Na topie

GTA V na zintegrowanej grafice APU AMD

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Sprawdzamy jak zintegrowana grafika AMD poradzi sobie z GTA V

AA

Po premierze GTA V pecetowcy mogli odetchnąć z ulgą. Pomimo złośliwych przepowiedni właścicieli konsol, gra okazała się dobrze zoptymalizowana i działa płynnie także na komputerach z podzespołami ze średniej półki. Nasza recenzja GTA V jest na bieżąco aktualizowana i aktualnie zawiera wyniki kart graficznych i testy w rozdzielczościach 1920 x 1080, 2560 x 1440 oraz 3840 x 2160. Wkrótce dołączymy do tego wyniki procesorów.

Skoro optymalizacja jest taka dobra, co można wycisnąć z gry na... zintegrowanej grafice? Sprawdziliśmy to na przykładzie AMD A10-7850K z zintegrowaną grafiką Radeon R7. Układ graficzny pracował na pamięci RAM 2133 MHz oraz został podkręcony do 900 MHz. Testy przeprowadziliśmy w rozdzielczości Full HD i ustawieniach średnich (z wyłączonymi efektami specjalnymi). Dla grafiki zostało przypisane 2 GB RAM.

Wykorzystaliśmy fragment rzeczywistej rozgrywki widoczny na materiale wideo powyżej (bez cut-sceny na początku gry - tam liczba klatek na sekundę nieco spada).

GTA V: 1920 x 1080
[kl.s.] ustawienia średnie, efekty i AA wyłączone

A10-7850K (OC 900 MHz) 38
32
   średnie klatki na sekundę
 minimalne klatki na sekundę

Można? Można. Jeśli prędkość działania gry nam nie odpowiada można jeszcze bardziej zmniejszyć detale, zmniejszyć rozdzielczość, czy po prostu zastosować szybsze pamięci RAM (np. 2400 MHz) i dalej bawić się w podkręcanie.

Także... GTA V działa nieźle na zintegrowanej grafice. Mit potwierdzony ;-). Jeśli mielibyście ochotę na bardziej szczegółowe testy GTA V na zintegrowanych grafikach, dajcie znać w komentarzach.

Źródło: informacja własna

Odsłon: 24450 Skomentuj newsa
Komentarze

84

Udostępnij
  1. Sezar186
    Oceń komentarz:

    25    

    Opublikowano: 2015-04-17 18:23

    Optymalizacja fenomenalna. Polecam ;]

    Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:43

      Samo to ile udało im się wyducić z pradawnych konsol ps3 i x360 zrobiło na mnie wielkie wrażenie.

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2015-04-17 23:06

        A najśmieszniejsze jest to, że konsolowcy ciągle pisali, że w detalach jak na PS4/X0 to pogramy na PC za 4000zł...

        A tu okazało się, że na PC za 1800zł...

        Skomentuj

        1. Ladros
          Oceń komentarz:

          -6    

          Opublikowano: 2015-04-18 11:08

          No właśnie ciągle się zastanawiam, gdzie tak pisali Ci konsolowcy.
          Mogę jakiegoś linka czy coś?

          Skomentuj

          1. mgkiler
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-18 12:58

            Przejrzyj newsy z benchamrka z ostatnich paru miesiecy w tematach o GTA V, Wiedzmina, The Order, itp...

            Było tego setki. Była też Lara Croft, Wolfen, ale dostali bana prawdopodobnie bo coś już nie piszą.

            Skomentuj

          2. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2015-04-19 05:03

            Pewnie dostanę trochę minusów za to ale cóż, skoro tak jest to napiszę co myślę. Osoby, które kliknęły w ostatnią opcję i zrobiły to "naprawdę" powinny być wyłapane przez Policję(Mimo, że jak duża ilość ludzi ich nie lubię zbytnio). Dlaczego tak się powinno stać? Za głupotę Marcina Jaskólskiego, czyli autora tematu tak by na przyszłość ruszył tym co ma między uszami, jeśli ma i nie reklamował piractwa jako czegoś normalnego. Owszem zdarza mi się także skorzystać z torrentów ale jeśli coś mi się spodoba to kupuję to. Naprawdę popis skrajnej głupoty z tą ankietą, a teraz czekam na minusy bądź na usunięcie posta(i tak go wkleję znowu).

