Na topie

Corsair Hydro H100i PRO RGB - odświeżona wersja chłodzenia AiO

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Chłodzenie

Nowy zestaw nawiązuje stylistyką do większych modeli Hydro H115i PRO RGB i Hydro H150i PRO RGB, co szczególnie docenią osoby zwracjące na wygląd komputera.

 • Corsair Hydro H100i PRO RGB - odświeżona wersja chłodzenia AiO
A A

Corsair Hydro H100i to jedno z popularniejszych chłodzeń AiO, które jest dostępne na rynku od dłuższego czasu. Producent postanowił więc odświeżyć tę konstrukcję – H100i PRO RGB wyróżnia się nie tylko wyższą wydajnością i cichszą pracą, ale też efektowniejszym wyglądem, nawiązującym do większych modeli Hydro H115i PRO RGB i Hydro H150i PRO RGB.

Wysoką wydajność H100i PRO zapewnia nowo zaprojektowana płyta chłodząca oraz regulowana, wyciszona bloko-pompka ze zoptymalizowanym wirnikiem, zwiększającym przepływ cieczy. Rozwiązanie to przekłada się na efektywne odprowadzanie ciepła z procesora na zewnątrz obudowy komputera. Głowica pompki systemu H100i PRO ma aluminiowe wykończenie i jest otoczona strefą podświetlenia RGB.

Do odprowadzania ciepła wykorzystano 240-milimetrową chłodnicą, na której zamontowano dwa wentylatory ML120 PWM. Połączenie PWM umożliwia precyzyjne sterowanie prędkością w szerokim zakresie – od 400 do 2400 RPM – a nawet całkowite zatrzymywanie wentylatorów w niższej temperaturze przy użyciu profilu Zero RPM.

Corsair Hydro H100i PRO RGB

Całością można zarządzać z poziomu oprogramowania Corsair iCUE – umożliwia on łatwą regulację szybkości działania wentylatora i pompki oraz wyglądu podświetlenia RGB systemu H100i PRO. Ponadto, iCUE pozwala na synchronizację wszystkich chłodzeń z serii Hydro z podświetleniem innych, kompatybilnych urządzeń kalifornijskiego producenta.

Przy użyciu jednego, intuicyjnego w obsłudze interfejsu można konfigurować szczegółowe wykresy wydajności wentylatorów odpowiednio do wzrostu temperatury procesora lub komputera. Co więcej, iCUE umożliwia ustawienie podświetlenie RGB tak, by informowało o temperaturze procesora, a także regulować szybkość pompki pod kątem szczytowej prędkości przepływu lub minimalnego poziomu głośności.

Corsair iCUE

System H100i PRO RGB można szybko i łatwo zainstalować w niemal każdej obudowie komputera dzięki radiatorowi o standardowym rozmiarze 240mm oraz modułowemu uchwytowi do montażu beznarzędziowego. Chłodzenie jest kompatybilne z wszystkimi najpopularniejszymi podstawkami pod procesory AMD i Intel.

Corsair Hydro H100i PRO RGB

Corsair H100i PRO RGB pojawi się w polskich sklepach do końca lipca w cenie ok. 469 złotych. System jest objęty wszechstronną, pięcioletnią gwarancją, dlatego można mieć pewność skutecznego chłodzenia procesorów także w kolejnych składanych i modernizowanych komputerach.

Źródło: Corsair

Odsłon: 3182 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-07-19 21:01

  RGB = +10% do wydajności.

  ciekawe czy pompka choc mniej awaryjna niż w poprzednikach.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!