• benchmark.pl
 • Gry
 • Diablo 3: Blizzard wprowadzi limity rozpoczynania nowych gier, ograniczy używanie botów
Gry

Diablo 3: Blizzard wprowadzi limity rozpoczynania nowych gier, ograniczy używanie botów

z dnia 2012-07-18
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
53 komentarze Dyskutuj z nami

Czy to słuszny krok?

Trudno stwierdzić, czy o Diablo III więcej mówiło się przed premierą, czy już po niej. Niestety po debiucie gry bardzo często pojawiały się narzekania graczy. Podobnie może być i tym razem, bo Blizzard planuje wprowadzenie limitów na rozpoczynanie nowych gier w określonym czasie.

W zamyśle producenta ma to skutecznie zniechęcać ludzi do korzystania z botów. Rozwiązanie to ma nie tylko czynić rozgrywkę bardziej uczciwą, ale również chronić ekonomię gry. Uczciwie grający nie powinni zmian dostrzec, choć Blizzard miał już z Diablo III kilka niemiłych przygód i nie wszyscy podchodzą do tego pomysłu z entuzjazmem.

"Stworzyliśmy i przetestowaliśmy warunki, które wyzwalają ten limit. Chcemy mieć pewność, na tyle ile to możliwe, że dotyczyć będzie on tylko osób, które używają Diablo 3 niezgodnie z zasadami, na przykład grają za pomocą botów, które w szybkim tempie tworzą nowe stany gry."

Diablo 3 gra llimity na rozpoczynanie nowych gier

"Naszym celem jest zapewnienie, że Diablo 3 jest w stanie nadal oferować świetną zabawę dla wszystkich naszych fanów. Czekamy na ich opinię na temat zmian już po tym, gdy zostaną wprowadzone. Jeżeli otrzymacie komunikat o przekroczeniu dozwolonej liczby wejść, a jest on nieuzasadniony napiszcie do nas, a my postaramy się sprawdzić, czy rzeczywiście nie złamaliście dopuszczonych zasad. Pozwoli nam to uczynić zabezpieczenia jak najmniej uciążliwymi dla uczciwych graczy."

Można zatem odnieść wrażenie, że sam producent nie jest pewien tego, jak wprowadzane zabezpieczenia wypadną w praktyce. Prosząc graczy o opinie i komentarze niejako zabezpiecza się na wypadek ewentualnych problemów. Oby jednak tym razem udało się ich uniknąć.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Blizzard logo Diablo 3 gra

Co sądzicie o takim, a nie innym kroku Blizzarda? Czy rzeczywiście jest to skuteczny sposób na walkę z osobami używającymi botów?
 

Więcej o grach:

Źródło: eurogamer, bagogames, techdeville

marketplace

Komentarze

53
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jeżeli faktycznie tego nie odczuję, a ktoś grający na bocie tak no to owszem, jestem za :)
 • avatar
  Gdyby gra była czysto singlowa z COOPem, nie byłoby takich problemów. Ale cóż- to Blizzard...

  Wolą udawać, że ich produkt to cud, świętość i doskonałość w jednym. A jak podnoszą się głosy krytyki to udają, że coś robią. Jak? Ano na przykład rozgłaszając wszem i wobec, że wszyscy userzy Linuxa to boty i cheaterzy- więc zbanować ich!
  Podnosi się krytyka o słynne Errory? "Ale przecież to nie nasza wina! W czasie bety serwery wytrzymywały, więc to z pewnością nie nasza wina. A skoro tak, to wypad." Taa, strasznie chca wyjść na mądrych, a nie zauważają, że w becie tych graczy było ZNAAACZNIE mniej, serwer stał właściwie na 20% obciążeniu, więc żadnych błędów, ani lagów nie było. Do czasu, aż serwer nie wytrzymał natłoku i strzelił focha. Ale wtedy to już nie wina Blizza... Niee skąd, to wina krasnoludków...
  Na początku gra była tak najeżona bugami, że nie dało się zrobić części questów bez crashowania gry. Wytłumaczenie developera? "To nie nasza wina- to wy chcecie cheatować". W końcu, gdy 90% graczy dostało wk***a i zaczęło wręcz spamować forum wypuścili łatką naprawiającą stare błędy i dodającą nowe...

