Na topie

Samsung ma spory ból głowy - Galaxy Fold zadebiutuje z opóźnieniem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Plany zakładały, iż rynkowa premiera Galaxy Fold odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, ale zainteresowani będą musieli poczekać dłużej. Może i dobrze, ponieważ smartfon boryka się ze sporymi problemami.

 • Samsung ma spory ból głowy - Galaxy Fold zadebiutuje z opóźnieniem
A A

Nawet jeśli tylko trochę interesujecie się rynkiem mobilnym, kojarzycie składanego smartfona Galaxy Fold, którego Samsung zaprezentował kilka tygodni temu. Okazuje się, że nie wszystko idzie po myśli producenta.

Plany zakładały, iż rynkowa premiera Galaxy Fold odbędzie się jeszcze w tym miesiącu (przynajmniej na niektórych rynkach). Tak się jednak nie stanie. W oficjalnym komunikacie producent poinformował, iż Galaxy Fold trafi do sprzedaży nieco później. W ciągu kilku tygodni mamy poznać nową datę rozpoczęcia sprzedaży.

Tego typu krok jest pokłosiem problemów, jakie zgłaszali pierwsi testerzy urządzenia. Początkowo wydawało się, że są one spowodowane zrywaniem powłoki ochronnej ekranu (w tym przypadku jest ona istotniejsza niż w zwykłych smartfonach i nie można tego robić). Niestety to nie wszystko, ponieważ pojawiły się również głosy (poparte zdjęciami i materiałami wideo), że w przypadku niektórych egzemplarzy w miejscu zginania ekranu można zauważyć wybrzuszenia. Dodatkowy czas ma pozwolić na zidentyfikowanie problemów i ich rozwiązanie. Samsung już teraz ma zresztą pewne podejrzenia co do powodów awarii.

„Wstępne wnioski z analizy zgłoszeń dotyczących ekranu wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu. Podejmiemy działania, by jeszcze lepiej zabezpieczyć ekran. Dodatkowo upewnimy się, aby informacja dotycząca ochrony oraz korzystania z ekranu, w tym warstwy ochronnej, była dla użytkowników jasna i czytelna, tak by konsumenci mogli w pełni wykorzystać potencjał Galaxy Fold.”

Z pewnością nie przynosi to chluby, ale i dla producenta i dla użytkowników lepiej, iż wszystko rozgrywa się teraz, a nie po rozpoczęciu sprzedaży.

Przykłady uszkodzonych egzemplarzy Galaxy Fold można zobaczyć chociażby na materiale, jaki pojawił się na kanale Marquesa Brownlee'a.


Źródło: samsung, Marques Brownlee

Odsłon: 7132 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Zobacz podobne

 1. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-04-23 14:26

  To dobry ruch z ich strony. Składane ekrany są jeszcze w wieku raczkowania i trochę czasu minie zanim bedzie to gotowy produkt dla byle "kowalskiego". A z testów w laboratorium nie zawsze da się znaleźć wszystkie wady.

  Do tego dwóm osobą ta folia ochronna zaczęła sama się odklejać przez kurz i inne drobinki które która wchodza w szparę miedzy obudowa a własnie tą folia.


  Co nie zmienia faktu że Fold i tym podobnie są przyszłością mobilnej technologi. Fold (1) nigdy bym nie kupił ale 2 lub 3 możne być bardzo przyjemnym urządzeniem.

  Skomentuj

  1. człowiek-taboret
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2019-04-23 15:14

   "Do tego dwóm osobą ta folia ochronna (...)"

   OSOBOM! MATOLE!

   Skomentuj

   1. człowiek-taboret
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-23 22:31

    Jeszcze minusy dostałem - haha - analfabeci!

    Skomentuj

    1. Greaver
     Oceń komentarz:

     -1    

     Opublikowano: 2019-04-24 18:58

     Minusa nie dostałeś za poprawkę, a za wyzywanie od matołów i używanie capsa. Błąd każdemu się zdarza, ale to nie powód żeby od razu kogoś cisnąć.

     Skomentuj

     1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-04-24 19:10

      Bo nie pierwszy raz mu już na ten konkretny błąd w odmianie przez przypadki zwracam uwagę. Nie błąd się zdarza tylko sobie przeczytaj co napisał. Jak jakiś potłuczony. Mogę się jedynie zgodzić, że jakaś agresywna autokorekta domyślała się co pisze. Tak czy inaczej, matoł i tyle. Nie wiem jak można mieć tak poważne braki w szkole, żeby nie umieć przez przypadki odmieniać podstawowych słów.

      Skomentuj Historia edycji

 2. człowiek-taboret
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-04-23 15:14

  .

  Skomentuj Historia edycji

 3. drFrankenstein
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-23 15:55

  Mam tylko nadzieję że ze składanymi smartfonami nie będzie tego samego co swego czasu z "inteligentnymi okularami".

  Skomentuj

 4. DreamerDream
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-04-23 19:26

  " jakie zgłaszali pierwsi testerzy "
  Czyli Ci wszyscy recenzenci i youtuberzy to bili testerzy?

  Skomentuj

 5. benutzer
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-04-23 20:44

  A ja mam nadzieję, że będzie z tym to samo co Note 7 . Co nowy telefon to z punktu wiedzenia użytkownika gorszy: brak wymiennych baterii, brak portów słuchawkowych, tłukące się ekrany na całej powierzchni, no i ostatnio te dziury i wycięcia w ekranach.

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2019-04-24 01:18

   serio tak czesto zmienia się baterie w telefonach?
   Ile razy zmieniasz w telefonie baterie?


   Skomentuj

   1. baca130
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-24 13:16

    Ja jeszcze ani razu nie zmieniałem baterii w telefonie a mam go zazwyczaj do uszkodzenia telefonu.

    Skomentuj

   2. benutzer
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-04-24 14:14

    Miałbyś starego s6, s7 albo jakiegoś iphone i spokojnie mógłbyś go dać dzieciom lub wykorzystać jako GPS a tak to co? Górę śmieci się produkuje i nabija kasę korporacjom. To, że telefon wytrzymuje rok czy dwa lata i nie zdążysz zmienić baterii to już inna kwestia. Jak ma szkło z każdej strony i powywijany ekran na krawędzie i z każdą aktualizacją działa gorzej to nie ma co się dziwić że dłużej niż rok nie wytrzyma.

    Skomentuj

 6. tarzinio
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-25 10:47

  Naprawią tak, by działało rok po czym w gwarancji będzie, że ekran nie jest objęty gwarancją.

  Skomentuj

 7. sirius98
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-28 17:56

  I bardzo dobrze. Samsung Galaxy Fold może już nie wychodzić bo i tak Huawei Mate X go już pokonał. Jeżeli podstawowe problemy wykrywa kilku testerów bo "testach" robionych prze fabrykę to kto stoi pierwszy w kolejce do wydanie 10000zł na taki dopracowany produkt?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!