Na topie

iPhone 8 ma rejestrować wideo 4K 60 fps z obydwu kamer

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

Wygląda na to, że iPhone 8 to nie tylko ekran OLED o smukłych ramkach, ale i rozbudowane możliwości kamer.

  • iPhone 8 ma rejestrować wideo 4K 60 fps z obydwu kamer
A A

Temat iPhone'a 8 wywoływany jest coraz częściej. Przecieki dziwnym trafem omijały jednak kwestię foto-wideo, ale właśnie się to zmieniło.

Pojawiły się bowiem informacje sugerujące, iż Apple odda użytkownikom smartfona możliwość rejestrowania wideo w jakości 4K. W kontekście głównej kamery (zapewne podwójnej) nie jest to żadnym zaskoczeniem, mowa przecież o konstrukcji z najwyższej półki. To samo oferować ma jednak także przednia kamera. W obydwu przypadkach mowa o 60 klatkach na sekundę.

Zapewne pojawią się pytania, skąd takie rewelacje? Stosowne wzmianki znalazły się w kodzie oprogramowania HomePod. Okazuje się ono zatem źródłem kolejnych informacji na temat nadchodzącego smartfona. Wcześniej doszukano się tam schematów potwierdzających jego wygląd.

iPhone 8 kamery

Nie jest tajemnicą, że producenci smartfonów dość mocno akcentują ostatnio możliwości stosowanych przez siebie kamer. Tu będzie zapewne podobnie, chociaż iPhone 8 wyróżniać ma się przede wszystkim ekranem OLED o smukłych ramkach (przynajmniej na tle swoich poprzedników).

Masowa produkcja iPhone'a 8 już trwa. Data premiery pozostaje jednak tajemnicą.

Źródło: phonearena, Business Insider

Apple iPhone 8

Cena od 3 299.00 do 3 399.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 6818 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. hex3n
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-04 12:15

    Oficjalnej informacji niema. Fon prawdopodobnie zostanie pokazana we Wrześniu w 10 rocznicę pojawienia się pierwszego IPhone.

    Skomentuj

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-04 12:18

    Przydało by się w koncu 4K@60fps. Dość irytujące jest ciągle przełączanie z 4K@30 na 1080@60 w zależności od tego co chcemy nagrywać. Ten notoryczny dylemat: jakość obrazu czy płynność...

    Tylko że przy 4k@60fps lepiej żeby wersja podstawowa (tego ip8 czy obojętnie jakiej konkrecji) miała 128GB+ pamieć w wersji podstawówek i to bardzo szybkiej. Gdyby jeszcze była przy tym "prawdziwa" stabilizacja!

    Skomentuj

    1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-04 12:38

      nikt raczej nie będzie zapisywać filmów w RAW, raczej wszystko przejdzie przez stratną kompresję i nie osiągnie nic powyżej 15MB/s, przynajmniej taki bitrate mają kamerki 4K 60FPS.

      Ale nadal będzie pewnie zmienianie pomiędzy trybami, bo jak jest możliwość 4K 60FPS, to powinna być możliwość FullHD 120FPS.

      Skomentuj

    2. musslik
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2017-08-04 15:14

      Ta pogoń za cyferkami jest śmieszna...

      Skomentuj

      1. st4lk3r
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-08 15:15

        To się nazywa rozwój. Gdyby nie rywalizacja, daleko byśmy nie zaszli...

        Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-04 12:21

    To by było coś, bo mimo wszystko posiadając TV 4K nagrywam filmy w 1080p60fps, jednak w dynamicznych scenach te 60fps to dużo daje, mimo że widać trochę gorszą jakość.

    Skomentuj

    1. musslik
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-08-04 16:21

      4K w przypadku komputerów (gdzie się siedzi nosem w ekranie) ma jeszcze jakiś sens ale w przypadku telewizorów jest niedorzeczne. Trzeba było by kanapę przysunąć bardzo blisko ekranu albo kupić tak ze 110cali by te 4K miały jakikolwiek sens...

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-08-04 17:55

        powiedziałem ostatnio coś podobnego, ale u mnie argument jest inny. Nie ma po prostu wystarczająco dużo materiałów 4K dla telewizorów i przede wszystkim urządzeń mogących je odtworzyć ( to jest super ból posiadaczy TV 4K).
        Ba, jak kiedyś obejrzałem sobie materiał FullHD 60FPS bez kompresji, to była bajka, normalnie jakbym się przynajmniej na ekran WQHD przerzucił.

