Na topie

Below już jest - tajemnicza gra zadebiutowała na Xbox One i PC

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Po pięciu latach od pierwszej zapowiedzi gra Below ujrzała wreszcie światło dzienne. Mogą ją już sprawdzić w akcji pecetowcy oraz posiadacze konsol Xbox One (a abonenci Xbox Game Pass – bez dodatkowych opłat).

 • Below już jest - tajemnicza gra zadebiutowała na Xbox One i PC
A A

Tajemnicze Below zostało zapowiedziane pięć lat temu, a potem długo musieliśmy czekać na jakąś konkretną datę premiery. Poznaliśmy ją dopiero na początku tego miesiąca, ale twórcy z ekipy CAPY chcieli mieć po prostu pewność, że wszystko będzie gotowe. Wszystko jest gotowe i od wczoraj tytuł ten dostępny jest w sklepie Microsoftu i na Steamie. 

Below to gra, której autorzy zapraszają nas do tajemniczego, podziemnego świata, na który składają się (proceduralnie generowane) labirynty wypełnione śmiercionośnymi pułapkami i przebiegłymi istotami. Nigdy nie wiadomo, co znajduje się za zakrętem, ale można mieć niemal całkowitą pewność, że nie jest to nic dobrego.

Below screen

Zabawa w Below polega przede wszystkim na eksploracji świata, rozwiązywaniu skomplikowanych zadań i szeroko rozumianej walce o przetrwanie. W tym drugim zadaniu przyda się dobry refleks i głowa na karku, ale też umiejętne przygotowywanie się do podróży, poprzez produkcję odpowiednich narzędzi i lekarstw. Co istotne, śmierć oznacza tu konieczność startu od samego początku.

Gra Below jest dostępna w cyfrowej dystrybucji na Xbox One oraz PC. Cena w obu przypadkach wynosi około 80-90 złotych. Warto wspomnieć, że tytuł ten automatycznie zasilił również katalog usługi Xbox Game Pass – abonenci mogą więc sprawdzić go bez dodatkowych opłat. A to już oficjalny zwiastun tej tajemniczej produkcji:

Źródło: CAPY, Microsoft, Steam

Odsłon: 3766 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. pawluto
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-12-15 12:09

  Fajna gra świateł...Szkoda że nie ma demo jak dawniej ...Człowiek mógł zapoznać się z grą i zobaczyć czy mu pójdzie na kompie...Dziś od razu premiera bez dema...

  Skomentuj

  1. mgkiler
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-12-15 12:30

   Dem nie ma, bo każdą grę możesz oddać w ciągu tygodnia jeśli nie grałeś dłużej niż 2h.
   W powodzie dlaczego oddajesz gre wpisujesz np, że Ci źle chodzi na twoim komputerze i tyle. I kasę dostajesz z powrotem.
   Możesz traktować to jak demo.

   Po za tym są gameplaye na youtubie.

   Skomentuj

 2. mutissj
  Oceń komentarz:

  -9    

  Opublikowano: 2018-12-15 12:24

  Nie interesują mnie produkcje budżetowe.

  Skomentuj

 3. asnex
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-12-16 18:44

  No tak, kolejna tibia tyle, że w nowszym wydaniu... o.O

  Skomentuj

 4. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-12-17 08:37

  Czarno widzę przyszłość takich gier.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!