            Skomentuj

          3. silvver
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-19 21:13

            I co by to dało? To tylko sonda, część ludzi głosuje 4teh lulz jak to się mawia w pewnych częściach Internetów :P
            A co jeśli ktoś kupił GTA V, ale serwery rockstara są zapchane to dlatego pobiera z torrentów a potem wklepie swój kluczyk do social clubu? I co, wg Ciebie też powinien mieć wizytę policji?

            Skomentuj

          4. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2015-04-20 00:42

            Przecież dobrze wiemy, że piszę o oszustach. Logiczne, że ktoś kto sobie wklepie potem klucz nim nie jest. Miałem na myśli bardziej bezczelność ostatniej odpowiedzi w ankiecie i to, że "być może" jakieś gimbusy mają z tego frajdę. Trochę szacunku autorom GTA się należy bo może i w pewnej części widzą w nas $ ale zrobili dobrą grę.

            Skomentuj

          5. Masakrowiec
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-22 09:27

            Nawet nie zdajesz sobie sprawy jaką reklamę robią torrenty twórcom gry. Nawet jeśli 30% osób które ściągnęły, a później kupiły, bądź poleciły produkt innej osobie, to już jest to ogromny sukces dla firmy która stworzyła grę.
            Podobny model możesz zaobserwować w grach f2p, tylko że tam producenci kładą nacisk na mikropłatności.
            Poza tym jak tak boli Cię to, że ktoś ściąga z torrentów to też sam ściągaj i problem z głowy.

            Mentalność polaków, bardziej interesuje ich co się dzieje za płotem niż we własnym...

            Skomentuj

        2. prime27pl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-18 13:43

          trzeba przyznac że daje to do myslenia :D może jednak zmienie swoje i5 na apu :D

          Skomentuj

      2. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-17 23:07

        Generalnie na mnie to też zrobiło wrażenie by z tak słabego sprzętu jak X360 i PS3 tyle wyciągnąć. Już dawno to mówiłem.

        Ale widać braki ramu na X360/PS3 - drzewa wyrastające naglę, itp - doczytywanie w locie jednak mocno widoczne.

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-20 08:37

          Tia, z tym ze GTA5 na starych konsolach wyglada bardziej jak San Andreas - sory, cudow nie ma...

          Skomentuj

    2. niebieskiptak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-20 23:42

      Konsola vs 3 x mocniejszy komputer na całą generacje
      Już znamy sekret tej optymalizacji

      http://restinpc.blogspot.com/2015/04/gta5-ps3-vs-maszyna-do-pisania-wada.html

      Skomentuj

  2. Barubar24
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-04-17 18:33

    No to nieźle. Na procku za ok 600 zł można pograć i to całkiem nieźle, a na Intelu z HD 4600 za 1400 zł gra się odpali ale raczej nie pograsz.

    A ludziska tak idą w te intele i przepłacają.

    Skomentuj

    1. barwniak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:39

      Tak, ale na Core i7-5775C i Core i5-5675C na aktualną podstawkę LGA1150 już tak. A będą przed wakacjami. Intel Iris Pro 6200 ze zintegrowaną pamięcią podręczną eDRAM raczej nie da szans Radeon-owi R7 w AMD A10-7850K.
      W tym roku nie spodziewał bym się nowych APU od AMD.

      Skomentuj

      1. PrEzi
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2015-04-17 20:12

        Taaaa... a cena Iris Pro w porownaniu do APU.... to ?

        Skomentuj

        1. barwniak
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2015-04-17 21:49

          Lepsza wydajność to chyba jasne, że cena wyższa.

