model.

        Skomentuj

  5. Pejo_
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-09-05 00:52

    Czekamy czekamy.

    Skomentuj

  6. Vieworld
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-09-05 02:30

    GTX980/8GB Classified za 2500zł i łykam nawet w przedsprzedaży z taką ceną na ślepo.. ale nie wróć my być w Polsce, tutaj ceny droższe niż w UK i DE.. u nas będzie po 3500zł to chyba sobie poczekam jeszcze rok aż ceną opadną :P

    Skomentuj

    1. icecoldart
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-06 12:40

      A ja mam buty za 450 zl, widzisz tez sie pochwalilem w internecie, ze mnie stac....

      Skomentuj

  7. CoZTymPrzypomnieniemHasla
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2014-09-05 02:47

    Wszyscy się zachwycają najdroższymi układami, a ja tam sobie poczekam na jakąś GTX 950 oraz na następce R7 260X.
    Swoją drogą, ciekawi mnie kiedy AMD wypuści nową serię i czy będzie to R300, która już kiedyś istniała, więc historia zatoczyłaby koło.

    Skomentuj

    1. Blashix
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-05 11:46

      R7 260X nie jest zła kartą daje rade w większości gier.

      Skomentuj

  8. Pixel
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-05 05:04

    Jak można było się pokusić tylko na R7 260X? Toż to kastrat, rozumiem R9 270, ale nie 260X.

    Skomentuj

    1. szeryf_88
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-06 20:21

      Kastrat za ok. 40% taniej to dobra oferta :-P

      Skomentuj

  9. Pixel
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-09-05 05:05

    Może ktoś uaktualnić kompaktor GPU ?

    Skomentuj

    1. Blashix
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-09-05 09:26

      Marzenia...

      Skomentuj

  10. Kisiel442
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-09-05 08:36

    3-way SLI z 980 w wer. 8 GB jak znalazł do wyższych rozdzielczości.

    Skomentuj

  11. Towarzysz Komisarz
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-09-05 13:49

    No dobrze, pytanie tylko, czy 256-bitowa szyna poradzi sobie w zestawach z trzema monitorami, czy 4K. Bo w FullHD czy 1440p to pociągnie, ale potem, przy dobrych monitorach typu UltraWide, czy 4K to może być za mało mocy.

    Skomentuj

    1. Kapucynek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-09-05 17:58

      Do 4K to lepiej się przymierzać za 4-5 lat... A nie teraz. Jak na razie Fool HD jest niekwestionowanym królem, puki DOBRE i ZNOŚNE i jeszcze raz ZNOŚNE monitory Ultra HD kosztują 7k i wyżej :)

      Skomentuj

  12. Blashix
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-05 13:51

    Czekam na GTX 960/950.

    Skomentuj

  13. prime27pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-05 14:14

    jak wyjdzie seria 1000 to kupie na razie GTX 770 mi starcza.

    Skomentuj

    1. davidoff
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-06 10:39

      770 to nic jak podkrecona 680... dopiero 780 to świeżość....

      Skomentuj

  14. POSTMAN
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-05 15:40

    Zauważyliscie jak podskoczyły teraz ceny 780. Jakiś czas temu sprawdzałem to były po 1700 a teraz za 1900 chodzą. A kurde chciałem se kupić nowego kompa na dniach i teraz muszę czekać aż ceny spadną.

    Skomentuj

    1. Blashix
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-05 20:18

      http://pclab.pl/news59473.html

      Dziwne bo:

      Skomentuj

  15. Eszii
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-05 16:40

    Pamięci 256 bit? lol

    Skomentuj

    1. Kapucynek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-09-05 17:57

      Czemu LOL? Jeżeli przepustowość będzie OK to może być według mnie i nawet 192 bit...

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-05 18:16

      a co pamiec np. 512bit by tu wniosla ?

      Skomentuj

    3. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-06 03:10

      Zazwyczaj im szersza szyna, tym wyższy pobór energii.
      Jeśli tylko przepustowość pamięci jest wystarczająca (np. poprzez zastosowanie algorytmów kompresji w locie), to właśnie powinno się stosować takie rozwiązanie ;)

      Skomentuj

  16. Marucins
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-09-05 19:23

    Zakup hardwareu w ciemno to jeszcze gorszy FAIL niż zakup gry w pre-orderze.

    Skomentuj

  17. smicha
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2014-09-05 20:44

    3x980 8GB zamawian natychmiast i bloki EK.

    Skomentuj

  18. Jules
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-08 14:28

    zainteresowania tymi kartami na pewno będzie duże, ale nie na tyle żeby robić przedsprzedaż - większość osób poczeka pewnie na pierwsze testy i recenzje użytkowników

    Skomentuj

  19. Eyesofthesouth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-08 15:34

    dokładnie, ta karta powinna max kosztować 700-750zl. Ale miejmy nadzieje, że po przecenie gtx 770 następny będzie gtx 760.

    Skomentuj

    1. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-09-08 15:37