Na topie

Drony na posyłki, dla dobra pacjentów

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Tematyka: medycyna

W Szwajcarii uruchomiona zostanie pierwsza sieć dostawcza, która wykorzysta drony do szybkiego transportu przedmiotów między placówkami medycznymi.

  • Drony na posyłki, dla dobra pacjentów
A A

Dla pasjonata nowych technologii nie może być chyba lepszej wiadomości niż taka, która pokazuje, że ich rozwój zaczyna mieć pozytywny wpływ na jego życie. Albo przynajmniej może mieć w przyszłości, bo na razie projekt, który chcemy wam przedstawić, realizowany będzie w Szwajcarii. Mowa o sieci dostawczej, której podstawą będą drony. I nie, nie chodzi o dostarczenie bułek z pobliskiego supermarketu

Sieć będzie bowiem służyła do wykonywania przelotów pomiędzy placówkami medycznymi. Drony w szybki i bezproblemowy sposób przeniosą próbki krwi, wyniki testów laboratoryjnych i inne tego typu przedmioty (ważące mniej niż 2 kg) z jednego szpitala do drugiego, z przychodni, do kliniki itd. Być może w przyszłości taki bezzałogowiec będzie mógł być również wykorzystany do transportu narządów.

Stacja Matternet

System zostanie uruchomiony przez firmę Matternet i szwajcarską pocztę już w przyszłym miesiącu. Na razie w okolicach Lugano, ale w ciągu roku ma się pojawić kilka takich sieci na terenie całego kraju. Ważne, by „punktów dostaw i przeładunku” było jak najwięcej, bo maksymalny zasięg takiego drona to 20 km. Plusem jest to, że w przeciwieństwie do samochodów, odległość może być liczona w linii prostej.

Pozostaje tylko trzymać kciuki, by wszystko poszło zgodnie z planem.

Źródło: The Verge. Foto: Matternet

Odsłon: 2662 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!