Gry

DH Summer:Aristocracy odpada w półfinałach

przeczytasz w 1 min.

Zespół Wiktora "TaZa" Wojtasa stoczył ciężki pojedynek ze szwedzkim Ancient. Niewiele brakowało, aby Polacy otworzyli drzwi do finału, jednak tym razem przeciwnicy okazali się lepsi.

Tegoroczny DreamHack Summer ma się ku końcowi - przed nami Wielki Finał turnieju. Szkoda, że nie zobaczymy w nim Polaków. Aristocracy przegrało walkę półfinałową ze Szwedami z Ancient. Prześledźmy krótko przebieg tego meczu.

Zmagania rozpoczęły się na Overpassie. Polacy rozpoczęli po stronie antyterrorystów. Pistoletówka należała do naszych i doprowadziła do sytuacji 2:0. Sytuacja przestała być różowa, gdy Ancient zakupiło porządne uzbrojenie. Zespół "BARBARRA" zaczął ustawiać Polaków pod swoje dyktando i przed zmianą stron rywale wyprzedzali nas o trzy oczka. Po krótkiej przerwie Szwedzi znów ruszyli do ataku. Agresji przeciwstawił się "minise", który brawurowo przyjął cztery fragi na swoje konto. To zagranie przyniosło Polakom motywacje na wywalczenie kolejnych kilku punktów. Ostatecznie jednak mapa zakończyła się zwycięstwem Szwedów 16:11.

Na Trainie jako pierwsi w rolę antyterrorystów wcielili się Szwedzi. Nie był to dla nich najlepszy układ - zespół popełniał masę błędów, dzięki czemu Polacy łatwo zdobywali kolejne punkty. Mimo wszystko Ancient nie odpuszczało i przed zmianą stron wygrywało z ARCY o jedno oczko. Po zmianie stron okazało się, że podopieczni "Loorda" równiez nie najlepiej radzą sobię w ofensywie.Walka obu składów była zacięta na tyle,że doszło do dogrywki. Ostatecznie Train należał do Polaków z wynikiem 31:27.

Ostatnia odsłona spotkania rozegrana została na Nuke'u. Występ rozpoczął się od pięknej gry ARCY, którzy wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. Szwedzi niestety nie godzilii się na takie postępowanie i szybko zaczęli nadrabiać stracone oczka, aby przed zmianą stron wyprzedzić polski zespół  8 do 7. Po przerwie Skandynawowie nie zamierzali odpuszczać. Rola terrorystów przypadła Szwedom do gustu. Polakom mimo wszelkich prób nie udało się zaskoczyć przeciwnika, a mapa zakończyła się wynikiem 16:11 dla Ancient. Tym samym zespół Williama "drakena" Sundima zmierzy się w Wielkim Finale z OpTic Gaming.

źródło:esportnow.pl