Na topie

GeminII M5 LED - kompaktowe chłodzenie CPU z podświetleniem LED

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Chłodzenie

GeminII M5 to usprawniona wersja modelu GeminII M4, która nie tylko lepiej wygląda, ale też lepiej sobie radzi z odprowadzaniem ciepła z CPU.

 • GeminII M5 LED - kompaktowe chłodzenie CPU z podświetleniem LED
A A

Szukacie kompaktowego i efektownego chłodzenia na procesor? W takim razie powinniście zwrócić uwagę na najnowszy cooler z oferty Cooler Master – model GeminII M5 LED.

GeminII M5 LED wykorzystuje horyzontalny radiator, który przeszyto pięcioma miedzianymi rurkami cieplnymi – ciepłowody mają bezpośredni kontakt z procesorem, przez co lepiej sobie radzą z przekazywaniem ciepła. Całość owiewa 120-milimetrowy wentylator z czerwonym podświetleniem LED.

Chłodzenie ma 62 mm wysokości, więc zmieści się nawet w mniejszych obudowach. W zestawie znajdują się zapinki dla wszystkich najpopularniejszych podstawek AMD i Intel. Sprzęt wyposażono także w backplate, dodatkowo zabezpieczający płytę główną przed wygięciem.

Cooler Master GeminII M5 LED

Specyfikacja chłodzenia Cooler Master GeminII M5 LED:

 • radiator: aluminiowy horyzontalny
 • ciepłowody: 5x 6 mm (miedziane)
 • wentylator: 120 mm LED
 • obroty wentylatora: 500 - 1600 RPM
 • wydajność wentylatora: 50,43 CFM
 • generowany hałas: 31 dBA
 • wymiary: 132 x 123 x 61,5mm
 • kompatybilność:
  • AMD: AM3(+), AM2(+), FM2(+), FM1
  • Intel: LGA 1366, LGA 115X, LGA 775

Chłodzenie w pierwszej kolejności będzie dostępne na rynku azjatyckim i amerykańskim (jego cena wynosi niecałe 50 dolarów).

Źródło: Cooler Master

Odsłon: 3864 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Chłodzenie w marketplace

 1. mutissj
  Oceń komentarz:

  -6    

  Opublikowano: 2017-04-10 16:19

  nie jest kompatybilne pod AM4 haushauhsa

  Skomentuj

 2. detazu
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-10 20:16

  Miałem tradycyjne chłodzenie w wersji m4 na podstawie którego powstało to tutaj prezentowane i nasuwa mi się takie pytanie: czy bezpośredni kontakt tych rurek z procesorem to lepsze rozwiązanie, niż takie w którym rurki są zatopione w kwadratowym równo wypolerowanym bloku, który przylega dokładnie do procesora. Mógłby się jakiś znawca wypowiedzieć ? Bo mi wydaje się, że pomiędzy tymi rurkami w GeminII są mikroszczeliny, które mogą utrudniać oddawanie ciepła.

  Skomentuj

  1. Mandalorian
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-04-10 20:36

   Te "rurki" to ciepłowody, są głównym elementem który odprowadza ciepło, bezpośredni styk z procesorem (cpu jak i gpu) jest bardziej wydajne. Ciepłowody są na równo wyszlifowane z resztą podstawy. A do wypełniania mikroszczelin służy pasta termoprzewodząca.

   Skomentuj

 3. benutzer
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-10 21:35

  Każdy materiał między ciepłowodem a IHS działa jak izolator. Nawet jak będzie to czysta miedź lub nawet gtafen. Zeszlifowanie ciepłowodów, aby bezpośrednio odbierały ciepło z CPU to najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

  Skomentuj

  1. detazu
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-04-10 22:33

   Ok, to się wszystko zgadza, ale te rurki w tym chłodzeniu nie są idealnie wyszlifowane na płasko, a mikroszczeliny które tam są moim zdaniem utrudniają minimalnie odprowadzanie ciepła, gdyż zgromadzi się tam za dużo pasty. Czyż nie tak? Nie lepszy jest system tak jak ma np. noctua u12s ?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!