Na topie

Intel zapowiada konferencję - nadchodzi prezentacja procesorów Core 9000 i płyt Z390? [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Producent nie ujawnił szczegółów na temat przygotowanych nowości, ale mamy tutaj pewne typy.

  • Intel zapowiada konferencję - nadchodzi prezentacja procesorów Core 9000 i płyt Z390? [AKT.]
A A

Firma Intel postanowiła nas zaskoczyć. W najbliższy poniedziałek organizowana jest konferencja, która ma odmienić rynek komputerów PC.

Konferencja 2018 Intel Desktop Launch Event rozpocznie się 8 października o godzinie 10:00 (u nas będzie to godzina 16:00). Wydarzenie będzie transmitowane na stronie Intela.

Producent nie chce ujawniać szczegółów na temat konferencji. Można jednak podejrzewać, że to właśnie na niej zadebiutują pyty główne Z390. Spodziewamy się też zapowiedzi procesorów Core 9. generacji, aczkolwiek na ich premierę zapewne przyjdzie nam poczekać trochę dłużej.

 

Aktualizacja 08.10.2018 15:30

Konferencję poprowadzi Anand Srivatsa, wiceprezydent i dyrektor generalny Client Computing Group. Transmisję możecie śledzić na tej stronie.

Źródło: Intel

Odsłon: 6404 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-10-07 02:38

    taktowanie +200MHz lub +300MHz
    +2 rdzenie więcej dla najdroższych modeli
    i najważniejsze lutowany IHS !

    i to cała nowość w 9-gen

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-10-07 07:58

      Konkurencja to piekna rzecz :D

      Skomentuj

    2. bullseye
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 12:02

      Jeszcze nowy chipset że starą podstawka ale procesory nie będą w żaden sposób kompatybilne ze starszymi płytami :D
      Wtedy to będzie piękna rzecz :)

      Skomentuj

    3. owatanka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 14:08

      A nie zapominaj ze nowy hedt pojawi sie na rynku dla tych bardziej entuzjastycznych entuzjastow na podstawce serewowej lga 3647 chipset x599 a dla tych mniej entuzjastycznych entuzjastow nowy chipset to z399 i lga 2066 czyli nic sie nie zmienia ale to chyba dobrze :)

      Skomentuj

    4. r_e_s_e_t
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-07 16:55

      I tak ta cała pseudo-generacja realnie wnosi więcej niż różnica pomiędzy core gen 2 i gen 7.

      Skomentuj

  2. KORGAN
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-07 17:04

    Pewnie rozwalą system jak Nvidia, czyli 9 generacja za 4-5 tysięcy :D!
    Zostaje na i5 2500k i GTX 970. Do tego konsola i mogą mnie pocałować :)

    Skomentuj

      1. marcadir
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-10-08 08:46

        Zwis88 tu nie chodzi o zaściankowość... jeżeli przyrost wydajności względem kolejnych generacji jest w granicach błędu pomiarowego bądź +5% to nie ma sensu zmieniać całej platformy (co wymysza Intel), bo jest to zwyczajnie bez sensu, szkoda kasy, chociaż chciałoby się mieć coś lepszego...
        Na swoim przykładzie powiem Tobie tak, że przesiadałem się z amd x2 5200+ na intela c2d e8400 z myślą że za 2-3 lata wymienię sprzęt (a staram się co 3 lata wymieniać sprzęt)... na takim zestawie po podkręceniu pracowałem przez 6 lat, później przesiadka na xeona E3-1230v3 (haswell), na tym wytrzymałem 4 lata i przyszedł czas Ryzena 5 1600X bo potrzebowałem więcej wątków.

        Skomentuj

  3. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-08 10:41

    no nie zdziwił bym się, jak by konferencja się nie odbyła, bo sie okazało, że nie mogli dostać procesorów do prezentacji :)