Gry komputerowe

Civilization VI - aktualizacja w drodze

opublikowano przez w dniu 2017-10-12

Gra Civilization VI już niedługo doczeka się „jesiennej aktualizacji”, która ma wprowadzić kilka istotnych nowości i zmian.

Za chwilę minie rok od dnia rynkowego debiutu gry Sid Meier’s Civilization VI. Z tej okazji ekipa Firaxis Games chce odświeżyć nieco tę bardzo udaną odsłonę popularniej serii.

Civilization VI otrzymało od nas ocenę 4,3/5, co wyraźnie pokazuje, że gra przypadła nam do gustu, choć miała też pewne niedoskonałości. W ciągu ostatniego roku twórcy starali się poprawić niektóre elementy za pomocą łatek, a teraz zapowiadają rychłe udostępnienie „jesiennej aktualizacji”, która ma wprowadzić kilka nowości.

W grze pojawią się między innymi nowe wierzenia (a wraz z nimi kolejne budynki i jednostki do utworzenia, między innymi guru i mnisi-wojownicy). „Wysłuchaliśmy też próśb o pogłębienie rozgrywki, czego efektem będą zmiany w starciach religijnych: jednostki religijne będą tworzyły strefę kontroli oraz otrzymają premie wsparcia i do ataku z flanki”, dodają twórcy.

Warto też wspomnieć o przeprojektowanym interfejsie, który ma być czytelniejszy i bardziej intuicyjny, a także o usunięciu mało przydatnych plotek, dzięki czemu – znów oddajmy głos twórcom – „otrzymacie wyłącznie najważniejsze wiadomości związane z poczynaniami przeciwników i nie będziecie musieli przeglądać długich list nieistotnych wieści z całego świata, by wyłuskać z nich coś wartego uwagi”.

To jeszcze nie koniec. Twórcy zapowiadają również poprawę balansu, poważne udoskonalenia sztucznej inteligencji (co będzie się dało odczuć przede wszystkim na wodach) oraz szereg kolejnych zmian, które zostaną jednak ujawnione dopiero za jakiś czas.

A wy gracie jeszcze w Civilization VI? A może planujecie powrót po „jesiennej aktualizacji”?

Źródło: Firaxis Games

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Różni się diametralnie, na korzyść V niestety...
 • avatar
  Orientuje się ktoś, czy jest jakaś MOD zmieniający tę cukierkową grafike na normalną jak w CIV5? Ta masakryczna dziecinna grafika to jedyny powód dla którego dalej gram w piątke, a tego nawet nie ruszę bo po prostu same screeny już odrzucają :)
  Zaloguj się
 • avatar
  100zł moim zdaniem to za dużo jak do wydania na grę, której starszy odpowiednik można dostać za grosze, a nie różni się znacząco.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jaka data?