          Skomentuj

        2. PL_SBX
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-04-18 08:36

          Wydajność co najwyżej porównywalna a cena 10x większa. Ja podziękuje jednak.

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-18 14:07

            nie ma mini atx

            Skomentuj

          2. karer
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-18 15:32

            jest mini atx i jest takze MICRO ATX.

            Skomentuj

          3. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-18 17:48

            no raczej niema

            http://wapiti.telecom-lille1.eu/commun/ens/peda/options/st/rio/pub/exposes/exposesrio2007-ttnfa2008/Raynal-Room/images/Cartes_meres/Formats%20CM.jpg

            Skomentuj

          4. bizum
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-22 14:34

            no raczej jest
            http://en.kioskea.net/contents/377-motherboard

            Skomentuj

    2. Franz
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:41

      Większości co kupuje Intela to obojetne, bo i tak dokupują zewnętrzną kartę sporo wydajniejszą od tej w APU AMD.
      Ale z kolei w laptopach takie APU byłoby świetnym rozwiązaniem - jednak AMD kompletnie odpuścił rynek laptopów i ciężko kupić taki laptop.

      Skomentuj

      1. meandors
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-04-17 20:46

        AMD nie odpuszcza laptopów, tylko ciężko im konkurować z wielowątkowością i poborem prądu z intelem. Jak nie zejdą z procesem technologicznym będą zawsze w tyle.

        Skomentuj

    3. Holly
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-17 19:01

      Na i7 z HD4600 da się grać w granicach 30 klatek na minimalnych lecz tylko w "zwykłym" HD ,ale to zawsze coś :) .

      Skomentuj

    4. SoulRak3r
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-04-17 22:13

      Przecież te proce nie kupuje się dla integry. Za co innego cenimy sobie proce intela Panowie.

      Skomentuj

    5. Pitirus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-18 01:19

      Tylko, że w zamyśle intela jeśli chcesz grać na desktopie to kupujesz kartę graficzną ;)

      Skomentuj

    6. johniee1
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-04-19 01:06

      Gowno prawda, czekam na nowa grafike, odpalilem gta V na uwaga
      Pentium G3258 i integrze - gra chodzi plynnie oczywiscie cos kosztem czegos, a wiec detale na minimum oraz rozdzialka 800x600 dla kogos kto 10lat strzalal w cs1.6 to nie wyzwanie gra z pixelami ;] A wiec na i5 spokojnie da sie wiecej wyciagnac i wyzsza rozdzielczosc ustawic. Jestem zablokowany przez chipset z97 ktory udostepnia tylko 512mb pamieci ram dla integry.

      Skomentuj

    7. Viperus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-20 10:06

      na intelu też działa w FULL HD
      https://youtu.be/fouX9FwzlKM

      Skomentuj

  3. carbo888
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-04-17 18:36

    Próbowałem na torentach aby sprawdzić czy mój komputer to udźwignie, 60gb to jest wystarczające zabezpieczenie antypirackie nie wiem komu chcę się ściągać aż tyle i jeszcze do tego nie ma cracka, w wakacje kupie. Wersja pudełkowa na ilu jest płytach?

    Skomentuj

    1. M4St3R
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:38

      Na 7 jak się nie mylę.

      Skomentuj

    2. 14r33k
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:39

      Przed chwilą sprawdzałem i pan z nickiem na S wydał cracka kilka dni temu.

      Skomentuj

      1. PrEzi
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-04-17 20:14

        Z nickiem na S to wszystko jest "kradzione" lol...
        Raczej zaczynajace sie na trójkę jest dzialajace... szczegolnie w wersji dwa.

        Skomentuj

      2. tom_58gd
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-18 17:37

        Za tę grę warto wydać te 170pln.Twórcom należy się ta kasa jak psu miska.

