Na topie

Fujifilm Instax Wide 300 - fotografia natychmiastowa w szerokim formacie

Autor:

Szef strefy Foto

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Tematyka: aparat analogowy Fotografia natychmiastowa Producenci: Fujifilm

Popularność analogowej fotografii natychmiastowej nie spada. Taki wniosek wyciągamy na podstawie premiery kolejnego aparatu Fujifilm Instax.

Fujifilm Instax Wide 300

AA

Fujifilm nie zakończył swoich środowych premier na aparatach cyfrowych i obiektywach. Firma znana jest także jako producent aparatów do fotografii natychmiastowej, więc nie zaskakuje nas, że przez Photokiną pokazano również nowe dziecko z tej rodziny produktów. Fujifilm Instax Wide 300 to aparat, który ma przynieść radość osobom uwielbiającym grupowe fotografie, ale także zwolennikom fotografowania szerokich przestrzeni. Wykorzystuje on dwa razy większy nośnik niż w przypadku aparatów Instax Mini.

Fujifilm Instax Wide 300 to również nowe wzornictwo odbiegające od tego do czego przyzwyczaiła nas seria produktów Instax.  Przede wszystkim mamy mocno wyróżniający się uchwyt dłoni, który z pewnością zapewni większy komfort niż uchwyty w aparatach Mini. Pojawił się również wizjer optyczny. Dostępny jest również gwint statywowy.

Ostrość w Fujifilm Instax Mini 2 może być wybierana spośród dwóch ustawień z zakresami dla bliższych i dalszych motywów. Dodatkowo w zestawie znalazł się adapter dla fotografowania z niewielkiej odległości – około 40-50 cm. Wbudowana lampa błyskowa dostosowuje  moc błysku do odległości aparat - motyw.

Na razie jeszcze nie znamy polskiej ceny aparatu. Poniżej podsumowanie parametrów Fujifilm Instax Wide 300:

Galeria
  • Materiał światłoczuły: Fujifilm Instant Color Film “instax WIDE”
  • Rozmiar filmu / rozmiar zdjęcia: 86 × 108 mm / 62 × 99 mm
  • Obiektyw: wysuwany ręcznie, 2 elementy, ogniskowa 95 mm
  • Migawka: sterowana elektronicznie od 1/64 do 1/200 s
  • Zakresy ostrzenia: od 0,9 do 3m oraz od 3m do nieskończoności
  • Lampa błyskowa: zasięg 0,9 do 3 m
  • Wyświetlacz LCD pomocniczy: dane o liczbie zdjęć, trybie błysku wypełniającego i trybie rozjaśnienia-ściemnienia (korekty ekspozycji) obrazu
  • Zasilanie: cztery baterii AA
  • Wymiary i waga (bez akcesoriów i baterii): 167,8 × 94,7 × 120,9 mm / 612 g

Fujifilm Instax nowe wersje kolorystyczne

Decyzja o wprowadzeniu nowego modelu aparatu, a także nowych wariantów kolorystycznych już obecnych na rynku aparatów Instax Mini 8 i Mini 90 Neo, podyktowana jest sporym zainteresowaniem fotografujących. W ubiegłym roku Fujifilm sprzedał 2,3 miliona aparatów do fotografii natychmiastowej, a w tym roku statystyki mają być jeszcze lepsze.

Źródło: Fujifilm

Odsłon: 4776 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Foto w marketplace

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!