Na topie

Wyjaśnia się powód nietypowego osadzenia czytnika linii papilarnych w Galaxy S8

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Dream Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Wygląda na to, że producent planował początkowo ciekawsze rozwiązanie. Galaxy S8 miał posiadać czytnik pod wyświetlaczem.

  • Wyjaśnia się powód nietypowego osadzenia czytnika linii papilarnych w Galaxy S8
A A

Większość przecieków dotyczących Galaxy S8 i Galaxy S8+ nastraja bardzo pozytywnie. Są jednak także takie doniesienia, które u niektórych osób wywołują drobny niepokój. Najlepszym przykładem wydaje się kwestia czytnika linii papilarnych, a właściwie jego umiejscowienia.

Publikowane w sieci rendery prasowe lub zdjęcia pozwalają nam niemal z pełnym przekonaniem sądzić, iż znajdzie się on na tylnym panelu. Samo to jest już nowością w tej serii smartfonów. Jakby tego było mało, czytnik ulokowany zostanie nie pod modułem głównego aparatu, ale obok niego.

Galaxy S8

To bardzo nietypowe rozwiązanie, ale okazuje się, że początkowo producent miał zdecydowanie inny pomysł. Znaczne odchudzenie ramek wokół ekranu spowodowało konieczność rezygnacji z przycisku HOME. Samsung miał w planach wykorzystanie rozwiązań Synaptics i osadzenie czytnika linii papilarnych pod wyświetlaczem.

Wedle anonimowych źródeł blisko związanych z producentem, rozwiązanie to było testowane, ale działało nie do końca tak jak można by sobie życzyć. Właśnie dlatego, mając ograniczony czas, producent podjąć miał decyzję o wykorzystaniu bardziej tradycyjnego czytnika.

Dlaczego obok aparatu? Tu odpowiedzi już brakuje, ale z jakiego powodu uznano najwidoczniej, że może być to dobry pomysł. Oceniać można będzie to w momencie, w którym weźmiemy smartfona do ręki.

Źródło: phonearena

Samsung Galaxy S8

Cena od 3 099.00 do 3 299.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 9875 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij

Zobacz podobne

  1. Rico71
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-03-15 09:02

    P9 LITE ma w tym miejscu czytnik i jest to naturalne, bardzo ergonomiczne rozwiązanie.

    Skomentuj

    1. zakius
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-15 10:43

      nie jest to ani trochę wygodne, musisz przekładać palce by macać po plecach, tak jak z tymi przyciskami w LG
      jedynym słusznym rozwiązaniem jest czytnik w przycisku wybudzania
      no ale też trudno mówić o jakiejkolwiek ergonomii jak to jest takie wielkie...

      Skomentuj

      1. ckmckm
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2017-03-15 13:14

        No bez przesady, akurat przyciski w lg z tylu sa swietne, kwestia przestawienia sie. Szczerze, to po przesiadce z lg g4 na s7 nie spodziewalem sie, ze bede żałował tej decyzji. S7 muli jak cholera :O

        Skomentuj

        1. zakius
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-03-15 13:36

          nie są świetne, bo nikt tak nie trzyma telefonu, przekładanie palców z krawędzi na plecy i wciskanie czegoś, co w żaden sposób nie jest wtedy trzymane to dość kiepski pomysł

          Skomentuj

          1. ckmckm
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-03-15 14:11

            No to chyba jestem jakimś wyjatkiem, bo trzymajac telefon zawsze mam palca wskazujacego na tyle i w okolicach aparatu/przyciskow w lg.

            Skomentuj

          2. zakius
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-03-15 17:57

            a ja zawsze staram się go porządnie trzymać, 3 palce na jednej krawędzi, mały na dolnej, kciuk na przeciwnej tej pierwszej
            niestety dzisiejsze pokraki są tak wielkie, że nie idzie jedną ręką pisać jak się go normalnie trzyma, ale przynajmniej jeszcze ani razu nie musiałem wymieniać szkła

            Skomentuj

          3. hynio
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-03-17 17:26

            A nigdy nie korzystałeś z telefonu który leży na biurku lub w uchwycie samochodowym? powodzenia w odblokowywaniu

            Skomentuj

          4. Rico71
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-16 10:30

            Pytanie kiedy "nikt" nie trzyma tak telefonu? Kiedy go wzbudzam naturalnym gestem są trzy palce na jednej krawędzi, kciuk na drugiej i palec wskazujący lądujący na czytniku. Do pisania i innych rzeczy to nie jest potrzebne, ale czy czytnik służy do tych innych czy tylko do wzbudzenia, ewentualnie zaakceptowania transakcji bankowej?

            Skomentuj

          5. kunghan
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-17 14:36

            Zdziwiłbyś się jak szybko można się przyzwyczaić do czytnika na "pleckach". Używałem S5 gdzie trzeba było przeciągnąć opuszkiem po czytniku - tragedia! Używałem S6 gdzie wystarczyło przyłożyć opuszek do czytnika - ale chwyt był niepewny, a sam telefon mógł wypaść. Obecnie mam LG G5 - czytnik na pleckach. Jego położenie jest genialne i tak naturalne, że dosłownie od razu palec trafia w odpowiednie miejsce, a sam chwyt jest w dalszym ciągu pewny. I tak jak kolega napisał palec wskazujący od razu, bez szukania ląduje na czytniku.

            Skomentuj

        2. Rico71
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-03-16 10:32

          Miałem Nokię 925, przy niej wszystko androidowe muli, taka prawda.

          Skomentuj

      2. Rico71
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-03-16 10:26

        Mam P9 Lite i uwierz mi jest to wygodne i naturalne. To jak udowadnianie, że nie jest się wielbłądem.

