Na topie

Final Fantasy XV na PC dotrze w odświeżonej wersji w 2018 roku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Gracze pecetowi muszą czekać na swoją wersję gry Final Fantasy XV nieco dłużej, ale ma im to zostać wynagrodzone. Postara się o to Nvidia.

 • Final Fantasy XV na PC dotrze w odświeżonej wersji w 2018 roku
A A

A jednak! Final Fantasy XV trafi na pecety – oficjalnie potwierdziły to podczas targów Gamescom 2017 firmy Square Enix i Nvidia. Ta ostatnia ma się postarać o to, by ta wersja świetnie ocenianego RPG akcji wyglądała i działała najlepiej.

Final Fantasy XV na PC w 2018 roku

Informacja ta jest już oficjalnie potwierdzona. Pecetowa wersja będzie nosić tytuł Final Fantasy XV Windows Edition, co sugeruje, że użytkownicy komputerów z Linuksem i macOS-em będą musieli obejść się smakiem. Ci zaś, którzy używają „Okienek” mogą już wyczekiwać jej premiery.

Final Fantasy XV screen auto

Gra Final Fantasy XV na PC dotrze z wszystkim wydanymi rozszerzeniami DLC oraz aktualizacjami. Będzie też oczywiście zawierać wszystko, co zostało wcześniej zaoferowane posiadaczom PlayStation 4 i Xbox One. Dodatkowo, Nvidia obiecuje, że…

Fintal Fantasy XV wypięknieje

Komputera wersja gry bazować będzie, rzecz jasna, na silniku Luminous Engine w najnowszej odsłonie. Nvidia doda do tego liczne techniki GameWorks, aby oprawa wizualna była jeszcze ładniejsza: Flow poprawi dynamiczne efekty ognia i dymu, VXAO wzbogaci głębię, a HairWorks, ShadowWorks i Turf Effects pozwolą tworzyć realistyczne efekty włosów, cieni i roślinności.

„Z pomocą firmy NVIDIA tworzymy wspaniały spektakl audiowizualny, jakim jest Final Fantasy XV Windows Edition. To oprawa godna tej znanej i lubianej serii. Nvidia nieustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania, co jest korzystne zarówno dla graczy jak i twórców gier” – mówi Hajime Tabata, reżyser gry, która w nowej wersji obsłuży rozdzielczość 4K, a nawet 8K, a do tego format HDR10.

Final Fantasy XV screen walka

Nvidia doda coś jeszcze

Oprócz wzbogacenia oprawy wizualnej, Nvidia wprowadzi też do gry Final Fantasy XV swoje oprogramowanie. To Ansel i ShadowPlay Highlights, czyli narzędzia do tworzenia i udostępniania materiałów z gry.

„Nvidia współpracuje też ze Square Enix przy pracach nad optymalizacją wydajności i stabilności gry, a także nad wdrożeniem funkcji i technik dostępnych wyłącznie dla graczy z kartami graficznymi GeForce GTX w swoich komputerach. Są to m.in. sterowniki Game Ready, technika Nvidia G-SYNC, funkcja optymalizacji ustawień gier i współpraca z narzędziem GeForce Experience” – dodaje Nvidia.

Źródło: Square Enix, Nvidia, PC Gamer

Odsłon: 3234 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. GrUbY95
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-21 16:40

  niech nvidia nic nie dodaje

  Skomentuj

 2. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-21 16:52

  No w koncu, trochę kazali nam czekać, tylko jak widzę te wszystkie dodatki od Nvidii, boje się że SLI 1080Ti nie podoła utrzymaniu 60fps powyżej 1440p.

  Skomentuj

 3. piccardo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-21 18:04

  Fajnie kolejny powód żebym nie musiał kupować konsoli :) cieszy mnie to po pada też sobie mogę podłączyć do PC (każdego!) i wygodnie grać w prawdziwym 4K i 60fps.

  Skomentuj

  1. Akatzuky
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2017-08-21 21:02

   No to sobie padem jezdzij po pulpicie gdybys chcial sie przelaczyc lub odebrac wiadomosc od kogos na chwile jak ci tak wygodnie masz tam alt + tab na tym swoim 4k padzie??

   Skomentuj Historia edycji

    1. Akatzuky
     Oceń komentarz:

     -2    

     Opublikowano: 2017-08-22 01:09

     Aa no to juz nie taka wygoda jak musisz zaglowac pc zlomem na przemian pfff

     Skomentuj

 4. Yukko
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-21 20:09

  NVidia niech już niczego nie dotyka...

  I "gra na PC wypięknieje"? To już kończy się to zatajanie słabości konsol i wyrównywanie do najsłabszego sprzętu?

  Może w końcu coś się ruszy.

  Chociaż i tak ciekawe jak gra w ogóle będzie działać.

  Skomentuj

 5. piotreeeek
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-08-21 23:12

  To gdzie ci konsolowi krzykacze którzy tak twierdzą że PC umiera buahahahahhahah
  Znowu najlepsza jakość grafiki na PC. Ciekawe w ilu fps ta gra działałaby na konsoli z takimi bajerami od Nvidii (NVIDIA Flow, NVIDIA HairWorks, NVIDIA ShadowWorks, NVIDIA Turf Effects, NVIDIA VXAO)...w 5fps? 10fps w porywach? :DDDDD

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!