Na topie

Creative Super X-Fi już w Polsce - „nowy poziom realizmu”

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Słuchawki

Na polskim rynku zadebiutowały trzy produkty spod znaku Super X-Fi. To słuchawki SXFI AIR i SXFI AIR C oraz wzmacniacz SXFI AMP. Zastosowana w nich technologia sprawiać ma, że „realizm osiąga zupełnie nowy poziom”.

 • Creative Super X-Fi już w Polsce - „nowy poziom realizmu”
A A

Na polskim rynku oficjalnie zadebiutowały słuchawki i wzmacniacz z rodziny Super X-Fi. Firma Creative przekonuje, że to bardzo wybór dla zwykłych użytkowników, którym jednak zależy na najwyższym komforcie słuchania muzyki i oglądania filmów

Technologia Super X-Fi – co to takiego?

Super X-Fi to technologia „spersonalizowanego dźwięku holograficznego, która przenosi realizm na zupełnie nowy poziom”. Konkretnie, generuje ona wirtualną scenę wielokanałową, która jest dostosowana do konkretnego użytkownika, bo też bazuje na skanie jego głowy i uszu. Efektem jest naturalne brzmienie (które zdaje się pochodzić z zewnątrz słuchawek), za które producent otrzymał 14 nagród „Best of CES 2019”.

Creative Super X-Fi układ

„Każdy postrzega dźwięk inaczej, w oparciu o swoje indywidualne, unikalne struktury twarzy i kształty ucha. Aby uzyskać naturalne wrażenia dźwiękowe, które są naprawdę dostosowane do indywidualnych cech, dźwięk musi być wytwarzany w słuchawkach w oparciu o to, jak postrzegasz dźwięk w prawdziwym życiu – czytamy w oficjalnej notce. – Super X-Fi został zaprojektowany tak, aby odwrócić efekt klaustrofobiczny, odsyłając źródło dźwięku na zewnątrz. Efektem docelowym jest naturalne brzmienie, takie jak w prawdziwym świecie”.

Creative Super X-Fi skan

Osiągnięcie tego efektu wymaga od użytkownika zrobienia trzech zdjęć twarzy i uszu. Te są następnie analizowane – pozwalają zaawansowanym algorytmom wydać takie wskazówki, by słuchawki wygenerowały naturalną scenę dźwiękową. Do stworzenia profilu wykorzystywana jest bezpłatna aplikacja SXFI. 

Słuchawki SXFI AIR i AIR C oraz wzmacniacz AMP

Dzięki naturalnemu brzmieniu, ale też podzespołom wysokiej klasy, słuchawki SXFI AIR i SXFI AIR C sprawdzać mają się we wszystkich zastosowaniach: od muzyki, przez filmy, po gry. Urządzenia zostały wyposażone w 50-milimetrowe przetworniki, cechują się pasmem przenoszenia od 20 do 20 000 Hz i oferują dźwięk 7.1. 

Creative SXFI AIR
Creative SXFI AIR

Słuchawki Creative SXFI AIR umożliwiają nawiązanie połączenia ze źródłem dźwięku przewodowo (przez USB) lub (działając do 10 godzin od ładowania do ładowania) bezprzewodowo (przez Bluetooth 4.2). Model z dopiskiem „C” natomiast jest wyłącznie przewodowy i nie oferuje kontroli dotykowej ani obsługi kart SD. Kolejną różnicą jest mikrofon: w AIR zastosowano mały NanoBoom, a w AIR C – pełnowymiarowy ClearComms. 

Creative SXFI AIR C
Creative SXFI AIR C

Producent przygotował także SXFI AMP, czyli wzmacniacz słuchawkowy wielkości palca, który pozwala skorzystać z efektów Super X-Fi na własnym sprzęcie. Obsługuje dźwięk 5.1 i 7.1, obsługuje słuchawki o impedancji do 600 omów, wykorzystuje 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKD o dokładności 128 dB, zapewnia SNR na poziomie 120 dB i THD – 0,0003 proc. oraz łączy się z urządzeniami przez USB typu C.

Creative SXFI AMP
Creative SXFI AMP

Ceny (i kod promocyjny)

Polskie ceny nowych produktów przedstawiają się następująco:

 • Creative SXFI AIR – 699 zł
 • Creative SXFI AIR C – 569 zł
 • Creative SXFI AMP – 659 zł

Chcecie zapłacić mniej? Podczas zakupów w oficjalnym sklepie Creative wpiszcie kod promocyjny „SUPERXFI”, a otrzymacie 20 proc. rabatu. Kod ten jest aktywny do 14 kwietnia bieżącego roku.

Źródło: Creative, White Magick

Odsłon: 18702 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Słuchawki w marketplace

 1. mutissj
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-30 08:45

  A widział ktoś nową kartę dźwiękową Creative AE-9 w sprzedaży?

  Tyle portali ją pokazywało i do dziś jej nigdzie nie ma w sklepach.

  Skomentuj

  1. Ethanar
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-30 10:18

   Chyba tylko bezpośrednio ze sklepu producenta.

   Skomentuj

   1. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-30 10:53

    nawet na stronie producenta jej opisu nie znajdziesz

    to jakaś totalna kpina z klientów

    Skomentuj

    1. randallandhopkirk
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2019-03-30 13:40

     Pewnie najpierw badają zainteresowanie klientów, na rynku PRO to normalka, pierwsze zbiera się informacje o zainteresowaniu danym urządzeniem a dopiero później zaczyna się produkcje (lub nie), czasami to trwa 2-3 lata od oficjalnej prezentacji zanim produkt trafi do sklepów.

     Skomentuj Historia edycji

 2. AndreoKomp
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-03-30 11:06

  Na papierze brzmi świetnie, ciekawe jak będzie to działać w praktyce.
  Szkoda, że do dnia dzisiejszego nie są wydawane filmy z dźwiękiem 3D do odtwarzania którego wystarczą zwykłe słuchawki stereo. Efekt niesamowity.

  Skomentuj

 3. SiLNOR3KI
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-03-30 11:54

  Ja swojego Xonara będę miał aż zdechnie, bo po wielu Audigy i innych SB, to na razie najlepsza karta jaką miałem. Fajnie, że jednak coś w tym temacie się dzieje. Ale jeśli ktoś myślał, że polecę od razu do sklepu po nowe, bo tu reklamują...

  Skomentuj

  1. Lexus404
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2019-03-30 23:51

   jakiego masz xonara?

   Skomentuj

 4. ryhard
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-03-30 18:02

  Nowy poziom "realizmu" czyli generowanie efektów typu fake i wciskanie ludziom że to rzeczywistość . Dokładnie to samo robione jest prze LGB. Einstein miał jednak rację - Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

  Skomentuj

  1. adivxv5
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-31 10:14

   Najśmieszniejsze jest to ze luzie wierzą w tą super jakość. Creative na ten moment nie ma w swoim koszyku produktu, który się tą jakością dźwięku wyróżnia. Najczęściej jest to albo średnio dobrze czy słabo. Dotyczy do kart, słuchawek, itp.

   Skomentuj

 5. Kuciapa
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-31 10:25

  Ja mam swojego SB ZXR i nie narzekam

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!