Na topie

Nowe procesory Intel Coffee Lake dopiero na początku kwietnia?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Intel przygotowuje się do premiery słabszych jednostek Core 8-ej generacji, ale ich premiera nastąpi później niż wcześniej podejrzewano.

  • Nowe procesory Intel Coffee Lake dopiero na początku kwietnia?
A A

Jesteśmy po premierze pierwszych procesorów Intel Coffee Lake, ale w planach producenta są kolejne modele z niższej półki. Niestety, zainteresowani słabszymi jednostkami będą musieli uzbroić się w cierpliwość, a przynajmniej na to wskazują zakulisowe rozmowy na targach Embedded World 2018.

Jak twierdzą redaktorzy serwisu Computer Base, kilku producentów potwierdziło termin premiery nowych procesorów na początku kwietnia (podobno miałaby ona nastąpić zaraz po Świętach Wielkanocnych). Wiadomo jednak, że Intel już rozpoczął dostawy nowych modeli, co potwierdzają pierwsze oferty przedsprzedaży z zagranicznych sklepów. Wszystko na to wskazuje, że nie powinno być problemów z dostępnością jednostek.

Jakie modele pojawią się na rynku? Przede wszystkim powinniśmy się spodziewać układów z serii Celeron i Pentium Gold, ale oprócz tego mają pojawić się kolejne jednostki z serii Core i3 i Core i5. Przewidywaną specyfikację znajdziecie w tabeli poniżej (nowe modele oznaczyliśmy gwiazdką).

Model Rdzenie/wątki Taktowanie/Turbo Pamięć L3 Grafika Cena
Core i7-8700K 6/12 3,7/4,7 GHz 12 MB UHD 630 $359
Core i7-8700 6/12 3,2/4,6 GHz 12 MB UHD 630 $303
Core i5-8600K 6/6 3,6/4,3 GHz 9 MB UHD 630 $257
Core i5-8600* 6/6 3,1/4,3 GHz 9 MB UHD 630 ?
Core i5-8500* 6/6 3,0/4,1 GHz 9 MB UHD 630 ?
Core i5-8400 6/6 2,8/4,0 GHz 9 MB UHD 630 $182
Core i3-8350K 4/4 4,0/ - GHz 8 MB UHD 630 $168
Core i3-8300* 4/4 3,7/ - GHz 8 MB UHD 630 ?
Core i3-8100 4/4 3,6/ - GHz 6 MB UHD 630 $117
Pentium Gold G5600* 2/4 3,9/ - GHz 4 MB ? ?
Pentium Gold G5500* 2/4 3,8/ - GHz 4 MB ? ?
Pentium Gold G5400* 2/4 3,7/ - GHz 4 MB ? ?
Celeron G4920* 2/2 3,2/ - GHz 2 MB ? ?
Celeron G4900* 2/2 3,1/ - GHz 2 MB ? ?
* specyfikacja nieoficjalna

Warto dodać, że wraz z nowymi procesorami najprawdopodobniej pojawią się też tańsze płyty główne z podstawką LGA 1151 i chipsetami H310, B360 i H370. Jeżeli zatem planujecie budowę komputera na bazie słabszych procesorów Intela, będziecie musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: ComputerBase

Odsłon: 5733 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. Jamalos
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2018-03-01 01:21

    "Nowe" w przypadku intela to na wyrost powiedziane

    Skomentuj

    1. Franz
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-03-01 17:57

      Dokładnie to samo można powiedzieć o AMD.

      Skomentuj

  2. qwert12345
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-01 08:05

    Wszystko ustawione pod premierę „nowych” procesorów AMD.

    Skomentuj

  3. usuniety_c89fe1248fbe
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-01 08:08

    Jak mnie to irytuje, z chęcią przytuliłbym nowego i7 i miałbym spokój na lata, bo na chwilę obecną i5 6600K jest w zupełności dopasowane do moich potrzeb, a taki i7 zapewniłby mi CPU na lata i martwiłbym się tylko zmianą grafiki, ale nie, z370 i koniec, bez wsparcia poprzednich chipsetów.

    Szkoda, bo w takim wypadku kolejna modernizacja dopiero za rok czy dwa, a do tego czasu Intel nie musi być już numero uno... chociaż wszystko na to wskazuje.

    Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-03-01 12:19

        Tiaa. Nie wiem czy wiesz, ale często zmiana płyty głównej wiąże się z innymi wydatkami - wszystko zależy od konfiguracji.

        Skomentuj

          1. gormar
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-03-01 17:56

            Wymianie płyty i procesora często towarzyszy zmiana rodzaju pamięci RAM. Przy moich 16GB to przejście na DDR4 kosztowałoby dodatkowo około 800 złotych :(.

            Skomentuj

          2. Mattheush
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-01 18:02

            Takimi wydatkami, że trzeba kupić Windowsa, możliwe, że RAM, drogą płytę, mimo, że Coffee Lake'a DA się uruchomić na starszej mobo (np. Z170). Słowem - Intel to wyjątkowe sk..syny...

            Skomentuj Historia edycji

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-01 23:45

            a po co wymieniac chcesz windowsa? na co?

            Skomentuj

    1. chotnik2
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-03-01 11:21

      A do tego niedlugo Z390 i Z370 idzie w odstawke...
      Zawsze mozna zainteresowac sie Zen+ i ewentualna pozniejsza zmiana na Zen2

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-03-01 18:08

        Tylko w czym problem:
        ma ochotę mieć i7 8700 to kupuje nową płytę pod niego i tyle w temacie.

        Skomentuj

        1. chotnik2
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-03-02 21:45

          W tym problem, ze juz 9700 w nia nie wlozysz...

          Skomentuj

  4. htm72
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-01 17:38

    Ja czytałem w internecie że nowe procesory w Maju .

    Skomentuj

  5. mjwhite
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-01 20:36

    Na innych portalach podali ceny, ciekawe czy wyssane z palca czy to benchmark się zagapił :-)