Na topie

Intel udostępnił sterowniki dla grafiki z procesorów Coffee Lake - jest sporo poprawek

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Nowa wersja sterowników powinna zainteresować zwłaszcza graczy - producent wprowadził tutaj sporo poprawek.

  • Intel udostępnił sterowniki dla grafiki z procesorów Coffee Lake - jest sporo poprawek
A A

Intel udostępnił nową wersję sterowników graficznych dla układów ze swoich najnowszych procesorów - w tym także z modeli Coffee Lake. Wśród wprowadzonych zmian znalazły się optymalizacje dla nowych gier oraz poprawki dostrzeżonych błędów.

Nowe procesory nadal bazują na mikroarchitekturze Skylake i są produkowane w 14-nanometrowej litografii, ale dysponują większą liczbą rdzeni. Jeżeli chodzi o układ graficzny, dużych zmian nie uświadczymy – jednostka UHD 630 to praktycznie ten sam układ co HD 630 z poprzednich procesorów Kaby Lake (główne zmiany dotyczą wyższych zegarów w trybie Turbo).

Producent poprawił tutaj działanie gier: Forza Motorsport 7, FIFA 18, Project CARS 2, Guild Wars 2: Path of Fire, EVE: Valkyrie Warzone, Danganronpa V3: Killing Harmony i Hob. Ponadto dodano wsparcie dla Vulcan API w wersji 1.0.5.0, a także poprawiono problemy m.in. z działaniem aplikacji korzystających z interfejsu Vulcan i błędami z wyświetlaniem obrazu.

Intel Graphics Driver 15.47 to pierwsze sterowniki ze wsparciem dla układów graficznych z procesorów Core 8-ej generacji - Coffee Lake (oprócz tego oferują też wsparcie dla modeli Core 6- i 7-ej generacji). Dokładną listę zmian oraz listę obsługiwanych produktów znajdziecie w tym dokumencie. Sterowniki możecie pobrać z tej strony.

Jesteście ciekaw jak działa DOOM na procesorze Core i5-8600K i integrze UHD 630 (z pamięciami podkręconymi do 3000 MHz). W rozdzielczości 1366 x 768 px i niskich ustawieniach graficznych (OpenGL) można osiągnąć jakieś 30-40 fps. Zresztą zerknijcie na filmik poniżej.

Źródło: Intel

Odsłon: 2861 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. mjwhite
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-10-13 12:31

    "Producent poprawił tutaj działanie gier"

    A to na tym da się grać ?... LOL...

    Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-13 12:56

      Nikt nie musi sie katowac, zeby na tym grac. Jasno autor pisze:
      "Nowa wersja sterowników powinna zainteresować zwłaszcza graczy". I na zainteresowaniu, szczegolnie "zwlaszcza graczy", powinno sie konczyc :)

      Skomentuj

    2. HardCorak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-13 14:08

      a co że niby się nie da? bardzo dużo ludzi gra w gry online typu LOL, CS GO które na takiej integrze działają co najmniej dobrze i z +/- 60fps.

      Skomentuj

      1. Adriian
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-13 14:14

        A jaka jest przyjemność z gry jak patrzy się na takiego CS albo LOLa z grafiką na ultra low? Przecież to takie plastikowe g... z fatalnymi teksturami i geometrią jak z painta.

        Skomentuj

        1. roman106
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-10-13 14:24

          A w pracy masz zaawansowaną grafikę?

          Skomentuj

          1. Adriian
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-13 15:17

            W artykule kilkukrotnie wspomniano o graczach, @HardCorak też o tym pisał więc twoje pytanie nie ma sensu.

            Skomentuj

          2. roman106
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-13 18:39

            Ludzie w godzinach pracy też grają na komputerach i wtedy nie mogą wymagać zaawansowanej grafiki w sprzęcie biurowym.
            Tak więc nie wiem za co te minusy, moja wypowiedź nie została zrozumiana.

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-13 20:58

            a widziales jak na integrze chodzi LOL?
            Wiesz ile osob gra na integrze w takiego CSa?
            Wiesz że na takiej integrze pojdzie pełno gier i nie koniecznie musza działac na low?

            Tak, gry które nie są grami AAA to tez gry a ludzie którzy w nie grają to są tez gracze.

            Skomentuj

          4. renholder1987
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-13 23:13

            A jak koreańcy grali w starcrafta 2? Na low żeby ich efekty graficzne nie rozpraszały :P

            Skomentuj

        2. KMyL13
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-15 14:21

          Gram w LoL na "Ultra Low" nie mam jakiegoś niesmaku z tego powodu, który odpychałby mnie od gry w ten tytuł :S

          Skomentuj

      2. mjwhite
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-13 14:33

        z dropami do 40 jak jest wybuch/dym.

        Skomentuj

  2. Lt-Col Kukiz
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-13 15:20

    Udostępnijcie w końcu procesory a nie sterowniki...

    Skomentuj

    1. bosss
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-13 15:56

      najnowsze sterowniki Intel daje tylko na win10
      win7 NO

      Skomentuj

      1. Sora_
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-13 16:56

        Juz przy Kaby Lake byl duzy problem.

        Udalo mi sie znalezc gdzies jakias bete na chinskiej stronie i szczesliwie dziala do dzisiaj.

        Ogolnie MS robi co moze by ograniczyc funkcjonalnosc 'starych' systemow. Niby mozna to zrozumiec ale jednak takie 'pchanie na sile' tego W10 jest delikatnie mowiac nieladne.

        Swoja droga sytuacja z procesorami AMD wyglada bardzo podobnie. Osobiscie czekam na nowe APU na Ryzenie ale bedzie to chyba chodzilo tylko z W10.

        Skomentuj

  3. Zelazo94
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-13 16:14

    Gram w lola na grafice wysokiej za pomocą integry. Po co mam grzać laptopa dedykowaną kartą skoro integra daje sobie spokojnie radę ?

    Skomentuj

  4. mutissj
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-13 16:58

    Widzę sterowniki tylko dla Windows 10,

    teczka z kasą od M$ musiała dotrzeć,

    aby nie robili driverów dla 7/8

    Skomentuj

  5. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-14 09:19

    Dlaczego nie robią dwóch wersji procesora - z grafiką - i tańszą bez grafiki ???
    Po co mi ta wbudowana grafa skoro i tak z niej nie skorzystam ??? Na siłę zwiększanie kosztów !

    Skomentuj

    1. Betonowy Druid
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-15 19:26

      Dlatego że robienie wersji z gpu i bez gpu, będzie generowało większe koszty produkcji, niż przy jednej wersji procesora.
      Zresztą co za problem, wbudowane gpu domyślnie jest nieaktywne gdy wykryto dedykowaną grafikę.
      A jeśli ktoś ma potrzebę pracy na 6 monitorach, to te dwa zawsze ogarnie integra. W czasach przed GTX6xx, jeśli ktoś nie miał radeona, to ta wbudowana integra ratowała sytuację.
      W razie awarii gpu, komp dalej jest do użytku.

      Szkoda że win7 odpada, ale to od lat wiadomo że musi zniknąć, a szefów MS najmniej interesuje zdanie klientów broniących systemu który nie generuje już kasy.

      Skomentuj

      1. r_e_s_e_t
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-16 09:26

        Domyślnie włączony jest np. optimus, a intergra jest głównym GPU. Dedykowane GPU jest aktywne dopiero jeśli włączy się cokolwiek korzystające z DirectX, OpenGL, GPGPU, etc.