Na topie

iOS 12.0.1 udostępniony - rozwiązuje problemy nowych iPhone'ów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Telefony Systemy operacyjne Smartfony Tematyka: Apple iOS iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

Chodzi przede wszystkim o tzw. „charge gate”. Aktualizacja iOS 12.0.1 wprowadza jednak także inne poprawki.

  • iOS 12.0.1 udostępniony - rozwiązuje problemy nowych iPhone'ów
A A

Wprawdzie to Google Android jest najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym, ale to Apple iOS ma opinię bezpieczniejszego i ogólnie bardziej dopracowanego. I tu przytrafiają się jednak pewne wpadki, o czym przekonaliśmy się przy okazji iOS 12.

Chodzi przede wszystkim o tzw. „charge gate”, czyli problemy z ładowaniem iPhone'a XS oraz iPhone'a XS Max. Szybko okazało się, że winne jest właśnie oprogramowanie. Apple uporało się z tym już za pośrednictwem wersji beta iOS 12.0.1, teraz dostępna jest finalna wersja.

Nie trzeba chyba dodawać, że warto ją zainstalować, nawet jeśli ktoś nie spotkał się z „charge gate”. Aktualizacja wprowadza bowiem także inne poprawki.

iOS 12.0.1iOS 12.0.1

W naszej redakcji omawiana aktualizacja zawitała na iPhone'a XS. A skoro o nim mowa, zachęcamy do zapoznania się z recenzją tego smartfona.

Źródło: inf. własna, foto główne - Apple

Odsłon: 2635 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Systemy operacyjne w marketplace

  1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-12 10:04

    Czy ten nowy iOS ma jakieś nowe przelotki? :D

    Skomentuj

  2. anarchist
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-10-12 10:41

    Cena jest chora... Telefon za 5.000 PLN. Żaden nie jest tyle warty... bez względu na to jak dobry, topowy, nowy i wspaniały by nie był. To nadal tylko telefon...

    Za 2 lata będą po 10.000 PLN. Inflacja w skali 1 czy 2%. Ludziom zarobki nie rosną w s skali 25% rocznie aby tak podijać ceny z roku na rok. Chore... Pazerność, chciwość i oderwanie od rzeczywistości zarządzających korporacjami jest przeogromne. Wysoka cena topowego produktu odbije się na cenach produktów klasy średniej i niższej. Sprzedawanie produktu w cenie 5.000 PLN wartego z 1.500-2.000 PLN jest robieniem w bambuko tych, którzy chcą to kupić lub kupią.

    Niestety dużo ludzi to kupi... a więc utwierdzi szefów w korporacji w tym, że można za rok dojnąć więcej bo ludzie bierą i nie bojkotują...

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-10-12 11:43

      Nie mów co ile jest warte, bo o ile nie mówisz o kosztach produkcji (które nijak mają się do końcowej ceny czegokolwiek) to robisz z siebie buraka. Wszystko jest tyle warte ile ludzie są gotowi za to zapłacić. Chcą mieć bezramkowego, wielkiego i ultra szybkiego iPhone'a za grube tysiące? Proszę bardzo. A to, że będzie od innego, prawie najlepszego na rynku telefonu lepszy zaledwie o 20%, a te 20% kosztować będzie 50% więcej? Proszę bardzo. Myślisz, że koszt wyprodukowania jakiegoś Ferrari albo Lamborghini wynosi tyle, co cena końcowa? Nie, ale ludzie i tak zapłacą, nawet jeśli osiągi będą minimalnie lepsze od jakiegoś Nissana czy Alfy Romeo. To ile coś jest warte nie da się ocenić absolutnie. Po za tym cena nigdy nie rośnie liniowo.

      Skomentuj

      1. anarchist
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-10-13 01:36

        Jak są skłonni tyle zapłacić to szkodzą sobie i innym. Ja za to nie zapłacę i moich pieniędzy nie zobaczą...

        Cena produktów marki Ferrari np jest włąsnie tego przykładem. Jak by ludzie (ogół, większość) myśleli zdroworozsądkowo to marki typu ferrari (itp.) nie miały by racji bytu... Niestety to jest smutne i przykre. Ludzie myślą niezdroworozsądkowo... :( I producent jest w stanie wykreować potrzebę i nakłonić wielu do zapłacenia za coś tyle ile nie jest to warte... Ok. Jak ktoś chce przepłacać to jego wola ale jak jest wielu takich bezkrytycznych napaleńców to potem toto się odbija na innych. Ja nie mam zamiaru przepłacać, bo była ładna reklama, artykuł albo bo wszyscy do tego dążą za wszelką cenę.

        Niestety tłumem łatwo się da sterować... jest to przykre bo historia powtarza się nieustannie :(

        Skomentuj

    2. Fenio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-15 22:06

      To tak nie działa. Rozpiętość cenowa jest coraz większa ale nadal możesz mieć smartfona za 1500zł i cieszyć się rewelacyjnymi osiągami i świetnymi zdjęciami. Ba, nawet za 700zł można mieć w pełni użytecznego smartfona. To że Apple odleciało z ceną w kosmos nie ma wpływu na rynek segmentu budżetowego i średniego.

      Skomentuj

  3. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-12 11:09

    Ciekawe czy znowu mi zablokuje Ipada, tak jak ostatnia aktualizacja do ios 12. Obecnie już go przypisałem do komputera, ale wcześniej przy aktualizacji do ios 12 nie miałem i musiałem robić reset fabryczny, tracąc wszystko, bo mi pinu nie przyjmowało :(

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-12 11:44

      Kopie Kopie i jeszcze raz - KOPIE...

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-10-12 12:41

        kopia się sama zrobiła (ta applowska), odzyskałem praktycznie wszystko prócz filmów które zgrałem, i może tam coś zdjęć ubyło, nie jestem pewien (bo przekroczyły 5 GB), bo używam go głównie do przeglądania internetu i grania , niestety trochę wszystko trwało.
        wyglądało to tak, jakby ipad chciał 4 cyfrowy pin, a ja miałem dłuższy i nie szło nic zrobić, bo odcisków nie chciał. próbowałem restartować itp, nic nie pomagało. musiałem przywrócić do czystego.

        Trochę głupio że nawet jak masz hasło apple id, na którym masz urządzenie, to nadal ci to nic nie da, jak go nie podpoiłeś pod itunes... a itunes nienawidzę i nie mam potrzeby korzystać, wszystko przesyłam przez FTP-a :D

        Najdziwniejsze jest to, że on sobie tylko pobrał aktualizację i wyskoczył ekran czy chcę w nocy zainstalować i prośba o pin (odcisków nie przyjmował) i nic nie mogłem zrobić, bo jakby chciał tylko 4 cyfry...

        Skomentuj

        1. derekpl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-12 17:45

          Zdradz prosze - jak z tego ftp'a korzystasz ?

          Skomentuj

          1. kokosnh
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-15 16:57

            FE File Explorer: File Manager, ma serwer FTP-a, a z PC po prostu filezilla się z nim łączę.

            Jest wiele podobnych.