Na topie

AWAKEN - niezwykły trailer filmu o relacjach człowieka z naturą i technologiami

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: 4K wideo 4K

Człowiek, technologie i natura. Co mają wspólnego? Wszystko, a opowiada o tym pięknie film Toma Lowe.

 • AWAKEN - niezwykły trailer filmu o relacjach człowieka z naturą i technologiami
A A

Czy tego chcemy czy nie, czy się z tym zgadzamy, czy negujemy, człowiek jest częścią świata w którym zamieszkuje. Tą częścią są też jego dzieła i technologie, z których jesteśmy tak dumni. Jak wyglądają relacje człowieka z technologiami i światem naturalnym pokazuje nowy film Toma Lowe zatytułowany AWAKEN.

Poniżej trailer filmu, który dzięki ciekawej perspektywie ma zachęcić do zastanowienia się nad tym jaką rolę odgrywają w naszym życiu technologie, jaką natura. Temat relacji człowiek-natura, człowiek-technologie, zawsze był tematem bardzo lotnym. Dziś, w chwili gdy natura zdaje się coraz bardziej dawać do zrozumienia, że nie możemy żyć tak jakbyśmy jej nie dostrzegali, a technologie definiują na nowo nasze charaktery i styl życia, jest to temat jeszcze bardziej na czasie.

Już sam trailer zapowiada niezwykłe doświadczenie jakim będzie oglądanie całego filmu AWAKEN. Ta historia to efekt pięciu lat podróży Toma Lowe po 30-krajach. Film prezentowany jest w rozdzielczości 4K, ale nie tylko rozdzielczość decyduje o jego niezwykłości, ale tez dopracowanie szczegółów.

Sam sposób w jaki powstał film, czyli połączenie technologii filmowania poklatkowego, rozciągania nagrań w czasie, ujęć z powietrza i spod wody, jest metaforą przesłania jakie niesie. Technologie umożliwiają każdemu z nas podziwianie piękna różnych zakątków Ziemi, bogactwa kultur i ujrzenie jak odnajdują się w tym świecie nowoczesne technologie. Z trailera AWAKEN można wyciągnąć na pewno taki wniosek - jakiego świata byśmy sobie nie wymyślili, to trzeba go szanować i cieszyć się, że go mamy.

Źródło: AWAKEN.film, inf. własna

 

Odsłon: 2322 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. baca130
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-07-12 20:38

  Naprawdę interesujące.

  Skomentuj

 2. horrorny
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-13 07:37

  Trailer wygląda jak reklama operatora komórkowego.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!