Telewizory

Laserowe telewizory coraz bliżej. HiSense rewolucjonizuje technologię

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Hisense podczas tegorocznej edycji targów CES, zdecydował się pokazać swoje najnowsze telewizory laserowe. Firma ta jest znana z dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają konsumentom cieszyć się kinowymi doznaniami bez wychodzenia z domu.

Materiał sponsorowany przez Hisense

8K Sonic Screen

W poprzednich latach, Hisense zasłynął jako pierwszy producent na świecie, który wprowadził na rynek telewizor laserowy 8K. Dodatkowo, firma ta jest twórcą przełomowej technologii TriChroma, co przyczyniło się do zdobycia przez nią tytułu pioniera w kategorii Laser TV. W trakcie tegorocznej edycji targów CES, Hisense zaprezentował kolejną nowość - telewizor laserowy 8K Sonic Screen.

Urządzenie to oferuje największy na rynku ekran dźwiękowy, który wyróżnia się strefą dźwięku o powierzchni 3,4 m2 oraz ponad 100 000 modułów dźwiękowych. Dźwięk jest generowany przez panel umieszczony bezpośrednio pod ekranem, co sprawia, że najnowszy model Hisense zapewnia niezrównane doznania audiowizualne, przenosząc widza w sam środek akcji. Ale to nie koniec innowacji wprowadzonych przez Hisense do kategorii Laser TV. Najnowszy model marki został zaprojektowany tak, aby można go było zwijać. To prawdziwa rewolucja w kategorii Laser TV, która przekracza możliwości dotychczas znanych nam ekranów. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu antyrefleksyjnej powłoki, ekran nie odbija światła zewnętrznego, co pozwala widzom cieszyć się odpowiednio jasnym obrazem.

HiSense

Ultra Slim 4K Laser TV

Podczas targów CES 2024, Hisense zaprezentował kolejną nowość z kategorii Laser TV - model Ultra Slim 4K Laser TV. Ten telewizor został wyposażony w kompaktowy silnik laserowy oraz technologię Ultra Slim Display. Nowy model od Hisense to najmniejszy telewizor laserowy dostępny na rynku. Ultra Slim 4K Laser TV wyróżnia się ultra cienkim ekranem o grubości zaledwie 1,57 cm oraz niewielką wagą - 7,5kg. Kompaktowe wymiary telewizora umożliwiają jego łatwą instalację w każdej przestrzeni, a jednocześnie gwarantują doznania audiowizualne na najwyższym poziomie.

Ultra Black Screen Laser TV

Hisense, zgodnie z wyznaczonym kierunkiem rozwoju, dąży nie tylko do ciągłego podnoszenia jakości wyświetlanego obrazu, ale również do dostarczania konsumentom nowych możliwości, które oferują telewizory laserowe. Na targach CES 2024 firma ta zaprezentowała nowy model Ultra Black Screen Laser TV. Jest to pierwszy na świecie ekran, który wykorzystuje technologię antyodblaskowej folii, stworzonej z nanocząsteczek. Ta innowacyjna technologia poprawia efektywność odbijania światła zewnętrznego o 50%, co z kolei zwiększa jasność i kontrast wyświetlanego obrazu. Nowy model od Hisense wykorzystuje także technologię Barco Bright, która gwarantuje najwyższą jakość obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu.

AR Heads-Up Display

Hisense nie zapomniał również o przemyśle motoryzacyjnym, prezentując najnowocześniejszą technologię wyświetlaczy - AR Heads-Up Display (HUD). Wyświetlacz ten łączy technologię holograficzną oraz trójkolorowy laser TriChroma, dzięki czemu przednia szyba pojazdu zamienia się w centrum informacyjne. To rozwiązanie zapewnia kierowcom jednoczesny dostęp do wirtualnych obrazów oraz rzeczywistego otoczenia, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej widoczności. Za swoją innowacyjność, urządzenie to zostało wyróżnione nagrodą CES 2024 Innovation Award Honoree.

Materiał sponsorowany przez Hisense

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    pablo11
    1
    Czyli co, rzutnik laserowy z ekranem ? Nie wiem czy chciałbym z tego korzystać. Nie tak dawno rezygnowaliśmy z telewizorów CRT bo miały kilka wad, jak np. migotanie obrazu. Laser jako źródło światła zdaje się oprócz nich dokłada jeszcze kilka swoich wad, jak to, że światło z lasera jest złożone z 3ch bardzo cienkich pasm promieniowania (w sensie częstotliwości), przez co oddawanie rzeczywistych barw będzie raczej średnie i będzie bazowało na oszustwie oka. W LCD filtry koloru nie wyrzucają tak wąskich pasm promieniowania przez siebie, by pracować wydajnie(w CRT luminofor też można było zrobić tak, żeby emitował szersze pasmo).