Przeglądarki WWW

Chrome zapamięta wrzeszczące strony

z dnia 2017-08-28
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

W przeglądarce Google Chrome pojawi się funkcja, która umożliwi wyciszanie stron w prosty i wygodny sposób. Co ważne – raz na zawsze.

Popularne przeglądarki WWW już dzisiaj pozwalają wyciszać konkretne karty, abyśmy mogli uwolnić się od hałasu, który generują. Kolejnego dnia jednak wracamy na stronę i ponownie nasz słuch jest poddawany próbie. Programiści z Google chcą się raz na zawsze rozprawić z tym problemem.

Stabilna wersja Google Chrome już niedługo otrzyma funkcję, która uczyni Internet spokojniejszym miejscem. Pozwoli mianowicie w prosty sposób zapisać wyciszenie danej strony. Krótko mówiąc: wystarczy raz dezaktywować dźwięki na niej, by podczas kolejnych sesji witryna pozostawała „niema”. Wszystko, co trzeba będzie zrobić, to rozwinąć listę elementów (ikona przed paskiem adresu) i wybrać odpowiednią opcję.

Obecnie funkcja jest częścią testowej wersji przeglądarki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (a nic nie wskazuje na to, by miało być inaczej), to za kilka tygodni użytkownicy Google Chrome będą mogli wreszcie przeglądać strony internetowe bez obaw o to, że nagle zaatakuje ich automatycznie odtwarzający się filmik. Mała rzecz, a (u)cieszy.

Źródło: The Register, François Beaufort na Google+

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Profilaktycznie i tak używam AdBlocka pełną parą i nie muszę się obawiać o jakieś wyskakujące wrzaski.
  • avatar
    No nie wiem czy takie wyciszanie stron jest dobre. Najczęściej hałas powstaje przy samoczynnym uruchomieniu jakiegoś filmu na stronie. Jak strona będzie wyciszona to nawet nie będę wiedział, że coś w tle mi się ściąga. Pół biedy jeśli pobór treści jest na zwykłym stałym łączu. A jak ktoś ma połączenie taryfowe to gigabajty mu się nabiją i nawet nie będzie wiedział kiedy.
    Zaloguj się