        Skomentuj

    3. mesiuskate
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:42

      pudełkowa posiada 7 płytek dvd

      60GB nie jest to już tak dużo w dużych miastach, ale pobieranie z ich lauchera w dniu premiery to nawet 1GB był sporo :|, nie wiem jak jest teraz

      Skomentuj

    4. veteran97
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-04-17 22:00

      Crack V2 działa na W7 i W8. Jest on od pana którego nick zaczyna się na cyferke na którą czeka każdy fan Half Life a kończy na skrót od DeathMatch :D Stronka z ktorej to można zassać... Wiesz, w COD:MW2 była taka fajna mapa Skidrow, a Ty poszukujesz crack... Co więcej najpopularniejszą domeną jest .com... ;))

      Skomentuj

      1. wirher
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-04-19 17:30

        Twój post jest niczym zagadka Sfinksa :D

        Skomentuj

  4. Rocik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-04-17 18:36

    Nie ma na mój system :C

    Skomentuj

    1. Dvorak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:39

      Ten sam problem

      Skomentuj

  5. pablo11
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-17 18:38

    Są ustawienia 1680x1050 lub coś mniejszego?? Działałoby GTA na takiej rozdziałce na karcie 2x słabszej od tej GPU (Radeon 7650M-480rdzenix550MHz+1GB DDR3) I3-3120M- (2x2.5GHz) +4GB ramu ???? Gra ktoś na takim sprzecie??

    Skomentuj

    1. heartagram
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-04-17 18:54

      Chłopie ja gram przy około 35+/- fps na lapku za 900zł ( 710m+2020m procesor 2.4x2+4GB) taka optymalizacja :D laptop pod studia, a da się płynnie z przyjemnością na 1366x768 rozdzielczości grać. Nie mówie, że to jest szał ale moja konfiguracja nie została stworzona pod taką zabawe, a jednak w pociągu przyjemnie się śmiga. Nie wierze do teraz, że R* tak się postarało - mega polecam kupić :) Ciekawe czy inni producenci gier pójdą po rozum do głowy i zaczną dopracowywać swoje gry tak jak wyszło to z gta iv na gta v.

      Skomentuj

      1. decorator12
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-17 20:01

        Na dwoch rdzeniach i dwoch watkach da sie grac? Nie dropi czesto?

        Skomentuj

        1. heartagram
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-17 21:58

          Ani troche, rozdziałka w/w wszystkie inne dodatkowe opcje grafiki wyłączone, opcje na średnie wszystko i nie miałem spadków tak do chwilami 27fps jak miałem tą misje u jubilera tam dosyć się działo czyli da się grać bez nerwów, ogólnie 35 ciągle, na farmie Trevora nawet ciut więcej. Ale mam 2 takie przypadki w ciągu 18% przejścia gry czyli jakieś 7h+/- jak djjaroslav8712 że potrafi wywalić bo zatkało sprzęt no ale to nie jest lapek do tego jak powiedziałem, tak sądze :d

          Bardziej jak 4/2 rdzenie to tu chyba karta grafiki 1gb potrzebna bo u kolegi chcieliśmy na jeszcze większym muzeum (9600gt+2.4x2+4gb) i 512 mg niegrywalne - 20fps max.

          Skomentuj

    2. Viperus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-17 19:05

      minimalna to 800x600

      Skomentuj

  6. pietrov
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-04-17 18:43

    "Ciągle próbuję pobrać... " :D

    Skomentuj

  7. kozdroman
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-17 19:11

    Machery, a pójdzie mi to gta V w full HD w średnich detalach chociaż? Core i3 2120, gainward gtx 260 GS 55nm, 4 giga ram...? Jest do tej gry jakieś demo? Gta IV teraz ogrywam i działa w średnich na full HD co mnie mocno zdziwiło..

    Skomentuj

    1. Skullek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-04-17 19:56

      Na średnich w FHD ? Hahah.. No raczej nie... Integra w tym APU jest mocniejsza od twojej karty i działa ledwo w 38 klatkach na sek... Myślę, że możesz liczyć tylko na cinematic experience 24 fps... Co innego w HD...

