Na topie

Huawei P10 Lite trafił do otwartej sprzedaży - kosztuje dość sporo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Huawei

Stylistyka smartfona może się podobać, specyfikacja też nie wypada najgorzej. Czy jest wystarczająca by zapłacić 1 499 złotych?

  • Huawei P10 Lite trafił do otwartej sprzedaży - kosztuje dość sporo
A A

Smartfony Huawei cieszą się w naszym kraju sporym zainteresowaniem. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że dotyczy to szczególnie modeli z dopiskiem Lite. Pytanie, czy przy okazji Huawei P10 Lite nic się w tej kwestii nie zmieni?

Wprawdzie pojawił się on na naszym rynku już jakiś czas temu, ale tylko u operatorów. Dopiero teraz trafia do otwartej sprzedaży. Oferowany jest w czterech kolorach - białym, czarnym, złotym oraz niebieskim. Niestety, zakup smartfona stanowi dość spory wydatek - 1 499 złotych.

Może być to nieco rozczarowujące tym bardziej, że już wcześniej informowaliśmy, iż do Polski trafi słabsza wersja Huawei P10 Lite - z 3 a nie 4 GB pamięci RAM. Poza tym, jeśli mowa o wydajności, liczyć trzeba się z obecnością ośmiordzeniowego procesora Kirin 658 oraz systemu Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.1.

Smartfona wyposażono przy tym w 5,2-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD oraz kamery 13 Mpix i 8 Mpix. Nie zabrakło miejsca dla czytnika linii papilarnych i modułu NFC, można będzie też skorzystać z dwóch kart SIM. Obudowa to połączenie szkła i metalu.

Huawei P10 Lite

Specyfikacja techniczna Huawei P10 Lite:

  • system operacyjny Android 7.0 Nougat z EMUI 5.1
  • 5,2-calowy ekran IPS 2.5D o rozdzielczości 1920x1080 pikseli
  • ośmiordzeniowy procesor Kirin 658
  • 3 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 12 Mpix f/2.2 i przednia 8 Mpix
  • Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, LTE
  • czytnik linii papilarnych
  • dual SIM (hybrydowy)
  • akumulator 3000 mAh
  • wymiary 146.5 x 72 x 7.2 mm

Źródło: Huawei

Odsłon: 5797 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. sabaru
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-04-08 11:34

    Czemu tak dają zawsze mało pamięci wewnętrzne. Przecież to idzie w kilka dni zapełnić. Do tego i tak nigdy nie ma dostępnej całej pamięci. Cześć zżera system, programy, aktualizacje no i nie wiadomo gdzie zawsze nie ma tych kilkunastu MB nawet jak dysk jest czysty. Nie było by problemu ale nie zawsze da się zmienić gdzie dane programy czy gry mają się zainstalować. Bez sens.

    Skomentuj

    1. DeathArmy
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-08 13:04

      Wydaje mi się, że 32GB wbudowanej to jest wystarczająca pojemność (sam mam 16GB wbudowanej + 16GB microSD ~20GB dostępnej pamięci), ale skoro twierdzisz, że Ci nie wystarcza to masz przecież możliwość włożenia karty pamięci (rezygnując z dual sim) o maksymalnej pojemności 256GB.

      A to, że nie ma tych "kilkunastu MB" na czystym dysku to już kwestia przeliczenia MB na Mb.

      Skomentuj

      1. NewUnnamedUser
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-08 15:20

        Chodzi o to, że część aplikacji zawsze jest instalowana w pamięci telefonu, poza tym niektóre z nich nie mogą być zainstalowane na zewnętrznym nośniku. Sam mam tylko 16 GB w smartfonie (+64GB kartę) i pomimo, że nie mam miliona niepotrzebnych aplikacji, to już też odczuwam ten problem... co chwilę przewalam apki na kartę, po każdej aktualizacji znowu przewalam, miejsca w pamięci telefonu i tak ciągle mniej i mniej. Dodam że używam kilku aplikacji Google'a oraz tylko kilku innych, dla mnie przydatnych, ale i tak ciągle nie ma tego miejsca, już nie wspominając o jakimś "zapasie". Od jakiegoś czasu nic nie instaluje nawet na próbę, bo "boję" się o komunikat, że brakuje pamięci w telefonie. Wtedy trzeba myśleć co usunąć, żeby coś zainstalować, ale jak już pozbędziesz się tych których mniej używasz i zostaną tylko te najprzydatniejsze, to wybór już nie jest prosty. Sam już dawno stwierdziłem podobnie, że kolejny smartfon to już minimum 64 GB.

