Na topie

Intel zapowiada konferencję - nadchodzi prezentacja procesorów Core 9000 i płyt Z390? [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Producent nie ujawnił szczegółów na temat przygotowanych nowości, ale mamy tutaj pewne typy.

  • Intel zapowiada konferencję - nadchodzi prezentacja procesorów Core 9000 i płyt Z390? [AKT.]
A A

Firma Intel postanowiła nas zaskoczyć. W najbliższy poniedziałek organizowana jest konferencja, która ma odmienić rynek komputerów PC.

Konferencja 2018 Intel Desktop Launch Event rozpocznie się 8 października o godzinie 10:00 (u nas będzie to godzina 16:00). Wydarzenie będzie transmitowane na stronie Intela.

Producent nie chce ujawniać szczegółów na temat konferencji. Można jednak podejrzewać, że to właśnie na niej zadebiutują pyty główne Z390. Spodziewamy się też zapowiedzi procesorów Core 9. generacji, aczkolwiek na ich premierę zapewne przyjdzie nam poczekać trochę dłużej.

 

Aktualizacja 08.10.2018 15:30

Konferencję poprowadzi Anand Srivatsa, wiceprezydent i dyrektor generalny Client Computing Group. Transmisję możecie śledzić na tej stronie.

Źródło: Intel

Odsłon: 6241 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-10-07 02:38

    taktowanie +200MHz lub +300MHz
    +2 rdzenie więcej dla najdroższych modeli
    i najważniejsze lutowany IHS !

    i to cała nowość w 9-gen

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-10-07 07:58

      Konkurencja to piekna rzecz :D

      Skomentuj

    2. bullseye
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 12:02

      Jeszcze nowy chipset że starą podstawka ale procesory nie będą w żaden sposób kompatybilne ze starszymi płytami :D
      Wtedy to będzie piękna rzecz :)

      Skomentuj

    3. owatanka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 14:08

      A nie zapominaj ze nowy hedt pojawi sie na rynku dla tych bardziej entuzjastycznych entuzjastow na podstawce serewowej lga 3647 chipset x599 a dla tych mniej entuzjastycznych entuzjastow nowy chipset to z399 i lga 2066 czyli nic sie nie zmienia ale to chyba dobrze :)

      Skomentuj

    4. r_e_s_e_t
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-07 16:55

      I tak ta cała pseudo-generacja realnie wnosi więcej niż różnica pomiędzy core gen 2 i gen 7.

      Skomentuj

  2. KORGAN
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-07 17:04

    Pewnie rozwalą system jak Nvidia, czyli 9 generacja za 4-5 tysięcy :D!
    Zostaje na i5 2500k i GTX 970. Do tego konsola i mogą mnie pocałować :)

    Skomentuj

    1. Zwis88
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-10-07 20:58

      Weź też nie bądź zaściankowy, każdy psioczy na nową generacje, siedzi na swoim starym grzybie i opowiada jaki to intel nie jest do d..y, a w głębi serca ślinka cieknie na myśl o takim sprzęcie. Jak nie masz hajsu na nową platformę to siedź na 2500k i 970, starczy do grania w low w nowe gry. Żeby nie było mnie też nie stać na topowe core9000 i nowe mobo, albo inaczej jeśli bym musiał to bym kupił tylko bym potem bardzo cierpiał w innych aspektach życia, więc dalej tkwię od lat na 4790k, natomiast nie jestem hipokrytą i marzę sobie o takim sprzęcie jak w artykule, może to tylko kolejne 300 mhz i dodatkowy rdzeń, co z tego skoro to jest po prostu zaje***e

      Skomentuj Historia edycji

      1. marcadir
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-10-08 08:46

        Zwis88 tu nie chodzi o zaściankowość... jeżeli przyrost wydajności względem kolejnych generacji jest w granicach błędu pomiarowego bądź +5% to nie ma sensu zmieniać całej platformy (co wymysza Intel), bo jest to zwyczajnie bez sensu, szkoda kasy, chociaż chciałoby się mieć coś lepszego...
        Na swoim przykładzie powiem Tobie tak, że przesiadałem się z amd x2 5200+ na intela c2d e8400 z myślą że za 2-3 lata wymienię sprzęt (a staram się co 3 lata wymieniać sprzęt)... na takim zestawie po podkręceniu pracowałem przez 6 lat, później przesiadka na xeona E3-1230v3 (haswell), na tym wytrzymałem 4 lata i przyszedł czas Ryzena 5 1600X bo potrzebowałem więcej wątków.

        Skomentuj

        1. Zwis88
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-08 20:04

          Ale to jest biznes, intel zarabia, producenci płyt zarabiają, taki jest świat, jak to intel wymusza? Intel przedstawia produkt i ofertę poszerza o asortyment nowy, jeśli wzrost jest na granicy błędu pomiarowego posiadacze niższej podstawki w ogóle nie powinni mieć problemu i nie powinni zwracać uwagi nawet na tą premierę, bo i po co, z kolei jeśli ktoś jest zdecydowany kupić komputer od zera to to jest oferta dla niego i tak czy inaczej kupiłby mobo więc wszystko mu jedno z jakim gniazdem. Jeśli ktoś ma i3 poprzedniej generacji i chce upgrade - cały czas w ofecie są procesory serii 8xxx może zrobić to bez kosztów zmiany platformy, jeśli ktoś ma i7 8700k i chciałby wywalić na 9900k dla tych 5% to stać go pewnie na zmianę moba. Po prostu dobry marketing Intela powoduje że zaraz każdy myśli - chcę to mieć, ale mam poprzednią podstawkę, to intel na mnie wymusza wymianę itp. Nie, jeśli masz procesor z serii 8xxx to miej wywalone na 9xxx i tyle

          Skomentuj Historia edycji

  3. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-08 10:41

    no nie zdziwił bym się, jak by konferencja się nie odbyła, bo sie okazało, że nie mogli dostać procesorów do prezentacji :)