      Skomentuj

      1. mati3910
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-17 20:58

        No i tutaj cie zaskocze bo w rozdzielczosci fullhd z ta grafiką spokojnie da rade grać nawet z włączonym fxaa na poziomie 30 fps a czasem i więcej, problemem jest tutaj tylko 4gb które po chwili grania zamula wszystko, więc na 4gb to ciężko się gra, lepiej dołożyć już choćby ze 2gb ram i można spokojnie grać.

        Skomentuj

        1. kozdroman
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-18 17:14

          Hmmm, masz tą kartę? Nie stać mnie na modernizację kompa i jestem w stanie nawet rozdzielczość trochę obniżyć, mój monitor ma dobre skalowanie rozdzielczości..

          Skomentuj

          1. mati3910
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-18 19:34

            Mam, i normalnie chodzi ale niestety po kilku min ram nie wyrabia i zaczyna się szarpanie, w twoim przypadku tez może być problem bo masz 4gb, w twoim jak i w twoim przypadku nie grafa i proc jest ograniczeniem a pamieć...

            Skomentuj

    1. hrabin1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-17 20:38

      też jestem heretykiem i jeszcze nie kupiłem, ale bóg mi świadkiem, że zamierzam... tyle, że mam dylemat... posiadam i5 3470k @ 4,3 MHz 8 GB ram, lecz niestety działam tylko na awaryjnej grafice (4890).. 7970 "GHz edt." gigabyte wyzionęła ducha przy delikatnym, dosłownie, podbiciu napięcia.... a że było po gwarancji...

      ciekawy jestem jak gta v zachowa się przy takim procku i takiej karcie. to jest jedyna rzecz, która powstrzymuje mnie od zakupu.
      natomiast co do karty, to czekam na nowe radeony i odpowiedź nvidii... ale pograł bym. :)

      Skomentuj

  8. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-17 21:00

    Ja czekam do czerwca co AMD wymyśli z nowymi grafikami jak nie to biorę R9 290X albo Nvidię (którąś z) serii 900 kwestia cena do wydajności.
    A tak czy siak teraz zbytnio nie mam czasu aby grać w GTA V a wiem że jakbym dosiadł to chyba 40h na posiedzeniu :D (z drzemkami)

    Skomentuj

  9. st4lk3r
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-17 21:08

    Dziś ściąganie 5 GB patcha do launcher'a szło z prędkością 1,5-3 MB/s, więc albo R* poprawiło serwery, albo już pierwszy boom na grę minął.
    A co do samej gry - 8350@4,5 GHz, 8 GB, GF 660 2 GB - 1920x1080, większość rzeczy na b.wysokie/wysokie, draw distance na max, jedynie tekstury na średnie (bo gra chciała jeść 2,6 GB VRAM) i jest megapłynnie, a mimo wszystko nadal zachwycająco ślicznie!
    Brzydzę się wszystkimi czekającymi na GTA V i crack na torrentach. Dzięki takim osobom na kolejne GTA na PC będziemy czekać z poślizgiem nie dwu, a trzyletnim!

    Skomentuj

  10. djjaroslav8712
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-04-17 21:41

    Dla ciekawych świata: na C2D E7400 4GB Ram i HD4870 512mb gra jest niegrywalna :] za mało pamięci na karcie. Tryb 800x600 z totalnym minimum graficznym woła około 800mb więc jeżeli ktoś posiada tak archaiczną kartę jak ja, to może sobie odpuścić zakup ;) Gra non stop doczytuje (wiadomo) a po paru minutach wywala błąd... czyli zatkało sprzęt :] pozdro

    Skomentuj

    1. hrabin1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-18 11:08

      dzięki za opinię. odpuszczam na razie, bo siedzę na awaryjnej 4890 1 GB a to prawie to samo....

