Ciekawostki

Firma Western Digital kupiła SanDisk za 19 mld dolarów

opublikowano przez w dniu 2016-05-11

SanDisk staje się spółką zależną od Western Digital. Wbrew pozorom na tej transakcji sporo zyskają obie strony.

Największy producent pamięci masowej na rynku właśnie stał się jeszcze potężniejszy. Firma Western Digital poinformowała, że oficjalnie staje się właścicielem innego ważnego gracza z tego sektora – SanDisk.

Firma Western Digital zapłaciła 19 miliardów dolarów (lub 86,5 dolara za akcję) za to, by uczynić z SanDisk spółkę zależną. O zakupie pisaliśmy już w październiku, ale dopiero teraz udało się zapiąć wszystko na ostatni guzik. 

Na przejęciu zyskać mają obie firmy. Western Digital wzbogaci swoją ofertę o takie akcesoria jak karty pamięci i pendrive'y. SanDisk z kolei będzie miał możliwości rozwoju swoich technologii. Co ważne, pracownicy tej drugiej firmy zachowają posady i nie zanosi się na żadne gruntowne przebudowy w strukturach.

Obaj producenci mają siedziby w Kalifornii, co powinno ułatwić proces przejęcia. Sam prezes  SanDisk wydaje się zadowolony z takiego przebiegu spraw, twierdząc, że jego firma „nie może się doczekać, aby przyczynić się do sukcesu Western Digital, przekształcającego się na lidera branży pamięci masowej”.

Oficjalne zamknięcie sprawy nastąpi 12 maja i od tego właśnie dnia SanDisk będzie należał do Western Digital.

Źródło: Engadget, BusinessWire

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nie może się doczekać, aby przyczynić się do sukcesu Western Digital, przekształcającego się na lidera branży pamięci masowej”.

  Łaaaa ale cukier. Chyba prezes WD na cukrzycę umrze niedługo...
  Zaloguj się
 • avatar
  aktualnie wale konia
 • avatar
  Już myślałem, że mam Déjà vu... ale jednak to ciągle ta sama sprawa...