Na topie

GoPro ma problemy - jak chce je rozwiązać?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto RTV Ciekawostki Gadżety Kamery Tematyka: Kamery sportowe Producenci: GoPro

Plan GoPro można podzielić na trzy kroki: najpierw będą zwolnienia, potem przemyślane portfolio, a w międzyczasie pojawią się potężne edytory.

GoPro

AA

Od kilku lat w zawrotnym tempie zyskiwała popularność i z każdym kolejnym kwartałem poprawiała swoje wyniki finansowe. Niestety firma GoPro już od jakiegoś czasu nie oferuje niczego rewolucyjnego i dlatego też z wyznaczającego trendy lidera sektora kamer sportowych stała się mającym poważne problemy finansowe przedsiębiorstwem. Jak Amerykanie chcą się uratować przed klęską, na którą bez wątpienia nie zasługują?

GoPro wyniki

Najpierw zwolnienia

Proces ratowania firmy rozpoczął się jeszcze w styczniu, kiedy to 7 proc. spośród liczącej 1500 pracowników ekipy musiało pogodzić się z możliwością utraty pracy w każdym momencie. Same zwolnienia jednak nie wystarczą…

Przemyślane portfolio

Dlatego też na początku lutego firma GoPro zapowiedziała, że w celu poprawy kondycji od kwietnia na ofertę producenta składać będą się jedynie trzy modele – Hero 4 Black (za 530 euro), Hero 4 Silver (za 430 euro) i Hero 4 Session (za 220 euro). Pozostałe kamery zostaną wycofane ze sprzedaży, w tym najtańsza – Hero (za 140 euro). 

GoPro oferta

Co dalej? Jeszcze w tym roku czeka nas kilka premier od GoPro. Najważniejszą z nich bez wątpienia jest kamera Hero 5 – nowa wersja najpopularniejszego produktu Amerykanów. Na rok 2016 zaplanowany został również debiut pierwszego drona. Bezzałogowiec o nazwie Karma może pozytywnie wpłynąć na kondycję firmy – o ile tylko zaoferuje coś, czego próżno szukać u konkurencji, na przykład superstabilne nagrania (które są zapowiadane).

Potężne edytory

To jeszcze nie wszystko. Otóż po tym jak firma GoPro udostępniła narzędzia do nagrywania świetnych filmów (czyt. kamery), teraz chce dać użytkownikom oprogramowanie, które pozwoli w ciekawy sposób je edytować. 

Wraz z początkiem marca firma GoPro staje się posiadaczem narzędzi Replay i Splice. Amerykanie zapłacili za nie 105 milionów dolarów, aby „przyspieszyć i poprawić możliwości edycji filmów”. Aplikacje są – według GoPro – „ultrawygodne, a jednocześnie niezwykle potężne”.

Slice

Replay to dzieło francuskiej firmy Stuperflix. Aplikacja pozwala w kilku krokach wybrać klipy wideo i zdjęcia, po czym automatycznie łączy je w jeden film dopełniony efektami przejścia, animacjami i zsynchronizowaną muzyką. Splice natomiast to aplikacja teksaskiego Vemory, która „łączy zaawansowane funkcje znane z desktopowych programów z szybkością i wydajnością interfejsu aplikacji mobilnej”.

Kierunek wydaje się dobry. Pytanie tylko czy to wszystko wystarczy…

Źródło: The Verge, Digital Trends, GoPro. Foto: GoPro

Odsłon: 13404 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
 1. PL_SBX
  Oceń komentarz:

  17    

  Opublikowano: 2016-03-02 12:26

  Dobrze że mają problemy. Ich produkty są przereklamowane i źle wycenione. Może obudzą się.

  Skomentuj

 2. Marucins
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2016-03-02 13:44

  Ehhh...
  GoPro w obecnej sytuacji tanich i porządnych alternatyw z Chin nie ma racji bytu.
  Niby wytworzyło wokół marki pewne zamieszanie ale mamy 2016 rok a konkurencja nie śpi.
  Ludzie coraz częściej i chętniej sięgają po produkty z Chin tym bardziej że niemal wszystko i tak jest tam produkowane.

  Skomentuj

 3. Dragonik
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2016-03-02 13:55

  Tak to jest jak się sprzedaje "gówno" za wygórowaną cene

  Skomentuj

 4. sajgon338
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2016-03-02 13:58

  Niech dalej zawyżają ceny produktów, to im konkurencja pochłonie cały rynek. Pewnie jak wielu osobom nie szkoda mi ich

  Skomentuj

 5. Kirito.
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2016-03-02 15:16

  Syndrom Apple, nie idzie im sprzedaż, to wycofują z rynku najtańsze modele, jeszcze tylko brakuje, żeby podwyższyli ceny pozostałych, albo zrobili o 100$ droższe wersje z pomalowaną na złoto obudową xD

  Skomentuj

 6. Flynn
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2016-03-03 00:07

  Zarabiali gdy nie mieli konkurencji. Teraz robią słabe kamerki, średnio wykonane i chcą to sprzedawać w tak absurdalnie wysokich cenach?

  Skomentuj

 7. asceta
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-03-05 08:15

  To chyba pierwszy raz gdy nie zgadzam się ze wszystkimi moimi przedmówcami;) ostatnio kolega, taternik, pozyczył mi gp3 black. Spadła mu wcześniej w 400m przepaść, potem ją znalazł i okazała się być w pełni sprawna. Gp3 to mała kosteczka, która ma wszystko czego trzeba amatorom youtube. Chcesz zrobić film zachodzacemu słońcu, swoim wyczynom na desce czy motorze nie nosząc kilogramów sprzętu? Stosujesz małe gp. Nie nazwał bym tej kamerki przereklamowanym, źle wycenionym gównem, bo na to nie zasługuje. Jakoś jest dobra, nagrania też, zabawy timeleapsem i slowmo dają dużo satysfakcji. No i jest jeszcze fajny program do amatorskiej obróbki.
  Zatem pytanie do przedmówców - mieliście gp w rękach? Opinię wyrobiliście własną, czy też jest to wypowiedź "nie kręcę filmów, nie stać mnie to skrytykuję"

  Skomentuj

  1. mozilla007
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-03-08 08:02

   Akurat miałem ostatnio, no nie ostatnio bo pół roku temu nad taką kamerą no i po porównaniu dwóch kamer mam sony action cam. Niestety ale kształt bardziej oplywowy i lepiej sobie radzi. Cena podobna ale widać różnicę.

   Skomentuj

  2. Bocian81
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-03-09 17:52

   Chodzi o to ze to samo mozesz miec za 1/3 ceny,samo w sobie GOPRO nie jest złe.

   Skomentuj

 8. agatajas
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-03-09 14:23

  Na każde problem jest jakieś rozwiązanie więc głowa do góry I może lepiej skorzystać z chinski dla firm poznań niż się zamartwiać z portalu Preply http://kursy-angielskiego-za-granica.pl/poznajcie-ukrainski-start-up-preply

  Skomentuj

 9. januszb
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-03-09 22:39

  Kupili Replay i Splice... Zrobią z nimi pewnie to samo co ze świetnym kodekiem Cineform'a, który kupili, chcieli wykorzystać a z którego nie wiadomo co wyszło. To co nie wyszło to na pewno to, że przestali go rozwijać i wypięli się na całą rzeszę ludzi, którzy używali go w NLE.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!