      Skomentuj

      1. barwniak
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-04-18 12:39

        Zupełnie nie to samo, ty masz GPU 1GB i 8GB ram-u. Niebo a ziemia, ale na FHD bym nie liczył :)

        Skomentuj

        1. hrabin1
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-20 14:23

          wiem, że 512 MB więcej, ale te gpu to prawie jeden pies.. nawet można te karty w cs łączyć. czyli 4870 i 4890...
          pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

          Skomentuj

  11. mutissj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-17 21:54

    a gdzie porównanie do INTEL HD4600?

    Skomentuj

  12. InFlamedOne
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-18 02:05

    Do ankiety zapomniano dodać BARDZO ważną opcję - KUPIĘ JAK CENA BĘDZIE NORMALNA.

    Nigdy nie dałem za grę więcej niż 15 EUR, większość za 5 10.

    Trzeba z byka spaść, żeby kupować gry w dniu premiery za 60 EUR, szczególnie że często dostajemy niedopracowany produkt.

    Gram z uwagi na powyższe zawsze w gry sprzed 1-3 lat, ale chwalę to sobie - wszystko połatane, zazwyczaj mogę grać na laptopie w maks detalach i dałem za grę grosze. Polecam.

    Skomentuj

    1. pietrov
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-04-18 06:40

      Nikt nie każe kupować od razu na Steamie gdzie jak wiadomo w dniu premiery ceny są wysokie. Ja swój egzemplarz dostałem na Allegro za połowę steamowej ceny :P

      Skomentuj

      1. InFlamedOne
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-18 08:20

        widzisz, ja wolę mieć wszystko w jednym miejscu i nie pie**szyć się z instalacjami z różnych źródeł i bałaganem na kompie. Piratów też nie tykam, spróbowałem 2-3 razy i zawsze miałem jakieś dziwne errory, coś się wysypywało, była to droga przez mękę.

        Nie warto. Jak ktoś nie ma bezmyślnego pędu na nowości, to świetnie sie ma grając w połatane wersje 'Game of the year edition' ze wszystkimi DLC itd - po prostu sprzed 2-3 lat.

        Ustawiasz suwaki na maksa na GTX 860 M i jedziemy.

        Skomentuj

  13. prime27pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-18 10:07

    Czekam teraz na tych którzy tak najeżdżali na APU .

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-04-18 11:52

      tutaj lepszy zestaw za intelu za tą samą cenę :)!

      http://www.morele.net/inventory/info/rvnIHS/

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-20 08:46

      Przy budzecie 1700 na kompa wydac 150 na zasilacz i 170 na bude - bezcenne :/

      Skomentuj

  14. Wojtek_lego
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-18 11:16

    Chłopaki pomóżcie bo nie wiem czy jest sens kupować na PC :P
    Specs:
    CPU: Intel Pentium E5200 OC: 3Ghz
    RAM: DDR2 4GB 400MHz
    GPU: NVIDIA GeForcer GTX 650 (Palit Microsystems)
    Mainboard: GA-73PVM-S2h

    Skomentuj

    1. decorator12
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-18 12:37

      nie ma sensu - Twój CPU nie wyrobi

      Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-18 14:08

        da radę tylko musi za lockować fps na stałym poziomie.

        Skomentuj

        1. ModeratorChodziWRurkach
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-20 22:28

          "lockować" xD

          Nie ma to jak posługiwanie się językiem cebulowo-techniczny.

          Skomentuj

    2. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-18 12:47

      szkoda twoich nerwów .

      Skomentuj

    3. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-20 08:48

      Z tego co czytalem to C2D nie daja rady w GTA5, bez wzgledu na zegar

      Skomentuj

    4. Wojtek_lego
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-22 06:59

      Chyba raczej pójdzie :D https://www.youtube.com/watch?v=t7BWSXwft7Y

      Skomentuj

  15. DaroBenchmarkPC
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-18 11:45

    Czy jak wyjme moje gpu z kompa to z przelaczy mi na intefre? Chcialbym zobaczyc ile fps na zintegrowanym ukladzie bym wycisnol :)

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-18 13:42

      ? :D ty tak na poważnie ?

