Na topie

Drony DJI z trybami lotu autonomicznego

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Producenci: DJI

Drony Phantom 3 Advanced i Professional oraz Inspire 1 otrzymają między innymi Waypoint Navigation, PoI oraz Follow Me.

DJI Phantom 3

AA

W sierpniu firma DJI zaprezentowała drona Phantom 3 w wersji Standard, który został nieco okrojony w porównaniu do konfiguracji Advanced i Professional, ale jednocześnie dodaje wyczekiwane przez użytkowników tryby automatyczne. Dowiedzieliśmy się, że już w przyszłym tygodniu te droższe i bardziej zaawansowane modele (a wiec właśnie Advanced i Professional) także otrzymają nowe funkcje działające w oparciu o GPS i kamerę.

Dokładnie 7 września rozpocznie się aktualizowanie oprogramowania dronów DJI Phantom 3 Advanced i Professional. Od tego dnia użytkownicy będą mogli skorzystać z pięciu trybów automatycznych z gamy Intelligent Flight Modes. Wśród nich znajdą się zapowiedziane przy okazji prezentacji modelu Standard funkcje Waypoint Navigation, Point of Interest oraz Follow Me.

Waypoint Navigation to tryb, w którym dron prowadzi lot autonomiczny, ale użytkownik wciąż ma możliwość sterowania samą kamerą. W Follow Me zaś bezzałogowiec podąża za użytkownikiem, utrzymując go w centralnej części kadru. Point of Interest z kolei pozwala nam określić obiekt, wokół którego latać będzie dron, rejestrując go z każdej strony.

DJI Phantom 3 kamera
foto: Joshua Goldman/CNET

Poniedziałkowa aktualizacja obejmie również tryby Course Lock i Home Lock. Ten pierwszy pozwala na blokowanie kursu, co oznacza, że niezależnie od obrotu drona zawsze zachowuje się on tak, jakby jego przód skierowany był w tym samym kierunku. Home Lock natomiast automatycznie ustawia bezzałogowa tyłem do pozycji startu – dzięki temu w przypadku, gdy urządzenie zniknie z naszego pola widzenia wystarczy utrzymywać drążek przód/tył w pozycji „do siebie” i wówczas samo do nas powróci.

Model Phantom 3 Advanced otrzyma wraz z tą aktualizacją coś jeszcze. Użytkownicy będą mogli rejestrować materiały wideo o rozdzielczości 2,7K (2704 x 1520 pikseli) z szybkością 30 klatek na sekundę.

Aktualizacja dostępna będzie również dla drona do zastosowań profesjonalnych DJI Inspire 1. Wprowadzi ona wymienione wyżej tryby automatyczne (z pominięciem Follow Me).

Źródło: CNET, Engadget

Odsłon: 5949 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. prime27pl
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-09-04 12:00

  Niezły bajer , jedziesz na wakacje ...on...i smigasz a dron rejestruje .Jeszcze większa bateria , automatyczna stacja dokujaco-ładująca i tryb patrolu ( do obserwowania domostwa ) i gitara :D

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!