Na topie

Specjalnie traktowani Polacy na Facebooku - z poszerzonym prawem do odwołania

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Facebook

Dzięki porozumieniu, jakie udało się osiągnąć Ministerstwu Cyfryzacji i firmie Facebook, w Polsce (jako pierwszym kraju na świecie) utworzony zostanie punkt kontaktowy, czyli miejsce na odwołanie od odmowy przywrócenia zablokowanych treści.

 • Specjalnie traktowani Polacy na Facebooku - z poszerzonym prawem do odwołania
A A

Zdarza się, że wpisy, zdjęcia albo i całe profile na Facebooku są blokowane lub usuwane, a nie zawsze taka decyzja jest podejmowana słusznie. Polacy otrzymają narzędzie, które pozwoli skutecznie się odwoływać – jest to owoc pierwszego tego typu porozumienia, jakie udało się zawrzeć z zarządem tego popularnego portalu, o czym poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Na mocy porozumienia podpisanego 28 listopada uruchomiony zostanie „punkt kontaktowy”, w którym użytkownicy będą mogli odwoływać się od decyzji o blokadzie i liczyć na dodatkową kontrolę i weryfikację. Oczywiście jako tako odwoływać można się już teraz, z tym że to nowe narzędzie działać ma lepiej i dokładniej analizować każdy przypadek.

Początkowo z „punktu kontaktowego” skorzystają wyłącznie użytkownicy Facebooka, których treści zostały zablokowane, a dotyczyły na przykład organizacji zbiórek publicznych czy zgromadzeń. Z czasem Ministerstwo Cyfryzacji chce rozszerzać funkcjonalność platformy – o kolejne serwisy i kolejne kategorie tematyczne. Dodajmy, że za wdrożenie projektu odpowiadać będzie NASK.

Źródło: PAP. Foto: LoboStudioHamburg/Pixabay (CC0)

Odsłon: 3552 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Dexterr
  Oceń komentarz:

  -8    

  Opublikowano: 2018-11-30 14:16

  Czyli jak FB zablokuje faszytowskie treści to dzieki temu porozumieniu będzie to mogło byc odblokowane bo aktualny rząd powie że on też to lubi. Ewentualnie tych co ośnimielili się to zgłosic pociągnie do odpowiedzilności karnej.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-12-03 14:38

   jak wrzucę pewien artykuł z konstytucji amerykańskiej to i tak mnie wpuszczą w kanał :D

   Skomentuj

 2. michael85
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-11-30 19:59

  Co z tego jak w siedzibie giganta będą urzędować dalej ludzie z lewacką mentalnością. Napiszesz że islam popiera pedofilię - Twój post jest usuwany. Obrażasz w najgorszych słowach Jezusa, Marię i katolików, wtedy FB nie widzi problemu. To samo z nacjami... napisz coś na żyda, a niech żyd obrazi Polaka.

  Skomentuj

 3. aleksandra.koziorowska1993
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-12-01 18:09

  ha ha ha pewnie chcą nas jeszcze bardziej kontrolować nasze rzady...

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!