Na topie

Google Pixel XL vs iPhone 7 Plus - który szybszy?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Apple iOS Google Android iPhone Producenci: Apple Google

Czy czysty Google Android może równać się w praktyce z Apple iOS?

  • Google Pixel XL vs iPhone 7 Plus - który szybszy?
A A

Google Pixel XL i Apple iPhone 7 Plus to jedne z ostatnich nowości na rynku smartfonów. Chociaż modele te wiele cech różni, nie przeszkadza to w ich porównywaniu. Pokusiła się o to między innymi ekipa PhoneBuff, która wzięła pod lupę niezwykle istotną kwestię.

Chyba każdy oczekuje od smartfona jak najlepszej płynności działania. W przypadku modeli flagowych, a właśnie o takich tutaj rozmawiamy, nie powinno być co do tego najmniejszych zastrzeżeń. Dzięki PhoneBuff przekonać możemy się jak wypada pojedynek Google Pixel XL vs iPhone 7 Plus.

Naturalnie są to smartfony pracujące pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Google chwali się jednak, że czysty Google Android działa doskonale, podobnie opisywany jest też Apple iOS. Test przeprowadzony przez PhoneBuff nie był skomplikowany. Polegał na otwieraniu na obydwu smartfonach tych samych aplikacji w określonej kolejności. Przeprowadzono dwie „rundy”.

Jak myślicie, który smartfon zwyciężył? Odpowiedź poznacie na poniższym materiale.


Źródło: PhoneBuff, BGR

Odsłon: 6027 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. elfirek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-27 09:12

    Moim zdaniem gosc zapomnial dodac, ze android ma domyslnie wlaczone opoznienia i animacje. Po kilku drobnych zmianach w ustawieniach i android przyspiesza o 20% albo i lepiej.
    Niemniej obydwa smartphony sa swietne.

    Skomentuj

    1. tomto
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-10-27 09:19

      Pierwsze co robię, to wyłączam animacje w ustawieniach programisty. A i tak po jakimś czasie "czekam" na to co ma mi pokazać telefon, chociaż moim zdaniem powinno być odwrotnie.
      Mam wrażenie że te animacje są właśnie po to żeby telefon miał czas na zrobienie tego o co się go prosi ...
      Z iPhonami, z którymi miałem doczynienia jest tak samo - z powodu animacji to ja czekam na telefon, a nie telefon czeka na to co ja chcę zrobić.
      Pod tym względem np. stary Ericsson T18 działał od razu - co się nacisnęło to było ...
      Pytanie retoryczne - kiedy zrobią takiego smartfona który będzie czekał na właściciela, a nie pokazywał animacje ukrywające jego powolność ...

      Skomentuj

  2. elfirek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-10-27 09:31

    Na innym tescie Pixel jest szybszy prawie we wszystkim za wyjakiem gier. Wiec ogolnie jak ktos potrzebuje szybko ladujace sie gry, to lepszy jest Iphone, a jak ktos potrzebuje szybki internet, kalkulator, aparat, to lepszy jest Pixel. https://www.youtube.com/watch?v=ejWHaGjSQGs

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-10-27 13:45

      Po pierwsze jest dokładnie tak jak mówił koleś w powyższym nagraniu - jak Pixel jest szybszy w czymś to są to pierdoły i ledwie o dziesiąte części sekundy. Jeśli ajFon jest szybszy to przy ciężkich zadaniach i zazwyczaj nawet o kilka sekund. Co i tak nie zmienia faktu, że obydwa w praktyce nie reprezentują większej różnicy w działaniu więc mówienie, że ten jest dla "takiego" a ten dla "innego" to przesada.

      Skomentuj

  3. AmigaPPC
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-10-27 11:08

    Poza tym rozdzielczość ekranu też swoje robi.

    Skomentuj

    1. panipizza
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-27 13:49

      Rozdzielczość obciąża GPU, nie ma wpływu na prędkość doczytywania danych z dysku czy obliczeń opartych na CPU.

      Skomentuj

  4. mgkiler
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-10-27 11:30

    Na tej aplikacj do Video w 2:00 widać, że na iPhonie "Lapsing video" trwało tylko parę sekund, a na Pixel trwało kilka RAZY dłużej.

    Tu była największa różnica. Nie wiem co dokładnie tam się działo. Może jakieś operacje graficzne procesor Snapdragon nie wspiera do kompresji video, a na iPhonie są wspierane i akcelerowane.


    Generalnie film pokazuje trochę prztyczka w nos tym co piszą komentarze, że iPhone kosztuje 3kafle, a sprzęt ma jak Android za 1 kafel - totalna głupota takie gadanie.

    Ludzie patrzyli tylko na ilość Ramu - wiedzieli, że iPhony mają mniej i wyciągali takie śmieszne wnioski...

    BTW:
    nie, nie mam iPhona.
    Miałem w życiu Symbiana, iOS, Androida a aktualnie mam Windows Phone
    :)

    Skomentuj Historia edycji

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-10-27 14:27

      Najgorsze jest to, że jest takie idiotyczne i powszechne przekonanie, że iPhone'y mają słabe bebechy a tylko system jest zoptymalizowany - bzdura. Układy graficzne i procesory czy pamięć masową przy premierze zawsze mają zostawiające innych daleko w tyle. Jedynie kładli zawsze lachę na pamięć RAM - w końcu przy iP7+ się to zmieniło i można mieć trochę kart w przeglądarce otwartych wreszcie.

      Skomentuj

  5. baca130
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-27 17:30

    Też trzeba patrzeć na to, że to są aplikacje różnych producentów napisane na różne architektury, przez co mogą być różnie zoptymalizowane.

    Skomentuj

    1. baran
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-27 22:25

      I to jest sedno sprawy. Takie porównanie jest o kant wuja rostrzaść, bo generalnie pokazuje tylko efekt końcowy. Nie pokazuje jego źródła. Ciężko stwierdzić dlaczego Android jest tutaj wolniejszy.
      Taki "test" pokazuje tylko, że platforma Appla lepiej się spisuje i tyle, a czy to jest wina systemu, sprzętu, czy optymalizacji oprogramowania? To już inna bajka.
      Tyle moim zdaniem.

      Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-10-28 09:43

        Ale zawsze liczy się efekt końcowy. Co obchodzi normalnego użytkownika co jest pod spodem? Ma działać szybko i stabilnie.

        Skomentuj

  6. Ambasador marki Samsung 1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-29 15:09

    Oba modele cechują się bardzo szybkimi procesorami tak jak Samsung Galaxy S7 który dzięki zegarowi procesora 2,3 GHz nawet przy kilku włączonych aplikacjach działa płynnie i bez zacięć.