Smartfony

Pierwsze benchmarki smartfona HTC One

przeczytasz w 1 min.

Jak wydajny jest nowy flagowiec HTC? Sprawdź wyniki w benchmarkach Quadrant i SunSpider.

HTC One smartfon wydajność

Po dość długim oczekiwaniu HTC zaprezentowało wreszcie smartona One. Wedle zapowiedzi jest to model, który konkurować będzie z flagowcami Samsunga, Sony czy LG. Wiemy już, że ma na to szansę.

HTC One wyposażony został w pachnący jeszcze nowością czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 z zegarem 1,7 GHz i grafiką Adreno 320. Znalazło się w nim również miejsce dla 2 GB pamięci RAM i systemu operacyjnego Android 4.1.2 Jelly Bean z nakładką HTC Sense 5.0. Wedle planów, połączenie to zapewnić miało ogromną wydajność i widać, że założenie producenta udało się zrealizować.

Potwierdzeniem tego są pierwsze wyniki smartfona HTC One w programach testujących. W aplikacji Quadrant osiągnął on wynik niemal 12500 punktów, a w SunSpider 1,195 ms.

Są to rezultaty naprawdę doskonałe. Startu do nowego HTC nie mają najwydajniejsze modele z zeszłego roku. Dla porównania Samsung Galaxy S3 w SunSpider uzyskał 1437 ms (tutaj akurat im mniej, tym lepiej), a wynik Google Nexus 4 w Quadrant nie dochodzi nawet do 5000 tysięcy punktów.

HTC One smartfon wydajność Quadrant

Oczywiście rynek urządzeń mobilnych rozwija się w szybkim tempie i zdeklasowanie ubiegłorocznych potentatów nie jest sukcesem zbyt dużym. Zobaczymy, jak HTC One wypadnie na tle chociażby Optimusa G Pro (z takim samym procesorem) czy Galaxy S4.

Źródło: dailytech, phonearena

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Noinus
    9
    Mnie bardziej ciekawi jak sprawuje się ten nowy aparat
    • avatar
      Bartek5035
      4
      4.3 cala w Desire HD było naprawdę znośne i wygodne, myślę że 4.7 w One też nie powinno stanowić problemu, wg. mnie to doskonały zabieg w wykonaniu HTC że nie wypuściło 5 calowego smartfona, tzn. zapewne tak się stanie prędzej czy później, ale dobrze że jest mniejszy sprzęt ze świetnymi podzespołami!
      Dla mnie ten telefon może okazać się doskonały !
      • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Bateria zintegrowana z urządzeniem na stałe, brak slotu kart pamięci. Dziękuje, nie będę sobie nawet psuł wzroku czytając testy wydajności. Duże rozczarowanie
        • avatar
          AndreoKomp
          -1
          Jak by dodawali do telefonu mały plecak do jego noszenia, to bardzo fajny smartfon :) Na razie pozostanę przy smartfonach, które mieszczą mi się w spodniach. 4" ekran to idealny rozmiar. 4.3" jak w SG2 to absolutne maksimum. Reszta to w moich oczach tablety.
          • avatar
            BARTOL48
            -2
            4-ro rdzeniowe procesory, gigabajty ramu, ogromne wyświetlacze - Producenci chyba zapomnieli, że te urządzenia mają działać bez kabla. Widać, że to się zbliża do laptopów a nie telefonów. Niedługo na baterii podziała 3h i bedzie trzeba ładować.
            • avatar
              Dragonik
              -2
              SZczerze mnie nie interesują smartfony tablety, i ich super wydajności, dla mnie telefon jest żeby zadzwonić i wysłać smsa
              • avatar
                off_line
                0
                Mój Prime się przywiesił jak zobaczył to zestawienie.
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Haa nie ma wejścia do kart rozszerzeń pamięci - pierwszy ból.
                  Drugi ból - płaci działkę zgniłemu japku za patenty
                  Poza tym ładny ale i tak Note mi na razie styka w zupełności.
                  • avatar
                    Ruter19
                    0
                    Zeby chociaz to bylo mniejsze to bym moze i zamienil 5tke na tego Antka
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      benczmarki... co to kogo obchodzi? kto normalny przed kupnem będzie się patrzył na tabelki, który telefon ma więcej punktów w jakimś sansrajderze... poza bandą debili, pseudo ekspertów, którzy masowo udzielają się w komentarzach pod artami