        Skomentuj

        1. DeathArmy
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-04-08 19:54

          Zastanawia mnie jak kilka aplikacji jest w stanie zapchać ~10gb pamięci wewnętrznej.
          16GB wbudowanej na Z3c: Chrome, YouTube, Facebook, Messanger, Snapchat, Steam, YouTube Studio, Dysk Google, Mx Player, Mx Player Codec ← to jest faktycznie kilka aplikacji, wszystkie zdjęcia/video zapisywane w pamięci wewnętrznej, każde zdj ~8mb i nie udało mi się zapełnić pamięci w telefonie, poza jednym razem, kiedy nagrywałem 5 minutowy filmik w 4K.

          Możesz rozjaśnić mój umysł liczbą aplikacji na Twoim telefonie? Możesz rzucić liczbą pi razy drzwi.

          Skomentuj

          1. NewUnnamedUser
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-04-08 22:28

            Wszystkich "ikonek" mam dokładnie 60, ale liczę z ustawieniami i malutkimi fabrycznymi apkami typu: radio, przesyłane, miks, sms, telefon, pobrane, kalkulator itd itp. Faktem jest, że mam większość apek Google'a bo ich używam, oraz z większych: WPS Office, Automapę - dane wywalone na kartę oczywiście. Reszta to czytniki kodów, przeglądarka, CPU-z, QuickPic, Aimp i tego typu apki. Dodam, że nie mam żadnych gier. Zdjęcia i filmy z aparatu lądują na karcie, muzyka i wszystko co można jest na karcie. Aplikacje wszystkie są przenoszone za pomocą innej apki na kartę (ręcznie-pojedyńczo) Smartfon w miarę często "czyszczony" z pozostałości. Z jednej strony 16GB wydaje się dużo, ale z drugiej to naprawdę jest o wiele za mało. Wszystkie apki są coraz większe, taka kolej rzeczy. Magii tu nie ma, po prostu jest mało miejsca i tyle.

            Skomentuj

      2. jawro
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-09 13:00

        zasadniczo zgadzam się. tylko wersja "polska" ma opcję na karcie tylko do 128G. i większość apk jest przesuwana na kartę pamięci (po ustawieniu sd jako wiodącej). np. WoT zajmuje ok. 3G pamięci, tylko że dane zapisywane są na micro SD, na pamięci telefonu ok 100M. także mam ok 20 gier i innych aplikacji a z pamięci telefonu zabrało mi tylko 6G, nieźle.i co ważne (dla mnIe) posiada ŻYROSKOP :)

        Skomentuj

  2. bassv
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-08 12:30

    Jakoś mi się nie zbyt podoba nie jest ciekawym smartfonem jak dla mnie nic specjalnego i nic ciekawego ...Ale to jest moje zadanie

    Skomentuj

  3. X.X.X
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-09 10:06

    to już lepiej kupić lenovo moto x style
    5,7 cala snapdragon 808 , 3 gb ram, ekran qhd , aparat 21mp
    i cena 1300 zł

    Skomentuj

  4. ahael
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-04-09 12:54

    Cena delikatnie bardzo pisząc - przesadzona. Za taką kwotę są o wiele wydajniejsze jednostki z SD 820/821 innych producentów. Ten telefon by miał sens powinien kosztować max 900 zł i posiadać 64 GB wbudowanej pamięci. Okropnie się cenić zaczął Huawei, poważnie chyba Lewy ma taki kontrakt z nimi, że musieli drastycznie podnieść ceny smartfonów. Według mojej skromnej opinii Le Pro 3 lub Mi5 jest znacznie lepszym wyborem nie wspominając o Mi Note 2 ewentualnie nawet SGS7 za tą kwotę będzie znacznie lepszym wyborem.

    Skomentuj Historia edycji

  5. teneo
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-04-09 13:21

    Tylko cymbał za ten js da 1,5k