Na topie

Intel porzuci markę Extreme Edition? [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: Procesory Intel Producenci: intel

Extreme Edition to synonim topowych procesorów z segmentu konsumenckiego. Niestety, marka wkrótce ma zostać porzucona przez producenta.

  • Intel porzuci markę Extreme Edition? [AKT.]
A A

Intel Extreme Edition to legendarna marka topowych podzespołów, którą rozpoznają właściwie wszyscy entuzjaści sprzętu komputerowego. Niestety, według najnowszych, nieoficjalnych informacji, producent planuje ją wkrótce porzucić.

Informacje o planach producenta ujawnił François Piednoël, a więc jeden z byłych inżynierów firmy Intel. W tweecie zostały one nazwane wielką pomyłką… i w zasadzie nie ma się czemu dziwić, bo marka istnieje od 13 lat i obejmuje topowe procesory z segmentu konsumenckiego - najnowszym jej przedstawicielem jest 18-rdzeniowy/36-wątkowy Core i9-7980XE (wcześniej obejmowała też płyty główne).

François Piednoël - Twitt

Nie wiadomo jednak czy seria Extreme Edition zostanie zastąpiona przez inną markę czy producent już w ogóle nie planuje wyróżniać swoich topowych produktów. Jeżeli dowiemy się czegoś więcej, na pewno Was o tym poinformujemy.

Aktualizacja 11.07.2018 9:30

Serwis Guru3D skontaktował się z Intelem w sprawie marki Extreme Edition - według przekazanych informacji, producent nie ma w planach zmian w markach Intel Core Extreme Edition i Intel Core X. Wygląda więc na to, że informacja Piednoëla okazała się nieprawdziwa.

Źródło: François Piednoël @ Twitter, Guru3D

Odsłon: 4131 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-07-10 13:30

    Będzie po prostu topowe i9 zapewne :)

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-11 10:44

      to jest piekarnik nie procesor. pasta psuje swoje.

      Skomentuj

  2. scooby
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-07-10 14:09

    Pownien powstac slownik slow ktore dzinnikarz nie powinien uzywac ze wzgedu na naduzycia.
    Dla przykladu naduzywanie slowa "legendarna/e" jest dosyc czeste szczegolnie wtedy gdy takiej legendy nie ma a dziennikarz probuje wprowadzic takowa nowa swiecka legende.

    Skomentuj

    1. taki_jeden
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-10 14:14

      Zaraz obok z "epicki(e)"... Epika, liryka, dramat!

      Skomentuj

      1. Skeletor
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-07-10 14:28

        To ja ostatnio uśmiałem się podczas ankiety telewizyjnej odnośnie oglądalności mundialu. A konkretnie na sformułowanie "w piku". Ja bym wolał "w szczycie" ale najwidoczniej "polytykal korektnes" uniemożliwia szczytowanie w telewizji przed 22 :)

        Skomentuj

        1. ElFi_
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-07-10 17:31

          Też to słyszałem:) I jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła, coraz mniej słyszałem określenie "zawodnicy" a coraz częściej "partnerzy" - co za czasy....

          Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-11 11:04

      twoja racja. "dziennikarze" zaliczają "epickie" wtopy dosyć często.

      Skomentuj

  3. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-10 15:29

    Co za różnica. Jak to nazwą. I tak będzie się sprzedawać.

    Skomentuj

  4. kristof080
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-07-10 19:41

    Nie wazna nazwa, wazne, zeby wiazalo sie to z obnizka ceny....

    Skomentuj

  5. ammarmar
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-07-11 02:32

    Co jak co, ale Intel ma w nazwach zupełny bałagan.

    Kiedyś było w miarę prosto - im wyższy numer, tym lepszy CPU.

    A teraz trzeba się najpierw zorientować, czy CPU to nie jest czasem jakiś model niskonapięciowy albo mobilny, bo np. i7 7700K vs i7 7700HQ jest jak niebo a ziemia. Do tego dochodzi segment HEDT, który jest z zupełnie innej bajki.

    A w serwerowych to już chyba nikt się nie połapie, kilka różnych serii i teraz jeszcze dołożyli silver/gold/platinum dla zupełnego mętlika...

    Skomentuj

  6. jarekzon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-11 11:51

    bo się źle kojarzy :)

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-11 12:21

      źle to się kojarzy seria i9 . Taka odgrzana wersja i8, tyle że zostawili mechanicznie tę samą podstawkę, i ..... coś pogrzebali w protokole i połączeniach aby i9 było niezgodne z i8. No cóż, trzeba upchnąć kolejną serię chipsetów. Po raz kolejny się okazuje, że u Intela zrobienie małego kroczka oznacza kosztowną wymianę całej płyty głównej, a nie samego CPU. Wolałbym zgodność z podstawką z i8, nawet za cenę lekkiej obniżki wydajności. Było to do zrobienia, ale nie chcieli tego zrobić.

      no i ten izolator termiczny pod blachą, byle taniej

      Skomentuj

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-11 12:39

        pomijając ten bełkot z twojego posta to powiedz mi co daje ci ta sama płyta główna na 2 generacje cpu?

        Skomentuj

  7. Eryk333
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-12 10:56

    Ciekawe po ile będą starsze extreme np i7 6950X.

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-07-12 15:15

      po ile maja byc? przecież juz ich nie robia