Na topie

Inteligentna walizka podróżna - Travelmate

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: Crowdfunding IndieGoGo

Travelmate to walizka, która podąża za swoim użytkownikiem, dzięki czemu ma on obie ręce wolne. A to jeszcze nie koniec jej ciekawych funkcji.

 • Inteligentna walizka podróżna - Travelmate
A A

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o walizce podróżnej Cowarobot R1, która była określana przez producenta jako „pierwsza na świecie autonomiczna walizka”. Pomysł ten podchwycili inni i już teraz doczekaliśmy się poważnego rozwinięcia tej koncepcji. Poznajcie Travelmate.

„Travelmate to pierwszy prawdziwy robo-towarzysz i pierwsza w pełni autonomiczna walizka. Bez problemu działa w tłumie i nie potrzebuje do tego żadnych urządzeń peryferyjnych” – chwalą się autorzy na stronie projektu na platformie Indiegogo, na której trwa obecnie zbiórka.

Walizka Travelmate może podążać za swoim użytkownikiem (zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej), dzięki czemu ten ostatni ma wolne obie ręce. Wszystko, czego potrzeba, by walizka mogła być naszym robo-towarzyszem, to smartfon z systemem iOS 8.0 lub Android 4.4 (lub nowszym) w kieszeni.

Travelmate porusza się w pełni auotonomicznie z prędkością sięgającą 10,8 km/h, dzięki czemu powinna dotrzymywać nam kroku. Jedno naładowanie jej akumulatora zapewnia 4 godziny samodzielnej pracy. O poziomie naładowaniu poinformują diody LED (które można w razie potrzeby wyłączyć).

Walizka Travelmate ma wbudowane zabezpieczenie (na odcisk palca) oraz moduł GPS, który pozwala śledzić jej położenie. Ciekawostką może też być wbudowana waga, dzięki której mamy pewność, że nie przekroczymy wyznaczonego limitu.

Intrygująca walizka Travelmate jest dostępna w sześciu kolorach oraz trzech wersjach rozmiarowych: S (za 399 dolarów), M (za 495 dolarów) oraz L (za 595 dolarów). 

Źródło: Travel + Leisure, BestProducts, Indiegogo

Odsłon: 3492 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. raffal81
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2016-11-14 12:45

  Mam nadzieje że jakieś czujniki kolizyjne ma to coś, rozpędzona do prędkości 10km/h, taranująca ludzi, ho ho ;))))

  A tak poważnie, niech udoskonalą ją by sama pokonywała schody, wtedy to będzie coś ;]]]]

  Skomentuj

  1. A Crysis Na Tym Pójdzie
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-11-14 16:34

   Juz sobie wyobrazam jak jakis ''byznesmen'' wyladowal w wawce z tym cudem, a tu jakis dresik zza winkla przebiega i myk odwracasz sie, a tu tylko plytki chodnikowe. Moim zdaniem powinna wyjsc wersja tej walizki antyzlodziejaszkowa, szczegolnie gdy lata sie do takich dziadowskich i biednych krajow jak polska.

   Skomentuj

 2. kamil_w
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2016-11-14 13:06

  Prawdziwie inteligentna walizka przydałaby się na lotniskach. Powinna działać tak, że jak gość z obsługi będzie chciał rzucić naszą walizką to będzie kopany prądem.

  Skomentuj

  1. IVPANVZERVI
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-11-14 13:20

   xD

   Skomentuj

 3. Frodo5000
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2016-11-14 14:36

  Inteligentna walizka powinna sama pakować i rozpakowywać bagaż.

  Skomentuj

 4. deseczka
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-11-14 16:28

  No tak i oglądaj się na zatłoczonym lotnisku co chwilę, czy nadal za Tobą jedzie, czy już ktoś ją sobie pożyczył :P
  Druga sprawa zatłoczonym lotnisku, na filmiku były aż dwie osoby obok walizki, raz przez sekundę więcej gdzieś daleko w tle.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!