  I tak w koło Macieju...
  Bo zamiast porządnie wziąć się do roboty przez te ostatnie 12 lat woleli mydlić wszystkim oczy i wydać pół gniota właściwie dla nikogo (bez neta nie pograsz, single też to nie jest, więc jak multi nie lubisz to papa, PVP nie, WTF Blizzard?!). A potem zrzucać winę na wszystkich, którzy to coś kupili. Bo tak łatwiej. I wychodzi się czystym
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja poczekam z zakupem tej gierki z 2-3 lata, jak ją w końcu ukończą :D
 • avatar
  Tej grze i tak już nic nie pomoże :(((
 • avatar
  i jak już nikt w nią nie będzie grał ~~
 • avatar
  To samo ograniczenie występuje w przypadku Diablo 2, więc nie jest na 100% nowym wymysłem Blizza.
  Zaloguj się
 • avatar
  Chcą dobrze ale i tak wyjdzie kupa. tylko sobie więcej gwoździ do trumny wbijają.
  Zaloguj się
 • avatar
  to już nie jest diablo...
  Zaloguj się
 • avatar
  "Prosząc graczy o opinie i komentarze niejako zabezpiecza się na wypadek ewentualnych problemów."

  Nonsens. Moim zdaniem komentarze sa wazne poniewaz likwidowanie botow jest dla GRACZY. Gracze powinni komentowac i mowic czy boty faktycznie zniknely z gry czy nie. Nie jest to zadnym zabezpieczeniem. Jak zwykle problemy z logika ze strony benchmarka ;/
 • avatar
  No i farma na goblinie sie skonczy, zarobilem na tej grze 5x wiecej niz wydalem, dla mnie moga robic co chca bo diablo na inferno zaliczony od jakiegos czasu :)
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Nie było by tego syfu z serwerami blizza tylko dane nt rozgrywki były by zapisywane na dysku to nie musieli by posówać się do takich ograniczeń.Takimi działaniami nowy blizz utwierdza mnie w mojej negatywnej opinii na ich temat.Banda głupich hamburgerów xD
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Niech oni nie robią durnych blokad na boty! Zajęliby się MoP'em (Mist of Pandaria) i szybciej go skończyli i wydali.
  Zaloguj się
  -18
 • avatar
  Co w tym przypadku oznacza "rozpoczęcie nowej gry"?
  Kupienie nowego klucza?
  Stworzenie nowej postaci na koncie?

  Pytam bo nie do końca jest to dla mnie jasne.
  Zaloguj się
 • avatar
  Lepiej, jakby wprowadzili zwyczajne captcha przy rozpoczynaniu gry. Dla botów nie do przejścia, a nie utrudniało by gry zwykłym ludziom. Sam miałem wiele sytuacji ze boss mial reflect damage a miałem akurat taki build, ze był dla mnie nie do przejscia. Musiałem restartować grę, aby przejść dalej.
  Zaloguj się
 • avatar
  myślę że lepszym sposobem na boty jest ban, a nie jakieś głupie ograniczenie które i tak na końcu najbardziej będzie uprzykrzać grę zwykłym graczom...
 • avatar
  Głupota jak ich mało. Z tego co wiem to osoby używające botów mają co najmniej 10 kont na których farmią całe akty a nie tylko 1 miejsce, także te limity blizzard może sobie co najwyżej o kant cegły roztrzaskać.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jak znam życie to przez te ograniczenia zwykli gracze w d... dostaną a boty i tak swoje zarobią. Mogli zrobić takie ograniczenie, że im dłużej grasz z danym battletagiem tym mniejszy drop leci. Tak żeby się nie opłacało puszczać bota na cały dzień bo bo kilkunastu h i tak chuja zarobi.
  Zaloguj się