Telewizory

Telewizory Huawei coraz bliżej - 8K, 5G i autorski Smart TV

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-06-03

Rozdzielczość 8K, łączność 5G i funkcjonalny system Smart TV to niektóre spośród cech, jakimi charakteryzować mają się telewizory Huawei.

Zdecydowanie za wcześnie jest na głosy o śmierci Huawei. Ba, chiński producent może po tych wszystkich problemach wrócić silniejszy. Ma ambitne plany związane z własnym systemem operacyjnym, a do tego chce zaatakować kolejne sektory rynku. W jego ofercie wkrótce pojawią się między innymi telewizory.

Firma Huawei kojarzona jest przede wszystkim z dobrze wycenionymi smartfonami, ale jej mobilne routery czy laptopy również cechują się atrakcyjnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Można wierzyć, że w przypadku telewizorów będzie podobnie. Na razie jednak nie znamy zbyt wielu szczegółów na ich temat.

To, co wiemy, to że w planach są co najmniej dwa modele i obydwa uzyskały w ostatnim tygodniu maja certyfikację w Chinach. Pierwsze telewizory Huawei mają być wyposażone w 55- i 65-calowe panele, prawdopodobnie od jednego z najważniejszych producentów z Państwa Środka: Hefei BOE (który dostarczył też wyświetlacze do smartfonów P30 Pro i Mate 20 Pro).

Wspomina się również o łączności 5G i rozdzielczości 8K, a do tego chiński gigant prawdopodobnie zdecyduje się na wykorzystanie swojego autorskiego systemu operacyjnego (który trafi też najpewniej na przyszłe smartfony Huawei). Warto podkreślić, że plany są ambitne – w ciągu roku sprzedaż Huawei TV osiągnąć ma poziom 10 milionów egzemplarzy. 

Źródło: GizmoChina, GizChina, BGR. Foto: Huawei

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Zaloguj się
    -18
  • avatar
    Rozumiem konieczność autorskiego smartTV z uwagi na ostatnie wydarzenia w świecie technologii, jednak AndroidTV na telewizorach jest już praktycznie wygrany: na Philipsach działa świetnie i nie zauważyłem w zasadzie żadnych słabych punktów.