Systemy operacyjne

Huawei przygotuje własny system operacyjny?

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2016-06-24

Wedle najnowszych informacji Huawei chciałoby przygotować alternatywę dla platformy Google Android.

Wyłączając Apple oraz Microsoft, zdecydowana większość producentów smartfonów decyduje się preinstalować w nich system Google Android. W teorii zatem mocno uzależnili się od Google i chyba zaczyna to nieco przeszkadzać, chociażby Huawei.

Inaczej interpretować nie można bowiem najnowszych informacji, jakie wypłynęły rzekomo od przedstawicieli chińskiego producenta. Jeśli dać im wiarę, Huawei przygotuje własny system operacyjny, dzięki któremu w teorii odciąć mogłoby się od Google. Szczegóły? Niestety brak, chociaż....

Skoro ma być to próba uniezależnienia się, nowa platforma miałby być tworem bazującym na zupełnie innych podstawach niż Android. Nie byłoby to zatem nic w klimatach OxygenOS od OnePlus. Nad nowym systemem Huawei pracować ma specjalnie powołany do tego zespół mający siedzibę gdzieś w Skandynawii i składający się po części z byłych pracowników firmy Nokia. Prace dopiero ruszają.

Czy można zakładać, że za jakiś czas Huawei zrezygnuje z Androida? Za wcześnie na odpowiedź, ale wydaje się, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Huawei może iść śladami Samsunga, który również rozwija swój system (Tizen), ale w smartfonach na poważnie go nie wykorzystuje.

Rozwiązanie przyniesie jak zawsze czas. Za kilka miesięcy wiedzieć powinniśmy o planach Huawei więcej.

Źródło: gsmarena, huaweimobiles

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Każdy robi własny system i na końcu i tak wychodzi, że wracają do androida. Nie jest tak łatwo wejść w rynek gdzie system jest najpopularniejszy.
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Słabo to widzę . Samsung tez próbował i nie za bardzo to wyszło . Wydaje mi się że opcja dual boot to jedyna opcja . Użytkownik sam wybiera . :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Jeśli nie będzie obsługiwał aplikacji z Androida to umiera na starcie.
  Zaloguj się
 • avatar
  W skandynawii ?? Jakoś uwierzyć nie mogę że ktoś tam może być na tyle zdesperowany, by pracować dla Huawei. Jedyne czego ja się spodziewam po tym systemie to demonstracja w jaki sposób nie prowadzić inwigilacji. I jak wielka siłę mają amerykańskie firmy przez to że są amerykańskie.
 • avatar
  Patrząc na telefony to będzie się pewnie zawieszał co chwilę.
 • avatar
  Będzie klapą jak system na telefony Microsoftu.
  Zaloguj się
  -7