      Skomentuj

      1. DaroBenchmarkPC
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-20 19:51

        No :) warto spróbować :)

        Skomentuj

  16. mjwhite
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-18 12:54

    podkręcony układ graficzny mimo wszystko fałszuje nieco wyniki, nie każdy podkręca, nie każdy układ pójdzie na 900mhz itd.
    Przydało by się kilka zintegrowanych układów do porównania w ustawieniach medium i low.

    Skomentuj

  17. xxxTIGERXXX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-18 14:09

    Pójdzie mi na Lenovo Y510p ? Procesor - Intel Core i5-4200M (2 rdzenie, 2,5GHz)RAM- 8GB , Karta Graficzna - Nvidia GeForce GT 750M SLI, Windows 8.1

    Skomentuj

  18. shoken
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-18 14:46

    Super mam nadzieje że już wkrótce nie trzeba będzie wydawać kupe kasy na jakieś niewiadomo jakie karty po 1500 zeby sobie pograc i wszystko bedzie smigalo na integrze.Najlepiej nie kupowac zadnych zle zoptymalizowanych gier tak zeby sklonic producentow gier do lepszej optymalizacji tak zeby all szlo na integrze na co najmniej srednich detalach.

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-18 19:39

      nikłe szanse ale kto wie .

      Skomentuj

  19. shoken
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-04-18 19:53

    jest popyt jest podaż jak jest popyt na kiepsko zoptymalizowane gdy to jest podaż tzn. takie gry sie pojawiaja a jakby nie bylo popytu i pare firn ktore robia takie gry by odnioslo straty finansowe to robiac nastepna gre by sie zastanowili czy oplaca im sie odwalac maniane i isc na skroty projektujac gry ktore sa pobugowane i slabo dzialaja.Wszystko zalezy od rynku wiec tylko uzytkownicy i gracze moga to zmienic.

    Skomentuj

  20. fajnadupka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-18 23:21

    Ktoś się orientuje, jakie ustawienia odpowiadają grafice na PS4. Tak z ciekawości pytam. No offence

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-04-19 19:38

      podobno wysokie

      Skomentuj

  21. baca130
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-19 01:52

    Czemu nie ma opcji kupię później?

    Skomentuj

  22. TitoBandito01
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-04-19 14:48

    Pójdzie mi na Pentium 166, 16MB RAM i VooDoo1 4 MB. Chodzi o wersję na dyskietki - specjalna edycja na 6000 dyskietek. Jak myślicie?

    Skomentuj

  23. kaczykozaczy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-19 22:03

    Jestem szczerze zafascynowany optymalizacją GTA V.
    U brata na 4 letnim kompie za 2k działa płynnie na DX11 w rozdziałce 1440x700? nie pamiętam dokładnie. Średnie ustawienia oczywiście, ale ważne że działa.
    Komp brata: i3 2100, hd6850 1gb, 4gb ram - więc słabiutki, ale zapewnia komfortową rozgrywkę :) 15% przeszedłem, nie odchodząc od kompa.

    Na swoim kompie uwaga: c2d e6400@3,2, 9600gt 512, 4gb ram też odpaliłem :D
    800x600, minimalne ustawienia, wykorzystuje 850mb z 512mb na karcie.
    Działa, ale straszna pikselowa. No kurde, ale jaki stary komp - jestem pod wrażeniem. Chodzi chyba lepiej niż GTA IV.

    Odnośnie ustawień takich jak w ps3.
    Myślę, że nawet na minimalnych ustawieniach, ale w wysokiej rozdzielczości, full hd, ewentualnie 1680x1050 wygląda lepiej niż na ps3. Ale to moja ocena.

    Wg mnie warto było czekać na wersje na PC.