Na topie

Gearbox stawia na Borderlands 3 - Battleborn idzie w odstawkę

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Pomimo licznych atutów Battleborn nie zdołało odnieść sukcesu. Dobry efekt jest taki, że przybliża się premiera Borderlands 3.

  • Gearbox stawia na Borderlands 3 - Battleborn idzie w odstawkę
A A

Minął już ponad rok od momentu, w którym ekipa Gearbox Software oficjalnie zapowiedziała, że jej kolejną grą będzie nowe Borderlands. Wtedy też ogłosiła, że nie należy spodziewać się zbyt prędko jej premiery, ale być może ostatecznie doczekamy się jej całkiem szybko. Pomaga w tym…

...porażka Battleborn. Gry, która miała być kolejnym hitem pań i panów z Gearbox Software, a która (pomimo oryginalnego pomysłu, niezłego systemu rozwoju postaci i dającej frajdę zabawie ze znajomymi) nie zyskała zbyt dużej popularności. Efekt jest taki, że autorzy zapowiadają koniec rozwoju tego zaledwie kilkunastomiesięcznego tytułu.

Battleborn nie zdołało wyjść zwycięsko z pojedynku z (podobnym pod wieloma względami) Overwatch. Nie pomogła obniżka cen, nic nie dały darmowe weekendy, nawet przejście na „prawie Free2Play” nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Decyzja mogła być tylko jedna: nadchodząca jesienna aktualizacja będzie już ostatnią. Jedyne pocieszenie dla tych, którzy świetnie się bawią, jest takie, że serwery nie zostaną wyłączone.

Ekipa, która rozwijała do tej pory Battleborn dołączy teraz do zespołu pracującego nad najważniejszą z nadchodzących produkcji Gearbox Software, a więc Borderlands 3 (choć tytuł może być ostatecznie inny). W tym miejscu należy szybko dodać, że nad tym projektem pracuje już obecnie ok. 90 proc. studia. Premiera bez wątpienia jest więc coraz bliżej. Może przyszłoroczne wakacje…?

Źródło: PC Gamer, Segment Next

Battleborn (PC)

Cena od 59.99 do 74.14

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 2618 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. Zwis88
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-18 15:21

    Co jeszcze w tej serii można dodać/zmienić żeby to się sprzedało, przecież już pre sequel był taki na siłę ulepiony, dobrze się grało bo sprawdzona formuła ale generalnie jakby trójka miała być tym samym to wolałbym nie wydawać tylko jeszcze raz dwójkę z dodatkami zrobić

    Skomentuj

    1. Raider0001
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-18 15:33

      Niech ulepszą grafikę i ja będę miał ubaw po pachy! Jedna z moich ulubionych gier...

      Skomentuj

      1. Zwis88
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-18 20:14

        Jedynkę uwielbiałem, dwójka była jeszcze lepsza, ale już przy którymś z kolei dlc, jak się skapnąłem że strzelam do krasnoludów i szkieletów w jakimś podziemnym mieście bo gram niby w papierowego RPG-a to się trochę znudziłem tym wszystkim i stwierdziłem że już pomysłów nie mają, a presequel to mogło być zwyczajnie kolejne DLC, jedynie grinder był fajny i brakowało go w dwójce.

        Skomentuj Historia edycji

  2. rlistek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-18 15:24

    Cóż, być może przez to, że grałem w te Borderlandsy dopiero kilka lat po ich premierze, ale w ogóle nie rozumiem fenomenu i popularności tej gry. Przecież to jest praktycznie singleplayer-MMO :|

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs8
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-18 16:31

      Borderlands to nie jest MMO. Przynajmniej nigdy się nie spotkałem z tym, aby taką kategorię ktoś do niej przypinał. To jest coop dla 4 osób.

      @rlistek Od premiery jedynki pojawiło się już wiele produkcji o podobnych założeniach. Dlatego też z perspektywy czasu może się nie wydawać czymś nowym ani ciekawym. Ale w swoim czasie była naprawdę dobra i świeża, niestety dość szybko się zestarzała i jeżeli w 3 nie rozbudują mechaniki to sukcesu nie wróżę.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-18 17:19

        Potwierdzam. Fajnie mi się grało ale musi być jakiś powiew świeżości.

        Skomentuj

      2. rlistek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-18 18:28

        No dlatego właśnie zaznaczyłem, że grałem w tę grę dopiero po czasie. No i grałem w tę grę samemu, być może dlatego miałem takie odczucia, ale właśnie takie misje typu "idź, zabij 30 potworów/zbierz jakiś kamyk/wyczyść jaskinie, wróć dostaniesz karabin +10 do ataku", system ekwipunku, respawny przeciwników itd, jednoznacznie mi się to kojarzyło z grami MMO... z tym, że o ile w takim MMO gdzie grasz z tysiącami innych graczy jednocześnie ma to sens, to grając samemu w te Borderlandsy bawiłem się tak "dobrze" jak w DA:Inquisition (do którego podchodziłem dobre kilka razy i nigdy mi się nie udało przebrnąć przez choćby pierwszy rozdział, LuL).

        Skomentuj Historia edycji

        1. Zero-Cool
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-18 18:47

          No BL2 ma dokładnie ten sam problem co DA:I (przynajmniej moim zdaniem) za dużo biegania za mało akcji, są momenty wciągające, ale potem nagle okazuje się "pobiegnij tutaj" "teraz poszukaj czegoś tutaj" "pobiegaj tam" i ogólnie w DA1 czy BL1 mapy były skonstruowane tak że biegłeś cały czas do przodu tłukłeś wszystko co spotkałeś praktycznie się nie cofałeś i całą fabułę poznawałeś (a sprzęt znajdowałeś taki że wystarczał do przejścia gry), natomiast w BL2 czy DA:I cały czas musisz się cofać do miejsc które przed chwilą wyczyściłeś bo jak tego nie zrobisz to ze sprzętem który masz w następnej misji będziesz zdychał jak w jakimś Dark Soul...

          Skomentuj

    2. Zero-Cool
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-18 18:27

      Nie każdy musi wszystko lubić, ja np. nie rozumiem fenomu gier typu MOBA, nie rozumiem czemu ludziom nie podoba się F4 a podoba F:NV. Jak dla mnie najlepszy był borderlans 1 bo grałem w zasadzie od jego premiery, podobał mnie się bo był orginalny, taki hack&slash z pierwszej osoby ze spluwami...

      Z kolei bl2 nie przypadł mnie do gustu (w sensie rozgrywka, bo fabuła była świetna, a postać Jacka tak samo szalona jak cała seria) bo rozgrywka była kopią bl1 z cholernie wielkim mapami na których więcej się biegało jak strzelało...

      A bl:ps wciągną mnie ze względu na możliwość grania CL4P-TP czy też FR4G-TP i fabułą w której z kolei poznajemy historię Jacka, a do tego tym że mapy były trochę mniejsze (mniej biegania więcej strzelania).

      Skomentuj

  3. czerwonyznajomy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-18 16:10

    "nowe" lulderlandsy, ciekawe co w nich bedzie nowego.

    Skomentuj

  4. zajeBEASTY
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-18 17:39

    Borderlands! 2 czesc to jedna z najwspanialszych gier w moim życiu. Czekam. Czekam. Czekam.

    Skomentuj

  5. Zero-Cool
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-18 18:46