        Skomentuj

      2. supervisor
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-04 19:42

        Zależy od wielkości telewizora.

        Skomentuj

      3. raffal81
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-08-04 20:38

        Po pierwsze zależy z jakiej odległości siedzisz od TV, ja 50 cali oglądam z 1,70m więc różnica jest kolosalna, między 4K a 1080p.

        Po drugie, jest pełno materiałów 4K, więc ten argument jest totalnie bez sensu, oczywiście mniej niż 1080p, ale nie narzekam, na łupim Netflixie ile masz materiałów 4K, prawie każdy ich nowy serial jest w 4K, a co chwilę jakiś nowy wychodzi.

        Do tego, prawie każde nowe urządzenia nagrywające 4K, czy to GOPRO, SMARTFONY itp.

        O dziwo jak kupowałem swojego samsunga 4k, bałem się jak będzie wyglądał film puszczony w takim 1080p, niepotrzebnie, skalowanie do 4K jest niesamowite, oczywiście różnica jest ale obraz niesamowicie ostry.

        Nie wiem jak to jest, ale mój samsung quantum dot, ma tak genialny obraz że jeszcze takiego nie widziałem na żadnym TV FULLHD, czyżby te lepsze i nowocześniejsze matryce montują tylko w TV 4K ?

        Skomentuj

      4. Kieresz
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-06 14:08

        skoncz pier*****......4k widze nawet z 4 metrow na tv

        Skomentuj

  4. Hezen
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-04 12:55

    Nadal ogromne ramki... trzeba nadrobić czymś innym żeby rezerwat się nie oburzył :D

    Skomentuj

  5. SadSam
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-08-04 14:43

    Dlaczego wy sie tak podniecacie tymi ekranami OLED, OLED OLED OLED OLED, Samsung klepie AMOLED - y juz od lat. Jeszcze w starym telefonie z 2007 roku U600 mialem ekran AMOLED-owy

    "ale iPhone 8 bedzie mial ekran OLED !!!! OOOLLEDDD !!!!"

    Super :D

    Skomentuj

    1. st4lk3r
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-08 15:19

      AMOLED od Samsunga w 3/4 przypadków to matryca PenTile, czyli współdzielone subpiksele, co w rezultacie daje realną rozdzielczość o 1/3 niższą od tej na papierku. Mówisz, że już od dziesięciu lat Samsung robi Cię w konia? ;)

      Skomentuj

  6. kokosnh
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-04 17:57

    Ty, a gdzie czytnik linii papilarnych, czyżby im się udało ?

    Skomentuj

  7. kowalski007
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-04 21:56

    Kolejna informacja, że iphone ma zrobić coś "niesamowitego", a prawdopodobnie tego nawet nie zobaczymy w 9. Przy każdej premierze to samo, fanboje nie mogą się opanować i wymyślają jakieś bzdurne fake newsy. Ileż można tego słuchać?! Niech spekulują czy będzie większa rozdzielczość, bo apple już dawno nie jest guru.

    Skomentuj

    1. Qpers
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-05 13:56

      Prawda ale po co robić z nabywców idiotów zwiększając rozdzielczość do poziomu, którego i tak nie zauważymy?

      Skomentuj

  8. Vassago
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-05 00:42

    Ze wszystkich tych przecieków tylko JEDEN jest prawdziwy, że iPhone 8 będzie cholernie drogi ;P

    Skomentuj Historia edycji

    1. Kieresz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-06 14:08

      dla biedaka na pewno

      Skomentuj

  9. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-26 15:29

    AJFON to złom dla lewactwa ,który próbuje być jeszcze marką premium i tylko CPU ratuje go od przepaść gdyż jak wiemy jest na prawdę szybki.
    Nowa ósemka pięknie się prezentuje ale gdyby na tym można była postawić androida to co innego a tak tylko dla wiernej rzeszy fanów pozostanie lub będzie dobrze sprzedawał się tam skąd pochodzi ta firma gdyż mają tam silne poczucie finansowania swoich produktów a z takim podejściem w końcu zobaczymy APPLE w drugiej 5 tce rankingu gdyż na chwilę obecną nic nie robią w kierunku rozwoju.