Na topie

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti - topowa wersja karty z podświetleniem RGB

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Model Aorus to najlepiej wyposażona wersja producenta. Możemy liczyć na fabrycznie podkręcone zegary, efektywne chłodzenie i efektowną stylistykę.

  • Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti - topowa wersja karty z podświetleniem RGB
A A

Firma Gigabyte ma w swojej ofercie kilka wersji karty GeForce GTX 1660 Ti. Producent przygotował jeszcze jeden model z linii Aorus. Czym wyróżnia się nowa konstrukcja?

Aorus GeForce GTX 1660 Ti 6G zalicza się do najwydajniejszych wersji GeForce’a GTX 1660 Ti. Możemy zatem oczekiwać wyższej wydajności względem standardowych modeli.

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti 6G

Na pokładzie znalazł się układ graficzny Nvidia Turing TU116 z 1536 rdzeniami CUDA, który podkręcono z 1770 MHz do 1890 MHz. Oprócz tego przewidziano 6 GB pamięci wideo GDDR6 192-bit (o standardowej przepustowości 288 GB/s).

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti 6G

O odpowiednie temperatury dba autorskie chłodzenie WindForce 3X. Zastosowana konstrukcja obejmuje aluminiowy radiator z miedzianymi ciepłowodami, natomiast na aktywną część składają się trzy specjalnie wyprofilowane wentylatory.

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti 6G

Nie bez znaczenia jest też wygląd karty. Uwagę zwraca efektowna obudowa z metalową płytką backplate, a całość przyozdobiono podświetleniem RGB Fusion 2.0 (można nim sterować z poziomu dedykowanej aplikacji).

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti 6G

Producent przewidział cztery złącza wideo: HDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4. Z kolei do poprawnego działania karty wymagane jest podpięcie 8-pinowego zasilania.

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti 6G - najważniejsze informacje

  • układ graficzny: Nvidia Turing TU116
  • procesory strumieniowe: 1536
  • taktowanie rdzeni: 1500/1890 MHz
  • pamięć wideo: 6 GB GDDR6 192-bit
  • taktowanie pamięci: 12 000 MHz
  • złącze zasilające: 8-pin
  • wyjścia wideo: HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
  • chłodzenie: WindForce 3X (2-slotowe)

Producent jeszcze nie ujawnił szczegółów na temat dostępności karty. Można jednak podejrzewać, że będzie to jedna z droższych wersji GeForce’a GTX 1660 Ti. Za wyborem modelu Aorus ma przemawiać możliwość przedłużenia gwarancji do 4 lat.

Źródło: Gigabyte

Odsłon: 4350 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-26 08:37

    Ja już tej grafy nie chcę. żebra są ustawione pionowo. niby jak to ma wydmuchiwać gorące powietrze na zewnątrz ?????

    a poza tym, podświetlenie pewnie daje +20% do kompresji vramu :D

    Skomentuj

    1. patol1984
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-26 09:21

      A są w ogóle takie konstrukcje bez turbiny, wyrzucające powietrze na zewnątrz obudowy?

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-26 14:20

        owszem, są, właśnie w takiej półotwartej konstrukcji. część powietrza dmucha wtedy wprost na zewnątrz, a część pod prąd do środka. lepsze to niż całe gorące powietrze mielone w kółko w środku.

        Skomentuj

      2. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-26 14:23

        specjalnie dla ciebie poszukałem:
        http://forum.benchmark.pl/uploads/monthly_11_2013/blogentry-10287-0-81771500-1383646519.jpg
        żebra poziomo, prawidłowo. więcej sam sobie znajdź jak chcesz. ostatnio jeden z producentów poszedł po rozum, i zrobił rewizję druga swojej grafy, i przestawił żebra z pionu w poziom.

        Skomentuj

        1. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-26 14:30

          a zresztą, masz jeszcze tu:

          http://cdn.benchmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_recenzje/7827_Geforce_GTX1050_1050ti/msi-geforce_gtx_1050_ti_4g_oc-product_pictures-3d2.png

          http://techfresh.pl/wp-content/uploads/2016/03/karta-graficzna-do-obr%C3%B3bki-wideo.jpeg

          http://i.wp.pl/a/f/jpeg/24114/asus-rog-ares-karta-graficzna-490.jpeg

          https://www.apollo.pl/gfx/apollo/_thumbs/sklep_oferta/000/074/018/gtx_1080_armor_8g_oc_2,rH17n6ummWegVo8.jpg

          Skomentuj

        2. patol1984
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-27 07:19

          Nigdy na to nie zwróciłem uwagi, miałem wcześniej konstrukcje z pionowo ustawionymi żebrami, teraz mam z poziomymi i nie zauważyłem zmian w temperaturze procesora czy innych podzespołów, ale moja buda jest tak dziurawa, że może jej nie robi to różnicy ;D

          Skomentuj

  2. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-26 09:34

    Karta totalnie bez sensu.
    Dlaczego?
    Bo cena w przelozeniu na PL to okolo 1600 zl, co jest kwota za ktora mozna juz dostac RTX 2060, ktory jest sporo wydajniejszy i odsluguje cuda i wianki.

    Skomentuj

    1. xbk123
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-26 09:42

      Dokładnie. To samo powiedziano na prawie każdym tech portalu.

      Skomentuj

    2. KENJI512
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-26 11:00

      Takie karty mają sens, ale w przypadku topowych lub chociaż rtx 2060 / gtx 1670 sens...

      Ich główna zaleta to kultura pracy, cichutkie nawet po drobnym OC.

      Ale jak ktoś szczędzi każdą złotówkę by mieć kilka klatek na sekundkę to nie będzie dopłacał do kultury pracy czy wyglądu kosztem fpsów... Także aorus super, ale nie w tym segmencie.

      ps. sam pamietam czasy jak w stareej obudowie mialem dobre podzespoly, bo szkoda kasy bylo na obudowe. A Aorusa chwalę, sam mam, cichutka, ładna, chyba moja ulubiona marka albo jedna z kilku.

      Skomentuj

    3. KENJI512
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-26 11:00

      Takie karty mają sens, ale w przypadku topowych lub chociaż rtx 2060 / gtx 1670 sens...

      Ich główna zaleta to kultura pracy, cichutkie nawet po drobnym OC.

      Ale jak ktoś szczędzi każdą złotówkę by mieć kilka klatek na sekundkę to nie będzie dopłacał do kultury pracy czy wyglądu kosztem fpsów... Także aorus super, ale nie w tym segmencie.

      ps. sam pamietam czasy jak w stareej obudowie mialem dobre podzespoly, bo szkoda kasy bylo na obudowe. A Aorusa chwalę, sam mam, cichutka, ładna, chyba moja ulubiona marka albo jedna z kilku.

      Skomentuj

  3. levusek1992
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-26 09:40

    Po co kupować taką droższą wersje, jak w tej cenie jest już model wyżej. Zresztą o tyle podkręcić można sobie bezpiecznie w MSI afterburnerze