Na topie

Caffeine może być mocną konkurencją dla Twitcha

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry

Caffeine „całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – zapowiadają ci, którzy są odpowiedzialni za rozwój tej platformy. Jakie konkretnie mają być jej mocne strony?

 • Caffeine może być mocną konkurencją dla Twitcha
A A

Twitch, ale prostszy, bezpieczniejszy, wygodniejszy, bardziej przyjazny twórcom i widzom oraz bez opóźnień – tak swoją internetową platformę do transmisji z gier widzą jej producenci. Caffeine, bo o niej mowa, jest już oficjalnie dostępna w wersji „pre-release”.

Caffeine nie powstałoby, gdyby nie wsparcie pracujących wcześniej dla Apple Sama Robertsa i Bena Keighrana. – „Odszedłem z Apple, aby stworzyć firmę, która całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – stwierdził ten drugi. – „Zależy nam na tym, by zaoferować twórcom dobre oprogramowanie nadawcze i narzędzia, dzięki którym widzowie odkrywają i cieszą się tworzonymi przez nich treściami”.

Jedną z kluczowych cech platformy ma być jej prostota. Twórcy chwalą się, że wystarczy jedno kliknięcie, by zacząć nadawać i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych programów. Zwracają równocześnie uwagę na wysoką jakość strumieniowanego obrazu, brak opóźnień i środowisko przyjazne budowaniu relacji z widzami. Wreszcie, zapowiadają „lepsze sposoby zarabiania na treściach”, które pojawią się w nadchodzących tygodniach.

W Caffeine nie trzeba niczego konfigurować, a do tego w prosty sposób można udostępniać transmisje na Facebooku i Twitterze. Jeśli chcecie sprawdzić, jak to wygląda w praktyce, wiedzcie, że aktualnie platforma dostępna jest w przeglądarce oraz w aplikacji na iOS.

Źródło: Caffeine

Odsłon: 2697 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. KENJI512
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-02-01 16:07

  Twitch od Apple? :D Nie dziękuję :D tzn. za wszystkie tego rzeczy dziękuję, ale od Apple szczególnie

  Skomentuj

   1. baca130
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-02 08:29

    Samsung jest Koreański.

    Skomentuj

  1. drcocaina
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-01 21:46

   Ja wychodzę z innego założenia Apple niech skupi się na oprogramowaniu bo po śmierci Steve Jobs nic im innego nie zostało i nie wychodzi. Jeśli tworzą alternatywny "wydajniejszy" portal do Twitch to już zacieram łapki :)

   Skomentuj Historia edycji

 2. Avantu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-01 16:46

  Niestety nikt nie pobije Twitcha, prób takich było wiele. Jedynie Youtube coś tam walczy bo mają dużą bazę użytkowników, ale jednak "content" trochę inny. Było wiele prób chociażby dorównania Twitchowi i nikomu się nie udało - i na pewno nie uda się to nowej platformie bez bazy użytkowników. Microsoft ma swój całkiem niezły, lepszy pod względem jakości i opóźnienia Mixer i co z tego, jak praktycznie nikt z tego nie korzysta.

  Skomentuj

 3. Massacrul
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-02-01 17:35

  Już była próba Hitbox.tv oraz Beam.pro (obecnie mixer.com) który został kupiony przez Microsoft

  Wątpię aby coś było obecnie w stanie zagrozić Twitchowi, a już na pewno nie jakieś Caffeine od Appla.

  Skomentuj

  1. jacy4
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-01 19:16

   Zwłaszcza że z tego co widać na głównej stronie bez rejestrowania sie nawet nie można zobaczyć co na tej stronie sie znajduje, wielu pewnie zniechęci sie już w tym momencie.

   Skomentuj

 4. Colidace
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-02 02:04

  Tak jak pisze Avantu prób było już wiele. Hitbox dobrze zaprojektowany utopił się po fuzji i o smashcast nikt już nie pamięta, Youtube ma wszystko technicznie lepsze (bitrate, serwery, timeshift, transcoding4free) ale coż z tego jak adres do streamu jest nieczytelny, strona gaming.youtube.com też źle zaprojektowana, filtr regionu zamiast języka - też do końca nie wiadomo o co chodzi, Mixer - brak filtra języka.
  Być może twitcha ktoś ugryzie ale to jeszcze potrwa, jedyną jego piętą achillesową jest brak transcodingu dla nie posiadających partnerstwa, inni coś tam w tym temacie oferują.
  IMHO dobry serwis stremingowy powinien posiadać:
  - transcoding dla wszystkich
  - prosty adres do streamu
  - dobrze zaprojektowaną stronę i wyszukiwarkę
  - filtr języka
  - ciemny motyw, biały styl (web2.0) wygląda kiczowato

  Moda na beżowe (jasne) kompy, skórki programów i strony na biało są passe, nawet OBS, Discord czy inni raczej starają się iść w stonowane tła. Storny oferujące materiały video wyglądają strasznie na białym tle.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!