        Skomentuj

      3. Rico71
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-16 10:26

        Mam P9 Lite i uwierz mi jest to wygodne i naturalne. To jak udowadnianie, że nie jest się wielbłądem.

        Skomentuj

    2. Smuga
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-03-15 10:49

      Nie jest ergonomiczne skoro działa TYLKO w jednym położeniu telefonu. Nie którzy nie potrafią tego pojąć ja widać. Z przodu masz możliwość używania zawsze i bez potrzeby podnoszenia urządzenia.

      Skomentuj

    3. ripper8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-15 23:46

      W 100% potwierdzam. Miałem wiele razy w rękach samsunga z czytnikiem linii papilarnych z przodu, a sam wybrałem drugi z kolei telefon z czytnikiem z tyłu. To jest bardzo wygodne, można korzystać z telefonu jedną ręką nie zmieniając jej układu przy odblokowaniu, włączając w to odblokowanie telefonu w momencie wyjmowania go z kieszeni.
      Spróbuje tak zrobić z Samsungiem, żeby potem nie przekładać go z ręki do ręki.

      Skomentuj

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 09:02

    Więc szybka premiera jest ważniejsza od jakości oraz funkcjonalności sprzętu... Pewnie z bateriami w Note7 było tak samo w zeszłym roku. Przy tej armii inżynierów ile by im to zajęło czasu? 2-3 dodatkowe tygodnie?

    Skomentuj

    1. Tomasz Duda
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-15 10:21

      Ocenię jak dostanę Galaxy S8 do testu :). Oby czytnik działał równie dobrze jak w nowych smartfonach Huawei lub Xiaomi. Wtedy będzie dobrze.

      PS. A o czytniku linii papilarnych umieszczonych w wyświetlaczu / pod wyświetlaczem słyszałem już przy okazji Galaxy S5 ;). Już wtedy była taka opcja. Najwyraźniej jest z tym więcej problemów niż mogłoby się wydawać.

      Skomentuj

  3. Siderion
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-03-15 10:26

    Gwarancja upaćkanego obiektywu ;)

    Skomentuj

    1. czorcik696
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-18 07:49

      Samsung S8 i poszukiwacze zaginionego czytnika :D

      Skomentuj

  4. alexyn
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-03-15 11:14

    Ten czytnik na tylnym panelu to jedna z dziwniejszych "nowosci" jakie Samsung wprowadza. Nie jest to ani ergonomiczne rozwiazanie, ani wygodne, ani ladne. Zgadzam sie z przedmowcami - jedyne wygodne umiejscowienie czytnika to przedni panel (przycisk home).

    Dla mnie osobiscie umieszczenie czytnika z tylu dyskalifikuje ten telefon. Nie ma opcji zabym go kupil, wlasnie z powodu tego czytnika umieszczonego z tylu.

    Skomentuj

  5. miedzianek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 12:17

    'Właśnie dlatego, mając ograniczony czas'

    A co ich goni? A no tak, zapomniałem, muszą szybko wydać, bo kasa ucieka, a pewnie już mają S9 zaplanowany...

    Skomentuj

  6. henry230
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-15 12:45

    Mam s6 i nie wyobrażam sobie bym musiał wiecznie podnosić tel jak chciałbym np odczytać coś z niego ,linie papilarne powinny być z przodu ,poza tym łatwo będzie o upaćkanie camery i zapomnieniu ze się ja upaćkało wniosek robisz tydzień później zdj i wychodzą kiepsko.

    Skomentuj

  7. henry230
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-15 12:45

    Mam s6 i nie wyobrażam sobie bym musiał wiecznie podnosić tel jak chciałbym np odczytać coś z niego ,linie papilarne powinny być z przodu ,poza tym łatwo będzie o upaćkanie camery i zapomnieniu ze się ja upaćkało wniosek robisz tydzień później zdj i wychodzą kiepsko.

    Skomentuj

  8. niewczascoprobo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 15:31

    nie mają czasu bo za kilka miesięcy będzie już zapowiedz i premiera S9

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-16 09:19

      Wszystkie 3 położenia czytnika mają swoje plusy i przynajmniej w teorii - zależą od preferencji konkretnego użytkownika. Ale TYLKO ułożenie z przodu oferuje możliwość użycia zawsze (choćby bez podnoszenia telefonu czy wyjmowania go z "trzymadła" w samochodzie [i niech nikt mi nie mówi o zmianie blokady czy smart locku - to półśrodki ograniczające bezpieczeństwo]).
      - Widoczność przycisku: Przód 1, Tył 0, Bok 1
      - Intuicyjność dla początkującego: Przód 1, Tył 0, Bok 0.5
      - Ergonomia ułożenia palca: Przód 0.5, Tył 1, Bok 1
      - Możliwości odblokowania po za trzymaniem w dłoni: Przód 1, Tył 0, Bok 0.5
      WERDYKT: Przód: 3.5, Tył: 1, Bok: 3
      O dziwo bok jest całkiem niezłym rozwiązaniem, ale tył - do niczego bo ma tylko jedną zaletę.

      Skomentuj

  9. serek25
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-16 15:24

    Czytnik z tyłu to całkowita dyskwalifikacja. Podnoszenie telefonu by z niego skorzystać to aberracja.

    Skomentuj

  10. d14b3l
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-03-17 18:35

    Czytnik linii papilarnych z tyłu telefonu to najlepsza możliwa lokalizacja tak samo jak przycisk włączania/wyłączania ekranu oraz przyciski głośności (jak w niektórych modelach LG).

    Dzięki takiemu rozwiązaniu można bez problemu jedną ręką ogarnąć taki czytnik zamiast trzymać aparat jedną ręką a drugą jeździć (moim zdaniem najbardziej popularnym do tego zadania) palcem wskazującym po czytniku.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-28 11:14