Na topie

Chrome zapamięta wrzeszczące strony

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Ciekawostki Internet Przeglądarki WWW Tematyka: Google Chrome Producenci: Google

W przeglądarce Google Chrome pojawi się funkcja, która umożliwi wyciszanie stron w prosty i wygodny sposób. Co ważne – raz na zawsze.

 • Chrome zapamięta wrzeszczące strony
A A

Popularne przeglądarki WWW już dzisiaj pozwalają wyciszać konkretne karty, abyśmy mogli uwolnić się od hałasu, który generują. Kolejnego dnia jednak wracamy na stronę i ponownie nasz słuch jest poddawany próbie. Programiści z Google chcą się raz na zawsze rozprawić z tym problemem.

Stabilna wersja Google Chrome już niedługo otrzyma funkcję, która uczyni Internet spokojniejszym miejscem. Pozwoli mianowicie w prosty sposób zapisać wyciszenie danej strony. Krótko mówiąc: wystarczy raz dezaktywować dźwięki na niej, by podczas kolejnych sesji witryna pozostawała „niema”. Wszystko, co trzeba będzie zrobić, to rozwinąć listę elementów (ikona przed paskiem adresu) i wybrać odpowiednią opcję.

Obecnie funkcja jest częścią testowej wersji przeglądarki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (a nic nie wskazuje na to, by miało być inaczej), to za kilka tygodni użytkownicy Google Chrome będą mogli wreszcie przeglądać strony internetowe bez obaw o to, że nagle zaatakuje ich automatycznie odtwarzający się filmik. Mała rzecz, a (u)cieszy.

Źródło: The Register, François Beaufort na Google+

Odsłon: 6330 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. arnakus
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-28 12:00

  No nie wiem czy takie wyciszanie stron jest dobre. Najczęściej hałas powstaje przy samoczynnym uruchomieniu jakiegoś filmu na stronie. Jak strona będzie wyciszona to nawet nie będę wiedział, że coś w tle mi się ściąga. Pół biedy jeśli pobór treści jest na zwykłym stałym łączu. A jak ktoś ma połączenie taryfowe to gigabajty mu się nabiją i nawet nie będzie wiedział kiedy.

  Skomentuj

  1. Vaclav
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-08-28 14:53

   np. trailer najnowszej płyty Kelly Family w 8K 120fps FLAC

   Skomentuj

  2. PinkElephant
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-08-28 18:15

   @arnakus - czytaj chłopie ze zrozumieniem że to użytkownik zadecyduje czy ma być wyciszone czy też nie. Widać że chyba mało neta przeglądasz - jest wiele stron gdzie masz wstawiony odtwarzacz z muzyką który się uruchamia automatycznie. I o to przede wszystkim chodzi aby te wrzaski wyciszyć

   Skomentuj

   1. arnakus
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-28 18:57

    Nie tylko... są reklamy poprzedzające materiał video znacznie głośniejsze niż pozostała treść.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!