Telewizory

Honor Smart Screen to „coś więcej niż telewizor”

opublikowano przez w dniu 2019-07-19

Czy na rynku telewizorów jest jeszcze miejsce na jakieś rewolucyjne rozwiązania? Z Chin docierają zapowiedzi, że tak.

Niedawno mogliśmy usłyszeć o planach firmy Huawei związanych z telewizorami, a teraz podobne wieści docierają do nas z obozu jej submarki Honor. Choć właściwie niezupełnie, bo prezes tej ostatniej, Zhao Ming, zapowiada nową erę telewizji, w której główną rolę odegra urządzenie i platforma nowej kategorii. To Smart Screen, czyli inteligentny ekran.

Minęły już czasy urządzeń jednofunkcyjnych – dziś chcemy mieć wszystko w pakiecie. Nasze smartfony nie tylko służą komunikacji, ale też pozwalają korzystać z Internetu, nawigacji GPS, odtwarzacza muzyki czy aparatu, a smartwatche monitorują naszą aktywność i wyświetlają powiadomienia, umożliwiając pozostawanie na bieżąco. Są to jednak gadżety mobilne, a Smart Screen ma być „centrum” stacjonarnym. 

Honor TV

Zhao Ming stwierdził, że telewizja, taka jak ją rozumiemy dzisiaj, odejdzie w niedalekiej przyszłości do lamusa, a na jej miejsce będzie mógł wejść Smart Screen: nie tylko telewizor, ale wręcz przyszłość telewizji. Urządzenie, które nie będzie tylko bramą do świata informacji, ale rzeczywistym centrum mieszkania, które zapewni dostęp do rozrywki i wiadomości, możliwość sterowania akcesoriami inteligentnego domu i szeroko rozumiane „udostępnianie”.  

Cóż… na papierze wygląda to jak telewizor z rozbudowanym systemem Smart TV – takim jak Android TV, Tizen Samsunga czy webOS LG. Trudno więc na razie powiedzieć, czy Honor rzeczywiście szykuje jakąś rewolucję, czy może to tylko tak mocny marketing. Wszystko ma się stać jasne jednak już wkrótce, bo premiera planowana jest na tegoroczny sierpień.

Źródło: GizChina, Huawei Central

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

0
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!