Na topie

Co obecnie króluje na rynku sprzętu? Steam zna odpowiedź!

Autor:
Malcolm Feth

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki

Prawdopodobnie większość z Was zna platformę STEAM, dzięki której można zakupić większość gier online, bez potrzeby posiadania płyty CD i martwienia sie na przyszłość o CD-KEYe, itp.

AA

Dodatkowo można dodać do listy swoich znajomych i dzięki temu zawsze wiedzieć kto aktualnie jest online, a w przypadku każdej gry VALVE, jednym clickiem można dołączyć się do serwera na którym graja osoby z naszej listy.

Przejdźmy do konkretów. Steam udostępnił statystyki, które obrazują dość dokładnie jaki jest rozkład sił w świecie hardware'u - odwieczna walka NVIDIA - ATI i AMD - INTEL. Statystyki te bazują przeciętnie na informacjach pobranych od 100-150 tyś graczy (imponująca liczba) i będą aktualizowane co miesiąc. Oczywiście mowa tylk o graczach, którzy używają STEAMa.

Ciekawsze informacje z owych statystyk:

  • NVIDIA - 65.11%
  • ATI - 27.44%
  • Intel - 63.62%
  • AMD - 36.37%

Bardzo ciekawą informacją okazuję się liczba graczy, których sprzęt jest w stanie obsługiwać DirectX10. Wielu użytkowników "podnieca się" DX10-tką, marzy o 11-tce, snując wizję "jaki to nowy DX bedzie super-fajny". Tymczasem okazuje się, że z ostatniej wersji korzysta zaledwie 21% graczy!

Jeśli jesteście zainteresowani większą dawką informacji na temat obecnie używanego sprzętu i platform do grania - najlepiej wejść i zobaczyć to na własne oczy :) - Steam Hardware Survey

Odsłon: 10874 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Darkeners
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-14 17:02

    Uwazam troche za mało profesjonalne pisanie o podniecaniu sie... szczegolnie ze zestawienie to pisze o ogolnej liczbie graczy, a nie o odsetku majacych taka mozliwosc.

    Ja mam Viste, ale nie mam DX bo moj komputer nie obsługuje tego standardu... wiec nie mozna mowic o DX, bo jest wiele komputerów niezgodnych z tym standardem a mimo to pozwalajacych grac w gry...

    Skomentuj

    1. Malcolm Feth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2008-12-14 17:13

      no tak.. ale zgodnosc z DX10, to nie tylko soft ale tez sprzet
      a te 21% to jest uwzglednienie uzytkownikow, ktorych sprzet i soft pozwala na skorzystanie z DX10.

      ps. uzywanie ":)" w newsach tez jest malo profesjonalne, ale chyba ludzie tutaj sa na tyle "wyluzowani" zeby przeczytac i nie oczekiwac gramatyki rodem z ksiazek Sienkiewicza :)
      ps2. nikt nie powiedzial ze ja jestem profesjonalista :)

      Skomentuj

  2. Shadov
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-14 17:58

    Steam nie jest miarodajny, bo obecnie z tego co pamietam dodawny jest do kart NV.

    Skomentuj

    1. Malcolm Feth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2008-12-14 18:16

      www.steampowered.com
      ale jaki dodawany, jak to darmowa aplikacja - dla kazdego :)
      zrobiona przez VALVE, ktory chyba bardziej wspiera ATI niz NVIDIE :)

      nie jest w pelni miarodajny ale chyba najbardziej ze wszystkich mozliwych.

      Ludzie sobie nawet nie zdaja sprawy, jak wyniki z takich statsow wplywaja na decyzje develeoperów, którzy przygotowuja nowe gry.

      Skomentuj

  3. wszerad
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-14 21:13

    Z tym że po sieci się gra głównie starsze gry np: Conter Strike którego gracze są na pewno największym odsetkiem (tylko CS instaluje się z Stamem nic innego nie miałem z nim) Ci co mają DX10 jadą przeważnie w gry mało popularne po sieci a jak już to Steam jest nie potrzebny.

    Skomentuj

    1. Malcolm Feth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2008-12-14 22:26

      CS, CS:S, HL, HL2, TF2, L4D, + 400 tytulow
      Czy to malo ?

      Sam mam 15 gier zakupionych ze Steam.

