Na topie

Zapis z prędkością 1,5 GB/s - tak szybka może być karta pamięci CFExpress

Autor:

Szef strefy Foto

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Akcesoria Pamięć flash Tematyka: filmowanie fotografowanie karty pamięci Producenci: SONY

Sony wprowadzi w niedalekiej przyszłości do swojej oferty karty pamięci typu CFExpress, które wyróżniają się kilkukrotnie wyższą prędkością zapisu i odczytu niż najszybsze dziś nośniki.

 • Zapis z prędkością 1,5 GB/s - tak szybka może być karta pamięci CFExpress
A A

Karty pamięci typu CFExpress to oczywiście w pewnym sensie przyszłość, nawet dla profesjonalnych użytkowników, ale przyszłość już dobrze określona (albo za sprawą nowego modelu aparatu albo aktualizacji oprogramowania, które slot na karty XQD uzgodni z CFExpress).

Dla użytkowników aparatów z pamięciami typu SD, to oczywiście produkt mniej interesujący, ale skoro karty SD czeka świetlana przyszłość pod względem wydajności, CFExpress postrzegane jako nosnik profesjonalny muszą być jeszcze wydajniejsze.

3 razy szybciej niż dotychczas

I tak Sony przygotowuje karty pamięci standardu CFExpress typu B, które wyposażono w port PCIe 3 generacji, zdolne do zapisu danych z prędkością 1480 MB/s, a odczytu z prędkością 1700 MB/s. Sony podkreśla, że to około 3 razy szybciej niż jej najszybsze karty CFast (zgodne kształtem ze starszym standardem Compact Flash).

Sony CFExpress i czytnik kart

Pamięć Sony na początek będzie dostępna w wersji o pojemności 128 GB, potem pojawią się nośniki 256 i 512 GB, a w dalszej przyszłości coś jeszcze pojemniejszego. Karty mają wzmocnioną konstrukcję i należą do serii produktów Tough.

By móc w pełni wykorzystać możliwości kart CFexpress poza kompatybilnymi urządzeniami dostępny będzie też czytnik (MRW-G1). Oprócz odczytu nośników CFexpress będzie on zgodny także z pamięciami typu XQD.

Źródło: Sony

Odsłon: 35746 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Virtus
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-01 03:53

  Na jakim typie kości jest ta karta - MLC, czy coś gorszego?

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-04 12:43

   z tego co mi wiadomo, obecnie wszelkie flashe w formie karty to TLC. a szybkość się wyciąga dzięki równolegleniu zapisów i odczytów.

   Skomentuj

 2. Kropeczka
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-03-01 20:30

  W teorii super, ale w konkretnym urządzeniu te super hyper karty niczym się nie różnią od tych zdecydowanie mniej super hyper.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!