Gry komputerowe

Europa, czyli PUBG z destrukcją otoczenia i dynamiczną pogodą

z dnia 2017-11-27
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Tencent zapowiedziała swoją odpowiedź na PlayerUnknown’s Batllegrounds – to nieźle zapowiadająca się strzelanina pod tytułem Europa.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ma już 22 miliony graczy, a Fortnite Battle Royale szybko zyskuje wielbicieli. Zupełnie nie zdziwiła więc informacja o wprowadzeniu tej charakterystycznej formy rozgrywki do Warface i zaskakiwać nie może też zapowiedź kolejnego takiego tytułu. Europa od Tencent nie jest jednak tylko kopią i rzeczywiście może być interesującą propozycją.

Tencent ma w swojej ofercie między innymi League of Legends, a teraz najwyraźniej chce też zostać królem Battle Royale. Wystarczy spojrzeć na pierwszy zwiastun gry Europa, by stwierdzić, że to rzeczywiście może się udać. 

Do sprawdzonego schematu (czyli walki do ostatniego ocalałego) dodane są tu bowiem nietypowe rozwiązania. Najważniejszym z nich jest system destrukcji otoczenia – większość elementów będzie można zniszczyć, co powinno dać wiele nowych rozwiązań taktycznych.

Innym nowym elementem, który również może pozytywnie wpłynąć na dynamikę rozgrywki, będzie zmieniająca się pogoda podczas zabawy. Twórcy zapowiadają także liczne środowiska i wiele rozmaitych pojazdów. Sama akcja toczyć będzie się nie tylko na lądzie, ale też w wodzie i w powietrzu.

Europa - zwiastun gry w stylu PUBG

Jeszcze w tym roku wystartować mają beta testy gry Europa, a jej rynkowy debiut został zaplanowany na przyszły rok. Niestety na razie nie wiadomo, na jakie rynki trafi ten tytuł.

Źródło: Tencent, PC Gamer

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Twórcy mają teraz prosty sposób na przyciągnięcie uwagi, wystarczy krzyknąć, że robi się konkurenta PUBG.
 • avatar
  Destrukcja otoczenia lepsza niż w U4 i Horizon razem wziętych.
  Zaloguj się
 • avatar
  Kolejny Battlegrounds ?? Serio ?? Po co ?? Myślą, że kolejny raz tyle osób kupi grę ?? Ja osobiście wątpię.
  Zajęliby się urozmaicaniem rynku gier, a nie teraz wszyscy klepią Battlegroundsy i myślą, że osiągną nie wiadomo jakie wyniki sprzedażowe.
  PUBG poprawił kilka niedogodności związanych z grą w H1Z1, ale Fortnite przeniósł grywalność Battlegroundsów na nowy poziom, nie sądzę, by Europe miało na tyle innowacyjne podejście, by opłacało się go kupować, bo w Fortnite naprawdę fajnie sie gra, a jest za free.
  Ale to się jeszcze zobaczy.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Zapowiedź nie wygląda super, ale gra sama w sobie ma szansę być interesującą. Tencet jest odpowiedzialny za jej finansowanie, więc gra ma duże szansę wyjść i być nawet udaną.

  Od czasów S4League nie było dobrej gry typu BR/TR [w S4 najlepsze były mecze na miecze].

  PUBG w mojej ocenie jest tragiczny [konto odsprzedane z niewielka stratą], i szczerze to nazwałby ta grę PBUG ;). Niestety jak widać wielu się ta gra spodobała, pisze niestety bo na stronach o grach nie ma wręcz tygodnia bez info o tej grze.


  Fortnite - ograne ale nie przypadło mi do gustu, za bardzo gumowe się wydaje, zwłaszcza strzelanie ze snajperek i momentami wręcz załamują prawa fizyki. gra ogólnie ciekawa, ale ilość cheaterów na roomach jeszcze tydzień temu porażała.
 • avatar
  Taki nacisk na destrukcję otoczenia, a na szybko wygląda to niewiele lepiej (o ile w ogóle) niż w Bad Company 2 sprzed prawie 8 lat....
 • avatar
  Ah deweloperzy League'a, czyli zero balansu i pewnie jakieś grindowanie, żeby utrzymać graczy.
 • avatar
  szkoda tylko że graficznie ta gra jest z 2008 roku
  fizyka też nie powala
  Zaloguj się