Na topie

Bitcoin znowu zaczyna rosnąć

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty Na Topie

Po kilku gorszych tygodniach bitcoin wreszcie zaczyna zyskiwać na wartości. Przekraczając barierę 8 tysięcy dolarów, osiągnął najwyższą wycenę od dwóch miesięcy.

  • Bitcoin znowu zaczyna rosnąć
A A

Pod koniec ubiegłego roku 1 bitcoin był wart prawie 20 tysięcy dolarów i wydawało się, że jego cena będzie już tylko rosnąć. Stało się zupełnie odwrotnie: wartość kryptowaluty szybko malała i w czerwcu spadła nawet poniżej poziomu 6 tysięcy. Od kilku dni ponownie jednak rośnie i przekroczona została już granica 8 tysięcy. 

Dlaczego bitcoin osiągnął najwyższą od dwóch miesięcy wartość? Podstawowym powodem są najprawdopodobniej coraz lepiej wyglądające próby uzyskania licencji na założenie funduszu ETF (exchange-traded fund), który mógłby zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić inwestowanie na rynkach wirtualnych oraz napędzić innowacyjność w sektorze finansów.

Bitcoin 25 lipca

Coraz więcej ważnych amerykańskich graczy interesuje się „wirtualnymi pieniędzmi”, a do tego coraz chętniej na bitcoiny z różnych powodów stawiają Azjaci. Jeżeli wszystko się uda, cena tej popularnej i jednej z najbardziej stabilnych kryptowalut będzie dynamicznie rosnąć. Wiele osób decyduje się więc na zakup teraz, by później drożej sprzedać. 

Oczywiście równie dobrze może się okazać, że nadejdzie kolejny krach, ale mimo wszystko są powody do optymizmu. I mają je nie tylko ci, którzy posiadają bitcoiny, ale wszyscy – wszak kryptowaluty mają spory potencjał.

Źródło: CoinMarketCap, Metro, Independent, Cyrpto Disrupt. Foto: vjkombajn/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4691 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-25 11:12

    Dobrze, niech poskupują te pascale do końca, przy najmniej nvidia wyda nowe karty

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-25 11:18

      BTC od dawna ma dedykowane ASIC, ale nie sądzę, by ktoś chciał w to inwestować, te wzrosty to raczej są po to, by więksi gracze mogli się pozbyć BTC z portfela, a Janusze biznesu czekali, aż znów będzie po 25tys.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-07-25 11:25

        nie tylko gracze, ale też górnicy. zdaje się że dla BC, granica 6K USD jest dolnym progiem oparcia. mało prawdopodobne aby to zeszło niżej.

        Skomentuj

        1. mgkiler
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-25 12:58

          Przecież na przełomie czerwca i lipca było poniżej 6000USD.

          Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2018-07-25 11:22

      nvidia wyda nowe karty jak będzie na to gotowa, a jak nie będzie gotowa to przeceni stare karty. oczywiście to wszystko pod warunkiem, że główny konkurent czyli amd czymś pozytywnym nas zaskoczy. póki co mamy vegi, a amd jest obecnie zajęty 2gą generacją ryzena, i szerszym wejściem na rynek laptopów.

      ja jestem bardziej zainteresowany rozwodem intela i microna w zakresie optane. miejmy nadzieję na zdrową konkurencję. do tej pory największe zalety optane, czyli szybkość bez dodatkowego zaawansowanego równoleglenia, oraz trwałość, są stłumione przez albo wysoką cenę, albo skrajnie małą objętość konsumenckich rozwiązań.

      mam też nadzieję że optane zyska na tym, że flashe są obecnie oparte o bardzo nietrwałe TLC (w 12nm marne 900 cykli zapsu do zniszczenia komórki), a nadchodzi jeszcze mniej trwałe QLC, czyli w zasadzie era dysków jednorazowych.

      Skomentuj

        1. pablo11
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-07-25 16:55

          Założenie jest takie, że będzie. Memrystory zostały wynalezione 10 lat temu, Optane ma połowę z tego.
          Flasha znamy od prawie 40-tu lat.
          Poczekamy zobaczymy, założenie jest takie, że Optane będzie tańsze w produkcji niż flash. Narazie Intel i Micron musi dopracować technologię wytwarzania większych Chipów w większych ilościach. To może cena się zbliży do SSD.
          Optane przebije ceną SSD, dopiero wtedy, jak Intel/Micron stwierdzi, że już sie nie opłaca produkować SSD(np. ktoś ich prześcignie technologicznie, albo sprzedażowo). Po co zabijać kurę znoszącą złote jaja ??

          @Kitamo
          Zastanów się więc dlaczego Kontroler pada ?? Jak dodadzą tylko kilka GB zapasowej pamięci do dysku 256GB, to ta zapasowa też sie kiedyś ,,skończy".

          Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-07-25 13:04

        Ile zamordowales ssdków na TLC?
        w w SSD szybciej pada kontroler niż komórki pamięci.

        Skomentuj

    3. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-25 16:05

      Może się mylę bo nie siedzę w temacie ale BTC kopie się chyba na prockach nie? xd

      Skomentuj

  2. Chong-li
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-07-25 11:24

    Mam nadzieje że znowu się nie zaczyna.... i że to już koniec oraz że nie zobaczę cen po 5 czy 6 tysięcy za sztukę za nowego GTX bo jeśli tak to mogą mnie cmoknąć nie muszę grać na Pececie nie będę przepłacać.

    W tej cenie kupiłbym sobie wszystkie konsole które wyjdą czyli PS5 czy kolejnego Xboxa i jeszcze by starczyło na złote kolczyki dla żony.

    To co się działo w tej generacji kart graficznych to żenada po całości,ceny wyglądały jakby inflacja dotknęła cały świat a pieniądz nagle stracił na wartości...

    Jak coś kupować to z głową taką mam zasadę mam nadzieje że ten wzrost to tylko chwilowy i zaraz opadnie bo jak nie to znowu gracze będą w kozim tyłku.

    Skomentuj Historia edycji

    1. BILInek
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-07-25 11:29

      Tylko ze na tymg gownie ciezko w cos grac bo wszystko jest wstretne.... raz dotnkij gry na 144Hz w ultra detalach i juz naprawde ciezko siasc do konsoli.... probowalem serio no poprostu nie do zniesienia..... nawet 60 fps wydaje sie ze skacze..... :(

      Skomentuj

      1. patol1984
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-07-25 12:07

        No niestety, człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego ;)
        Też po przesiadce na monitor 144hz, jak paczam na konsolę i te 20-30fps to oczy krwawią, ps4 pro już przykryte kurzem.

        Ale jak znowu ceny wzrosną to chyba skutecznie mnie wyleczą z jakiekolwiek grania ;)

        Skomentuj Historia edycji

  3. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-25 12:27

    Obstawiam spadki w nieodległej przyszłości, bo pojawiły się już koparki ASIC dla Ethereum np.:
    https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/91d5sw/innosilicon_ethereum_asic_miner_485_mhs/

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-07-25 13:04

      te koparki dla ETH to sa już niby od 5 miesiecy

      Skomentuj

  4. KENJI512
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-07-25 12:29

    Nvidia pewnie wyczekiwała tego momentu... z wydaniem nowej generacji :)