      Skomentuj

      1. hINDUs
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2008-12-19 22:54

        ciekawe czy nadal będziesz kupował w steamie - przeszli z $ na € z zachowaniem przelicznika 1:1 :)

        grzecznie podziękowałem, i jutro biorę z empika TF2 za 70zl.

        Skomentuj

  4. pit2001
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-15 10:22

    Oj Panowie, to że ludzie mają VISTE też nie dowodzi że muszą używać DX10. Tak samo w drugą strunę. Ogólnie DX10 który miał być pretekstem do przesiadki na VISTE, nie spełnił swojego zadania.

    Przecież np grając w PORTAL nie interesuje mnie absolutnie to czy jest to DX9 czy DX10. Różnice są tak małe, że nie ma nawet o co kopi kruszyć.

    W newsie nie jest napisane w jakim przedziale czasowym były podane wyniki. Jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądało po świętach ? Bo ten wynik wskaże nam trend.

    Skomentuj

  5. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-15 18:12

    Windows XP 32 bit 68.67%
    Panom z Remedy radze jednak zrobić Alana Wake pod XP bo jak nie to raczej nie zwróci wam się produkcja !!!
    XP rulez !!!

    Skomentuj

    1. Takeya
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2008-12-15 21:34

      ~70% komputerow z windowsem xp nie bedzie w stanie uciagnac alana wake'a, wiec twoj argument jest raczej malo przekonujacy.


      a co do steama - uwazam ta platforme za najlepszy wymysl branzy elektronicznej rozgrywki - zero zmartwien cd-key'ami (nikt ci klucza nie gwizdnie, nie zgubi sie, nie zniszczy itd), zero zmartwien z plytkami (zmiana krazkow instalacyjnych, uszkodzenia mechaniczne, zgubiona plyta) - i wszystko za jedno haslo. nawet jesli zostanie ono skradzione, wystarczy zdjecie egzemplaza gry wraz z pokazanym cd-keyem oraz dowod zakupu i pomoc techniczna tworzy ci nowe haslo do konta... a to, ze sledza moje ruchy w grach mi nie przeszkadza.

      Skomentuj

  6. wizdar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-16 15:00

    Takeya w takim razie te pozostałe 30% po zainstalowaniu Visty nie uciągnie niczego, łącznie z Alanem.

    Skomentuj

  7. Kevin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-17 18:29

    Steam to dla mnie super udana platforma. W sumie mógłbym tam mieć wszystkie gierki, żadnych pudełek, instrukcji, cd-keyów i innych pierdół. Ściągam kiedy chce, a jak nie to wywalam i zawsze mam dostęp do swojej kolekcji. Kontakt np z przyjaciółmi i podgląd kiedy są online i na jakim serwerze też super i w takich grach jak np Counter Strike zdaje to rewelacyjnie egzamin. Lipa jest tylko taka, że np jak kupiłem grę w wersji pudełkowej, nie będącej bezpośrednio robiona przez Valve to przy pomocy podania klucza nie mogę jej wrzucić do kolekcji na Steamie. Tak miałem np z grą Bioshock.

    Skomentuj

    1. hINDUs
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2008-12-18 06:16

      w steamie masz opcję dodania dowolnej gry do kolecji.

      Skomentuj

  8. Kevin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2008-12-18 18:03

    Ale to nie działa tak jak myślisz. Dodajesz grę do programu, ale to nie znaczy, że masz ją przez Steama. Musisz ją i tak instalować z nośnika z wpisywaniem cd-keya, a nie ścigasz z ich serwerów, tak jak robisz to z grami kupionymi przez Steam.

    Skomentuj

    1. hINDUs
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2008-12-20 02:55

      trzeba było kupować przez steama ;)
      http://store.steampowered.com/app/7670/

      Skomentuj

      1. Malcolm Feth
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2008-12-20 09:52

        jesli gra jest dostepna na sTEAMie a ja kupiles w wersji pudelkowej, mozesz po prostu w steamie podac CDKEY i bedziesz juz miec cala gre przez steama i mozesz zapomniec o pudelku :)

        Skomentuj

        1. Kevin
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2008-12-20 12:34

          No właśnie nie jest tak do końca, bo to działa tylko z produktami Valve. Wpisywałem klucz wersji pudełkowych masę razy, a potem czytałem o temacie na forum wsparcia Steama i rzeczywiście to nie działa. Wolałem kupić wersję pudełkową, bo była znacznie tańsza. :]